reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problem z pracodawcą- co dalej po macierzyńskim?

Kasiiula

mamusia Pawełka :)
Dołączył(a)
11 Marzec 2009
Postów
6 648
Miasto
Białystok, Poland, Poland
Witam
Obecnie jestem<byłam> na urlopie macierzyńskim do 6 stycznia wysłałam podanie o dodatkowy urlop macierzyński do firmy < znajduje sie ona aż w Gdyni gdyż w moim mieście zamknęli sklep w jakim pracowałam>. Czekam na potwierdzenie odbioru i doręczenia tego pisma. Co ciekawe nikt nie odbiera telefonów od jakiegoś czasu. Wiem ze firma była w upadłości układowej. Prawa jest taka ze dziś raczej nie jestem na macierzyńskim... jaka jest moja sytuacja? Nie moge dodzwonić sie do firmy aby sie dowiedzieć czegokolwiek. Chcę dokończyć macierzyński i dostać świadectwo pracy.

Co z moim świadectwem pracy?
Gdzie mam sie dowiedzieć czy faktycznie firma istnieje?



Będę wdzięczna za jakąkolwiek informacje co dalej mam robić w tej sprawie.
 
reklama
Obecnie jestem<byłam> na urlopie macierzyńskim do 6 stycznia wysłałam podanie o dodatkowy urlop macierzyński do firmy < znajduje sie ona aż w Gdyni gdyż w moim mieście zamknęli sklep w jakim pracowałam>. Czekam na potwierdzenie odbioru i doręczenia tego pisma. Co ciekawe nikt nie odbiera telefonów od jakiegoś czasu. Wiem ze firma była w upadłości układowej. Prawa jest taka ze dziś raczej nie jestem na macierzyńskim... jaka jest moja sytuacja?
Nie wiem, bo sama Pani nie wie jaki jest status pracodawcy.
Nie moge dodzwonić sie do firmy aby sie dowiedzieć czegokolwiek.
A nie ma pani kontaktu z innymi pracownikami? Moze jakieś źródła oficjalne: KRS, wpis do ewidencji (trudno tu coś konkretnego doradzić bo nie znam formy prawnej pracodawcy).

Chcę dokończyć macierzyński i dostać świadectwo pracy.

Co z moim świadectwem pracy?
Nie wiem, bo nie wiem czy firma istnieje, czy nie.
 
Inni pracownicy dostali wypowiedzenie, ja byłam w ciąży wiec mnie to chroniło i wisze dalej jako pracownik < koleżanka na wychowawczym też nie ma z nimi kontaktu>
Gdzie mogę dowiedzieć sie czy dana firma istnieje?
Czy jeżeli upadła całkiem to powinni mi przysłać jakieś rozwiązanie umowy?
czy mogą mnie zostawić bez żadnego poinformowania?
Jeżeli dostanę potwierdzenie odbioru mojego podania o przedłużenie o dodatkowy macierzyński mogę wysłać im w ten sam sposób wypowiedzenie pracy?
Ile mają oni czasu na wysłanie mi świadectwa pracy?

dziękuje bardzo za odpowiedz nie mam do kogo zwrócić sie z pytaniami i jedynie pani może mi cos podpopwiedziec
 
Inni pracownicy dostali wypowiedzenie, ja byłam w ciąży wiec mnie to chroniło i wisze dalej jako pracownik < koleżanka na wychowawczym też nie ma z nimi kontaktu>
Gdzie mogę dowiedzieć sie czy dana firma istnieje?
Czy jeżeli upadła całkiem to powinni mi przysłać jakieś rozwiązanie umowy?
czy mogą mnie zostawić bez żadnego poinformowania?
Jeżeli dostanę potwierdzenie odbioru mojego podania o przedłużenie o dodatkowy macierzyński mogę wysłać im w ten sam sposób wypowiedzenie pracy?
Ile mają oni czasu na wysłanie mi świadectwa pracy?

dziękuje bardzo za odpowiedz nie mam do kogo zwrócić sie z pytaniami i jedynie pani może mi cos podpopwiedziec

napisąłam pani zarówno dzisiaj jak i jakiś czas temu, że kluczową sprawą jest forma działania pracodawcy. A skoro tego nie wiem to nie mogę Pani wiele poradzić.
 
Do góry