reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Prawo,a kobietka w ciąży :)

reklama
No mi już płaci ZUS, a w zasadzie to jeszcze nie wypłacił:-(
A jeszcze słuchajcie, mam pytanie, bo ja pracowałam tak, że na mowie miałam najniższą średnią, a resze czyli drugie tyle dostawałam tak jakby na czarno, wiem że liczy się to co na umowie, ale to też będę mi jakaś średnią wyliczać, pomimo że mam najniższą:eek:
 
No mi już płaci ZUS, a w zasadzie to jeszcze nie wypłacił:-(
A jeszcze słuchajcie, mam pytanie, bo ja pracowałam tak, że na mowie miałam najniższą średnią, a resze czyli drugie tyle dostawałam tak jakby na czarno, wiem że liczy się to co na umowie, ale to też będę mi jakaś średnią wyliczać, pomimo że mam najniższą:eek:

Tak, zus zawsze wylicza średnią z ostatnich 12 miesięcy (chyba ciągłej pracy, zresztą to musze sobie dokładniej poczytać, bo ja zmieniałam firmę w tym roku, ale miałam miesiąc przerwy. Albo siostry księgowej się zapytam). W poprzedniej firmnie np. zmieniło mi się wynagrodzenie, czyli wtedy byłaby liczona średnia. Ale skoro Ty masz cały czas stałą kwote to powinnaś dostawac normalnie tą najniższą.
 
Tak, zus zawsze wylicza średnią z ostatnich 12 miesięcy (chyba ciągłej pracy, zresztą to musze sobie dokładniej poczytać, bo ja zmieniałam firmę w tym roku, ale miałam miesiąc przerwy. Albo siostry księgowej się zapytam). W poprzedniej firmnie np. zmieniło mi się wynagrodzenie, czyli wtedy byłaby liczona średnia. Ale skoro Ty masz cały czas stałą kwote to powinnaś dostawac normalnie tą najniższą.
Acha, dzięki... bo chyba odjąć od najniższej mi już nie mogą, bez przesady, i tak to jest masakrycznie mało...zresztą nie można zarabiać mniej niż najniższ krajowa:)
 
Dziewczyny, wiecie co mi dziś przyniósł listonosz,:90zł i napisane jest świadczenie za chor. 30.08-01.09, wiecie co to jest? to jakieś wyrównanie, czy co??
 
Jestem od sierpnia na zwolnieniu...wszystkie były z kodem ciażowym...za sierpień jeszcze zapłacił pracodawca, a wrzesień juz ZUS, nie dostałam kasy jeszcze z ZUS-u, a te 90 zł to za jakieś 4 dni, od 30.08-do 1.09 nie mam pojęcia co to??
 
Nie wiem kiedy dokładnie miałaś wystawiane zwolnienia więc ciężko pomóc. Ja obstawiam taką wersję: zwolnienie w sierpniu miałaś do 1.09, za sierpień dostałaś wynagrodzenie chorobowe (wypłacane przez pracodawcę) a od 30.08 przeszłaś na zasiłek chorobowy (wypłacany przez zus po 33 dniach zwolnienia). Jesli zwolnienie konczyło Ci się 01.09 to za te dni wypłacił Zus. Podejrzewam, że nowe zwolnienie (to od 02.09) do nich jeszcze nie dotarło. Ale to tylko moja teoria bo nie napisałaś za jakie dni masz zwolnienie. Bo jeśli zwolnienie nie kończyło Ci się 01.09 to moja teoria upada ;-)
I jest jeden świetny sposób aby sie dowiedzieć o co chodzi- zadzwoń do jednostki ZUS w Twoim mieście a wszystko Ci powiedzą :tak:
 
reklama
Pierwsze zwolnienie miałam od 3 sierpnia i miałam do 1.09...
Dzieki za odpowiedz, a do ZUS-u na pewno zadzwonię....
W takim razie jestem prawie pewna, że dostałaś zasiłek chorobowy właśnie za tamto zwolnienie. Te 33 dni jest liczone jako suma dni niezdolności do pracy w danym roku- podejrzewam, że już w tym roku byłaś na jakimś kilkudniowym zwolnieniu lekarskim dlatego już 30.08 przeszłaś na zasiłek chorobowy. Nie wiem kiedy Twój pracodawca wysyła zwolnienia do rozliczeń z zusem ale podejrzewam, że Zus nie dostał jeszcze tego od 02.09 i dlatego wypłacił tylko za tamte 3 dni.
 
Ostatnia edycja:
Do góry