reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problemy skórne naszych dzieci

Magdzik u mnie Ola tak miała, Maks to ma takie szorstkie czerwone płaty.
Ollke tez kąpałam w emolientach i tyle nic innego nie kazał lekarz, za to Maksowi daję 2 x dziennie kropelki Fenistil są bez recepty i skóra już o niebo lepsza :)

Mojemu przepisała fenistil 3x7kropelek przez 5 dni i tylko z główki zeszło, na buzi dalej ma. No i w 5 dzien podawania kupke juz miał taka wodnistą i ciemną...na drugi dzien juz normalną, dzis tez.Takze chyba od fenistilu...moze cos mu nie podpasiły te kropelki.

Magdzic moze byc ze od pierza...bardzo alergenne jest pierze.
 
reklama
Antos mniej wiecej od poprzdeniej niedzieli ma krostki na policzkach, takie zlane w jedna całosc. Wieczorami to az takie purpurowe sie robi. I mysle, ze to uczulenie od flegaminy truskawkowej. Poczekam jeszcze kilka dni i moze zejdzie, a jak nie to sie wybiore do pediatry.

odnosnie pierza to nam pediatra kazała wymienic poduszki z pierza bo Antos juz 3 razy miłą katar, i byc moze od tego.
 
Razem z Panią doktor doszłyśmy do wniosku że to jednak pierze małemu już nic nie dolega ale ze względu że ja jestem alergiczką mam małemu podawać mleko HA , raz dziennie dawać wapno no i te krostki smarować na buzi ale na szczęście też już prawie znikły aż się nie mogę na patrzeć na niego zaczyna mu się robić taka ładna gładka buziunia:-)
 
Słuchajcie mam problem.
Byłam na konsultacji u aptekarki (moja lekarka poleciła mi ją jako specjalistkę do spraw skórnych u dzieci) i ta kazała mojej lekarce wypisac receptę na krem zawierający Triclosan.
Zajrzałam do sieci i zdania na temat tej sybstancji są bardzo różne ale więcej negatywnych niż pozytywnych.
Z pozytywnych: rzeczywiście u dzieci kremy z 1% Triclosanem są w użyciu i Oilatum plus: zawiera Triclosan, chlorek benzalkonium (substancje antyseptyczne).
Z negatywnych: Triclosan może w kontakcie z chlorowaną wodą powodować wydzielanie chloroformu (Niebezpieczny triclosan), może być nawet rakotwórczy :szok: :szok: :szok: i tak dalej i tak dalej. Na stronach anglojęzycznych przestrzegają przed jego stosowaniem.

Czy Wy używacie Oilatum z Triclosanem?? Bo chyba warto zainteresować się co to w ogóle jest????
 
\hausfrau to musze poczytac co pisze na opakowaniu na moim oliatum...brrrrr

Przeczytałąm...mój nie ma...moze dlatego ze to nie plus..hmm
 
Ostatnia edycja:
Sama nie wiem co mysleć o tym Triclosan... tutaj w Niemczech jest on powszechnie stosowany w stężeniu 1% w kremach dla niemowlaków z AZS... na razie spróbujemy ten krem do niedzieli. Oprócz twarzy - tam zostawiam Physiogel.
 
a powiedz mi jeszcze ile razy dziennie smarujesz physiogelem ? bo kurde jakos mi umkneło dawkowanie ...a na opakowaniu pisze stosowac codziennie...ale ile razy to juz nie pisze ...hehe
 
Słuchajcie mam problem.
Byłam na konsultacji u aptekarki (moja lekarka poleciła mi ją jako specjalistkę do spraw skórnych u dzieci) i ta kazała mojej lekarce wypisac receptę na krem zawierający Triclosan.
Zajrzałam do sieci i zdania na temat tej sybstancji są bardzo różne ale więcej negatywnych niż pozytywnych.
Z pozytywnych: rzeczywiście u dzieci kremy z 1% Triclosanem są w użyciu i Oilatum plus: zawiera Triclosan, chlorek benzalkonium (substancje antyseptyczne).
Z negatywnych: Triclosan może w kontakcie z chlorowaną wodą powodować wydzielanie chloroformu (Niebezpieczny triclosan), może być nawet rakotwórczy :szok: :szok: :szok: i tak dalej i tak dalej. Na stronach anglojęzycznych przestrzegają przed jego stosowaniem.

Czy Wy używacie Oilatum z Triclosanem?? Bo chyba warto zainteresować się co to w ogóle jest????


ja własnie sprawdziła i nie zawiera tego Tri...
 
reklama
oo trafiłam na temat właśnie lekarka kazała kupić mi oliatum dla małego ale tak się zastanawiam nad emolium ( jest dużo tańsze) stosowała któraś z was ?? chodzi mi o jakość jakiegoś tańszego odpowiednika no bo jednak oliatum trochę kosztuję a mój mały nie ma już praktycznie śladu po tej wysypce i tak się zastanawiam czy sprawdzić najpierw coś tańszego czy od razu kupić oliatum
a właśnie smaruję małemu tą buźkę Tanno- Hermal Lotio i już była taka ładna a dziś znowu zaczyna się robić to paskudztwo
S4031968.jpg myślicie że naprawdę może to być od śliny??
 
Do góry