reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problem. Słaba jakoś nasienia

Natalia2595

Aktywna w BB
Dołączył(a)
28 Sierpień 2021
Postów
77
Hej dziewczyny może jest tu ktoś u kogo ma z miał słabą jakoś nasienie 2%? Ja mam za wysoka prolaktyna po za tym wszystko ok. Jeździliśmy do lekarza od niepłodności poprowadził nas 3 cykle i twierdzi że nie mogę być w ciąży, proponuję inseminacje lub in vitro? Czy jest szansa na poprawienie nasienia męża?
 
reklama
Hej. U meza 3 procent plemników prawidłowych z 26mln/ml plemników. Ponad to mam mutacje związane z trombofilia. Byłam 2 razy w ciąży przy czym 2 poronienia w 6tyg. Mąż ma 97 procent patologii plemników w tym 86 procent patologia główki... będę obserwowała wątek, trzymam kciuki, u mnie problemy z krzepluwoscia krwi ale nie wiem co dalej. Pozdrawiam... :)
 
Hej dziewczyny może jest tu ktoś u kogo ma z miał słabą jakoś nasienie 2%? Ja mam za wysoka prolaktyna po za tym wszystko ok. Jeździliśmy do lekarza od niepłodności poprowadził nas 3 cykle i twierdzi że nie mogę być w ciąży, proponuję inseminacje lub in vitro? Czy jest szansa na poprawienie nasienia męża?
Prolaktyna miałam w normie, slyszalam że pary nawet z 1 procentem prawidłowych plemników donosiły szczęśliwie ciążę. Zmieniałaś lekarza ?
 
Hej zastanawiam się na zmianą właśnie
Hej. U meza 3 procent plemników prawidłowych z 26mln/ml plemników. Ponad to mam mutacje związane z trombofilia. Byłam 2 razy w ciąży przy czym 2 poronienia w 6tyg. Mąż ma 97 procent patologii plemników w tym 86 procent patologia główki... będę obserwowała wątek, trzymam kciuki, u mnie problemy z krzepluwoscia krwi ale nie wiem co dalej. Pozdrawiam... :)
Ja szukam innego lekarza jeśli potwierdzi że się nie da naturalnie to zacznę .myśleć o inseminacji.
 
Byłaś już w ciąży? Czy nie możesz zajść w ogóle? Z tego co do tej pory się dowiedziałam to ważna jest ilość plemników bo można mieć np 1 procent prawidłowych z ogólnej liczby np 100tys a można mieć 2 procent z 50tys i przecież wyjdzie tyle samo.
Zróbcie szczegółowe badanie nasienia. Robiłaś jeszcze jakieś badania ?
 
Nie nie bylam, nie mogę zajść wgl. Badania jakie mi zlecil ginekolog to prolaktyna tsh , przeciwciala przeciwplemnikowe, i badanie nasienia męża. Nic wiecej nie robiłam
 
W naszym przypadku nie wykonano nawet morfologii (plemników mąż ma 2,9mln). Stwierdzili, że przy tak małej ilości nie są wstanie zrobić tego badania. Mąż w piątek miał wizytę, lekarz zlecił jeszcze usg, na dwa miesiące masę witamin i supli i po dwóch miesiącach sprawdzić nasienie. Jeśli nic się nie poprawi to stwierdził, że pozostaje nam tylko in vitro.
 
Narzeczony ma morfologię 1%, ale z 151.2 mln plemników, a to wychodzi tyle co wymagane 4% z wymaganych 39 mln. Lekarz kazał się nie przejmować i powiedział, że nadrabia ilością. Ile Twój ma plemników? Bo jak ma bardzo dużo, więcej niż minimum, to jego 2% to może być tyle co te 4% albo nawet więcej. :)
Ja jestem w 14. tyg ciąży :)
Edit: Doczytałam, że Twój mąż ma baaardzo mało plemników w ogóle. :( Rzeczywiście, to bardzo duży problem... Może być tak, że tylko in vitro. :(
 
reklama
Narzeczony ma morfologię 1%, ale z 151.2 mln plemników, a to wychodzi tyle co wymagane 4% z wymaganych 39 mln. Lekarz kazał się nie przejmować i powiedział, że nadrabia ilością. Ile Twój ma plemników? Bo jak ma bardzo dużo, więcej niż minimum, to jego 2% to może być tyle co te 4% albo nawet więcej. :)
Ja jestem w 14. tyg ciąży :)
Edit: Doczytałam, że Twój mąż ma baaardzo mało plemników w ogóle. :( Rzeczywiście, to bardzo duży problem... Może być tak, że tylko in vitro. :(
Gratulacje;) Liczba plemników to 13 , zaś patologia główki 98%
 
Do góry