reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problemy skórne naszych dzieci

Hej dziewczyny u nas okazało się że te krostki na buziolu to nie stan zapalny a alergia na mleko, mały jest cały zsypany :-( lekarka kazała podawać wapno w syropie i zmienić mleko na HA kazała również ograniczyć mleko dawać więcej zupek i kaszek na wodzie pod żadnym pozorem nie na mleku nie wiem chyba jeszcze się przejdę do innego lekarza w poniedziałek bo niestety tej pani doktor nie darze wielki zaufaniem, powiedziała jeszcze żebym uważała z tymi maściami co dostałam od dermatologa bo mogą małemu zaszkodzić ech.. i kogo tu słuchać jak jedna co innego i druga co innego :-(
 
reklama
Hej zrobiłam kilka fotek tej wysypki małego wygląda to mniej więcej tak i jest prawie wszędzie( oprócz rąk i nóg)
DSC01153.jpgDSC01152.jpgDSC01160.jpg
na żywo to wygląda o wiele gorzej i mam wrażenie że jest tego coraz więcej :/ czy u waszych szkrabów też to tak wygląda???
 
Magdzik u nas wygladalo podobnie. Teraz sa tylko 3 plamy i tu w Austrii mowia, ze to zadna alergia tylko bardzo sucha skora i ze stosowanie Balneum i Lipobasy tak pomoglo:tak: A lekarz w Polsce byl pewny, ze to alergia. Takze ja tez juz nie wiem kogo sluchac.
 
Mb_1 chciała bym aby było tak jak mówisz dla mnie to troszkę dziwne bo nic nowego nie wprowadzałam do diety małego żadnego proszku nie zmieniałam w ogóle żadnych nowości nie ,bebiko też piję już kilka msc i co tak nagle by na mleko alergii dostał?? ale bidulek jest cały zsypany głowę ma całą w czerwonych małych plamkach :/ i nawet na rękach i nogach zczeły mu się pojawiać pojedyncze krostki..
 
Magdzik u mnie Ola tak miała, Maks to ma takie szorstkie czerwone płaty.
Ollke tez kąpałam w emolientach i tyle nic innego nie kazał lekarz, za to Maksowi daję 2 x dziennie kropelki Fenistil są bez recepty i skóra już o niebo lepsza :)
 
Dzięki dziewczyny :) na szczęście już jest dużo lepiej praktycznie wysypki już nie ma na buziolu jeszcze zostały te krostki ale jutro się przejdę do lekarza niech go na wszelki wypadek zobaczy ;-)
 
Magdzik, a może to była trzydniówka? Moja Julka miala podobne plamki na buzi, krostki podobne do potówek, ale gęsto usiane, zlane, jak kaszka, krostki były też na nóżkach z boku kolanek. Pojawiły się gdy Jula miała 3 miesiące, podstawieniu nabiału i jajek krostki powoli, ale zniknęły całkiem , trwało to około 2 tygodnie, to znikanie. Pokarmowe wykwity nie pojawaiją się od razu u noworodka, właśnie 3 miesiąc bywa takim czasemi sygnałem , że to np skaza białkowa.
 
reklama
Beniaminko też brałam pod uwagę 3 dniówkę ale prócz tej wysypki nic małemu nie dolegało żadnej gorączki i humor znakomity tak się jeszcze zastanawiam bo z piątku na sobotę spliśmy u mojej mamy na poduszce z pierza w domu też śpimy na pierzu ale ta u mojej mamy była jakaś taka dziwna bo sama się budziłam i kataru dostałam i tak myślę że może po tym.. nie wiem zaraz jesteśmy do lekarza zapisani chociaż krostek już prawie nie ma to będe spokojniejsza jak go Pani doktor zobaczy :)
 
Do góry