reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

praca a ciąża

Dołączył(a)
7 Wrzesień 2015
Postów
2
Witam, podjęłam wymarzoną pracę 24.08 a dziś dowiedziałam się że jestem w 6 tygodniu ciąży. Umowę o pracę mam podpisaną na rok, czy będzie mi przysługiwał urlop macierzyński? Chciałabym pracować najdłużej jak się da, kiedy więc wypada poinformować pracodawcę? Mam tylko nadzieje że nie będę musiała iść na zwolnienie.
 
reklama
A jaki rodzaj pracy wykonujesz? Z tego co się orientuję to będzie ci przyslugiwal. A poinformować lepiej odrazu lepiej żeby od ciebie się dowiedział pracodawca.
 
Tak macierzyński Ci będzie przysługiwał.
Zależy jaki pracodawca. Jeśli nie masz ryzyka, że Cię zwolni to popracowała bym pół roku i poszła na L4, a jak pewności nie ma to od razu bym szła na zwolnienie. Nie wiem jakie są szanse na powrót po roku lub pół roku macierzyńskiego na to samo miejsce pracy.
 
Gratuluje :)
Macierzynski bedzie Ci przyslugiwal ale na L4 proponuje zebys szla po przepracowaniu miesiacu, bo teraz masz okres wyczekiwania.
 
Dziękuje za odpowiedzi. Poinformowałam wczoraj pracodawce. Nie było problemu, mało tego dziś się dowiedziałam że wysyłają mnie na szkolenie. Ze świecą szukać takiej szefowej. Pozdrawiam.
 
Do góry