reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problemy skórne naszych dzieci

No własnie a u nas pediatra i położne uparcie mówią, że u maluchów to normalne i żeby odczekać do wiosny kiedy się lżej ubiera dzieci.
I tak stosuję Physiogel bo jest według mnie najlepszy.
Mi alergolog mówiła ze physiogel jest tak skuteczny jak masci ze sterydami tylko w nim akurat nie ma tego a działanie prawie takie samo...miejmy nadzieje ze poskutkuje.
U nas jeszcze kazała zrezygnowac z chusteczek nawilzajacych, i wogóle z chemi tej nie dla alergików. No i pielegnacja emolientami. Ciekawe co u ciebie powie alergolog. To tez zalezy od stanu nasilenia AZS.
 
reklama
My jutro idziemy zrobić morfologię, żeby sprawdzić jak działają leki. Mam nadzieję, że będzie dobrze i że pozwolą nam chociaż część leków odstawić lub chociaż zmniejszą dawki.

Jeżeli chodzi o nietolerancję laktozy to jakiś czas temu znalazłam informację że należy zbadać: kał na obecność substancji redukujących - przy nietolerancji laktozy powinny wyjść dodatnie oraz PH kału tu nie jestem pewna ale chyba niskie PH może świadczyć o nietolerancji laktozy.

Moja Mała nadal nie chce jeść z butli i jest wielbicielką cycusia oooo już go woła, lecę
 
My jutro idziemy zrobić morfologię, żeby sprawdzić jak działają leki. Mam nadzieję, że będzie dobrze i że pozwolą nam chociaż część leków odstawić lub chociaż zmniejszą dawki.

trzymam kciuki za lepsza morfologie.
Odnosnie tej anemii to z racji tego ze bylismy w szpitalu to robili małemu morfologie. ferrum zazywalismy od 23 grudnia do 11 stycznia i juz wyniki lepsze, nawet pediatra sie zdziwiła. A jeszcze do tej pełnej dawki nie doszlismy. Na razie mamy przerwe, ale jak juz mały dojdzie do siebie to znowu wdrazamy zelazo, bo jednak zapasu nie ma za duzo.
 
Jeśli jakiś maluszek nadal ma problem z ciemieniuchą to polecam Laticort a na trądzik niemowlęcy Tanno- Hermal Lotio.
U Szymcia powracająca ciemieniucha zniknęła na drugi dzień a po tygodniu pryszczoli jest dużo mniej:-D
 
Ja używam Physiogel i jestem zadowolona ale o efektach trudno mówić - po prostu skóra nie jest już strasznie czerwona i brak jest stanów zapalnych. Plamy na ciele są bardziej różowe niż czerwone ale nadal szorstkie.
Wczoraj do ciała kupiłam z serii Physiogel lotion do ciała bo krem znika raz dwa.

Jeśli chodzi o twarz to skóra jest kolorystycznie prawie normalna ale jeszcze trochę szorstka.

Mimo to jest to według mnie najlepszy krem z tych jakie dotychczas próbowałam. Wczoraj w dwóch aptekach powiedzieli mi, że jest to seria kosmetyków w których naprawde nie ma nic czego nie musi być. Uważają go za nalepszy jaki jest na rynku dla skóry z AZS.
Te kremy w ogóle nie pachną bo naprawdę nie mają perfumów i to jest super dla tak wrażliwej skóry jaką mają nasze maluchy.
 
Hausfrau,po przestudiowaniiu wątku również zaczęłam stosować physiogel. co prawda to dopiero pierwszy ddzień, ale już mogę go pochwalić.przede wszystkim jest bardziej wydajny niż emolium, po ddrugie na dłuuuugo po posmarowaniu nim buźki, jest ona gładziutka i mocno natłuszczona:-)zobaczymy co przyniesie czas...


w jakich miejscach wystąpiły u Waszych Maluszków zmiany skórne???

Moja mała ma plamkę wwewnatrz płatka ucha, 3x na brzuszku, w zgieciach nadgarstkow i na kosciach policzkowych i na wysokkosci żuchwy:-:)-(
 
Ostatnia edycja:
To znaczy ja uważam, że skóra po Physiogel jest nie natłuszczona ale doskonale nawilżona. Max nie znosi tłustych kremów - od razu plamy są czerwieńsze a Physiogel ma więcej hm, jak to nazwać no nawilżacza w sobie niż tłuszczu... przynajmniej mój :-)
Odpowiednikiem Physiogel ale z o wiele większą zawartością tłuszczu jest tu Linola - też wyprobowaliśmy ale do kitu bo ma w sobie perfum i nie dość, że za tłusty dla Małego to jeszcze perfum.... :no:
 
Ania u mojego te miejsca zmienione przez azs to kosci policzkowe i głowka i troche czoło...ma rtez na ramionkach ale takie dwie małe plamy i jedna na nóżce.
Narazie kremuje mu te miejsca kremem olium, ale mam zalecone własnie physiogel face cream i niedługo kupie, wiec zobaczymy.
 
reklama
ja u wiktorka na jakieś plamki i kropeczki stosuje SOFEO krem do codziennej pielęgnacji na mojego synka działa rewelacyjnie nastepnego dnia już nie widać że był obsypany:)
 
Do góry