reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

powrót do pracy

agulek80

Fanka BB :)
Dołączył(a)
6 Październik 2010
Postów
1 246
Miasto
Okolice W-wy
Witam,
mam pytanie, czy istnieje możliwość zabezpieczenia się przed zwolnieniem z pracy, po powrocie z macierzyńskiego. Wiem, że mogę poprosić o zmniejszenie pełnego etatu na 1/2 i wtedy przez rok pracodawca nie może mnie zwolnić. Koleżanka mi mówiła, że jest taka możliwość nawet przy zmniejszeniu etatu np o 1 godz. Czy to prawda? Czy wówczas istnieje jakaś możliwość zwolnienia mnie przez pracodawcę?
 
reklama
Moze Pani korzystać z obniżenia wymiaru czasu pracy i przez 12 m-cy korzystać tym samym z ochrony przed zwolnieniem. Prawo mówi jedynie, ze wymiar etatu nie moze być niższy niż 1/2. Moze być zatem każdym wymiarem niższym niż 1 a nie niższym niż 1/2. Moize to być 7/8 (codziennie godzinę krócej) lub 39/40 (jedna godzina w tygodniu mniej).
Musi Pani zożyć stosowny wniosek.
 
Do góry