reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Postepy Naszych Dzieciatek. :-D

moja Ninka tez podnosi glowke juz od drugiej doby!!! jest chudzinka, ale przy tym bardzo silna. jak lezy na brzuszku albo u taty na ramieniu, to zaraz odczyla gloweczke!!!
 
reklama
Nie wiem co jest grane ale Wojtek wczoraj przekręcił się z brzuszka na plecki:-) to chyba za wcześnie jak na takie ewolucje? a może to tylko przypadek;-)
 
Wiecie co,moja Zuzia tez juz w sumie od tej drugiej doby podnosi glowke,ale teraz robi to z takim zapalem i tak dlugo trzyma ja w powietrzu,ze az czasami sie o nia boje. :-) I tak slodko sie wtedy rozglada. :-D A te Jej minki i usmieszki,matkoooo! :-D :-D :-D
 
Mój Leoś zaraz po porodzie położony na moim brzuchu i dostawiony do cycka, zaczął podnosić główkę i nogi, aż sie zdziwiliśmy, że dopiero kilka minut wcześniej wyszedł na swiat a juz podnosi sztywno główkę!!! Chyba będzie silny z niego chłopak, po tacie ;-) w poniedziałek beda 2 tyg. a juz tak energicznie fika nogami i rączkami, że trzeba uważać jak sie nad nim pochylamy ;-) ;-) ;-)
 
więc donosze, ze Franiszek już próbuje przekręcać się na boki - głowę już trzyma całkiem nieźle i sam umie przekręcić ją na odpowiednią pozycję (podczas leżęnia na brzuszku). próbuje też sie przerkęcać z leżenia na brzuszku przekręcenie sie na bok wychodzi mu całkiem nieźle.. już go niemogę samego zostawiać bo to jużtylko chwila a zacznie się kręcić.. tylko, że wydaje mi się, zę to za szybko.. ale oczy mnie nie mylą- przewraca się na bok prawie za każdym razem gdy go na brzuchu położę :D
 
nie wiem czy to postęp ale Franek ma już ściśle ustalony rytm dnia i nocy..
wygląd ato tak - rano śpi do 9tej - potem budzi się na jedzenie i dalej śpi do 11tej chyba, że dostanie piłką po głowie jak dziś to wtedy nie śpi już.. :-)potem sobie patrzy, bna karuzelkę, leży na brzuchu i wychodzi na spacer - czuwa do 14 i idzie spać.. ( czasem nie.. ) potem koło 15 wstaje i nie śpi już do 17tej po czym zasypia i wstaje po 20:30 na kąpiel .. potem niestety zasypia dopiero koło 23ciej aby wstac koło 3ciej na jedzenie i na zmianę pieluchy. no i śpi do 7mej a potem do 9tej - taki ma już rytm mocno ustalony i zaburzenie tego rytmu czasem powoduje grymaśność :-D
 
U nas tez Ola powoli zaczyna sobie regulowac rytm dobowy.
Tylko u naszym przypadku godziny czuwania przypadaja od 8 do 10 potem zasypia na spacerku i śpi nawet do 15 potem budzi sie na jedzenie i znów spi do 17 a potem 2 godz. czuwanio-przysypiania :-) , potem kąpiel ok 20 i spi do 22 potem ostatnie wieczorne karmienie i (juz przez 3 dni) przesypia w nocy 6 godz. a potem jeszcze po najedzeniu spi 4 godz. i wstaje rano.
W dzień staram sie ją częsciej przystawiać do piersi wynagradzając długie rozstania nocne i Oli chyba to odpowiada :tak: .

No i już superancko zaczyna z nami rozmawiać:tak: .
 
Kurcze,Moja Coreczka nie spala dzis od 15... Dopiero teraz zasnela! :szok: Strasznie dlugie bylo to Jej czuwanie,hehe. ;-) Ale mam nadzieje,ze zle sie na Jej zdrowku nie odbije. ;-) Owszem miala kilka drzemek,ale takich 5cio minutowych i to wszystko... Ahhh,przynajmniej wiadomo,ze ten Maly Czlowieczek zyje,a nie tak jak ciagle spala,to sprawdzalam,czy oddycha. :-p
 
Kornelka kończy dziś miesiąc i miło mi się pochwalić że przy podciąganiu za rączki do siadu trzyma pieknie prosto główkę. Jestem z niej taka dumna :tak:
 
reklama
Do góry