reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

poród przez cc czy siłami natury?

Ja jak wczoraj wróciłam to teściu powiedział mi, że jeżeli chcę to może mi załatwić cesarkę za 1000zł. Ale powiem wam szczerze, że bardziej przeraża mnie właśnie cięcie niż poród sn... nie wiem czemu, ale zdecydowanie odparłam, że dam rade naturalnie. Gdyby miała być cesarka to mała by sie obróciła główką do góry, a że jest na dole to znaczy, że pisane mi rodzić sn ;-)
 
reklama
Też mam nadzieje że jak pójde prywatnie do okulisty to moze wypisze mi skierowanie na cesarskie cięcie:tak:. Tylko ta moja okulistka mnie zaskoczyła mówiąc że prawo jej na to nie pozwala żeby wypisać wskazanie do cesarskiego cięcia:confused2:


Hmmmm nie znam się aż tak dokładnie na tym czy może czy nie ale nich napisze ci chociaż na kartce że jako twój okulista woli aby przeprowadzono u ciebie cc niż ryzykować, mi ortopeda wypisuje wskazanie do cc bo stwierdza ze jest za duże ryzyko i tyle a gin nie będzie się czepiał bo oni zazwyczaj nie podważają zadnai specjalisty.
 
Ja mam wade wzroku -3,5 i -4,5. Ale przy badaniu dna oka okazało sie że mam zwyrodnienie siatkówki i w ogóle bardzo cienka siatkówke dla tego okulistka napisała wskazanie do skrócenia drugiej fazy porodu. Ja na to się nie zgodze i bede szukała okulisty który wypisze mi wskazanie do cięcia cesarskiego. Mam jeszcze troche czasu więc mam nadzieje że zdąrze takiego znaleźć:tak:
 
Cyniczna ma rację, powiem wam że przeczytałam gdzieś że nawet jak ma się taka większą wadę wzroku nawet do 12 dioptrii to można rodzić siłami natury, do cc kwalifikuje tylko siatkówka jeżeli istnieje prawdopodobieństwo odklejenia co grozi niestety utratą wzroku:-(

A ja muszę się wam pożalić no szok jaka zła jestem wrrrrrrrrrrrrrrrrrr:wściekła/y::wściekła/y:
Miałam zawsze bóle kręgosłupa +przepuklinę jara miażdżystego + dyskopatie i moj ortopeda nastraszył mnie że to raczej cc wchodzi w rachubę bo bałby się że podczas normalnego porodu coś może mi się stać, no i kazał przyjść we wrześniu żeby odebrać papier na cc i ja wczoraj dzwonie żeby się umówić a tu się okazuję że doktorka nie ma bo sobie wyjechał i w zasadzie to nawet nie wiadomo kiedy wróci prawdopodobnie w październiku ale nie wiadomo kiedy...:wściekła/y::wściekła/y: i teraz ja jestem tak wystraszona, wizytę u gina mam na 14 wrz i miałam mu donieść papier od ortopedy a tu dupa jasna i co teraz :wściekła/y::wściekła/y: Boję się że podczas zwykłego porodu coś mi się stanie:zawstydzona/y: bo tak mnie nastraszył ortopeda buuuu no co ja mam zrobić:wściekła/y::wściekła/y:
 
No umówiłam się prywatnie w Promedisie ale nie wiem czy tak bez niczego mogę wyciągnąć historię?? kurcze.... zobaczę czy nasza kochana służba zdrowia nie będzie mi utrudniać życia:-(
 
reklama
Guziczek, u mnie koleżanka z SR ma cc przesunięte z 14tego października na 25 wrzesień. Jak zapytała gin dlaczego, to jej odpowiedział, że później to on na urlop idzie... 3 tygodnie wcześniej ją będą cięli... Dla mnie dziwne...
 
Do góry