reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problem z zasypianiem

Michalina1993

Fanka BB :)
Dołączył(a)
29 Grudzień 2017
Postów
169
Dzisiaj to już 5ta noc którą nie dało się uśpić dziecka. Przedtem usypiałam Synka o 18 i bez problemu mógł leżeć łóżeczku . A teraz to jest pisk ,płacz i wrzaski ,bo mały niechce leżeć i zasnąć .Chciaż że ma śpiące oczka i zasypia na rękach.Jest ciemno w sypialni i staramy się zachować cisze po 18tej. Jak kiedyś usypiałam Synka 10 min tak teraz już usypiam ponad godzinę. Mały ma 3 miesiące i ja nie mam zielonego pojęcia co zrobić żeby usnął jak kiedyś. Pytałam się położnej co może być powodem takiego zachowania to powiedziała że to prawdopodobnie kolki ,ale mały nie podkurcza nóżek,ma miękki brzuszek i uspokaja się jak się go trzyma na rękach. Ktoś miał podobnie ? Niewiem czy nie iść z nim do pediatry ,może voś mu dolega ...
 
reklama
My mamy podobnie jak zasypiala mała sama tak teraz cyrk i w dzień i po kapaniu smoczkaniechce przy cycu zaśnie położę 5-10 min i nie śpi iniekcji usypiam jej w ciszy po prostu budzi ręce do buzi i po spaniu czysty cyrk
 
Kochana. To, że coś było, nie znaczy, że nadal będzie. U niemowląt jedyną pewną rzeczą jest zmiana ;) Widocznie potrzebuje innego wsparcia. Zapewne potrzebuje więcej bliskości, zostawienie w łóżeczku już mu nie odpowiada. Może ponosić, może polulać, może wcześniej/później. Zapewne odrykiwuje nadmiar bodźców po całym dniu. To zupełnie normalne w tym wieku. Mózg intensywnie się rozwija, przyswaja ogromne ilości informacji.
Do tego skok rozwojowy.

Trzeba przetrwać.
 
reklama
Dzisiaj to już 5ta noc którą nie dało się uśpić dziecka. Przedtem usypiałam Synka o 18 i bez problemu mógł leżeć łóżeczku . A teraz to jest pisk ,płacz i wrzaski ,bo mały niechce leżeć i zasnąć .Chciaż że ma śpiące oczka i zasypia na rękach.Jest ciemno w sypialni i staramy się zachować cisze po 18tej. Jak kiedyś usypiałam Synka 10 min tak teraz już usypiam ponad godzinę. Mały ma 3 miesiące i ja nie mam zielonego pojęcia co zrobić żeby usnął jak kiedyś. Pytałam się położnej co może być powodem takiego zachowania to powiedziała że to prawdopodobnie kolki ,ale mały nie podkurcza nóżek,ma miękki brzuszek i uspokaja się jak się go trzyma na rękach. Ktoś miał podobnie ? Niewiem czy nie iść z nim do pediatry ,może voś mu dolega ...
U nas dokladnie to samo a za tydz 3 msc ;) usypiamy sie czasem po 2 h ;)
Obstawiam ze to jakis skok;) na spokojnie wszystko minie ;)) i dziecko nauczg sie nowych rzeczy :D
 
Do góry