reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problemy z kupką

reklama
A nie masz tam czasem jakiegoś zaklinacza od nieprzespanych nocy???? tzn chodzi mi o to żebym je w końcu przesypiała, a nie na odwrót:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)
 
Beatko, mi pediatra tłumaczyła, że mleko mamy zwykle jest trawione bardzo dobrze, i często nie ma z czego się dużo kupki zrobić. Duże kupki były, ale po 10-12 dniach, więc po takim czasie to się musiało uzbierać, a teraz codziennie są niewiele mniejsze.
czyli doradzili Ci ze na dobre wyjdzie przejście tylko na butle,bo z tego co zrozumiałam to teraz jest wszystko lepiej
 
Ostatnio Junior robił kupki co 2-3 dni i dzisiaj byłam u lekarza i przy okazji zapytałam się czy można jakoś dziecku pomóc...i to co mi powiedziała;
1. czopki glicerynowe na pewno nie przyzwyczają dziecko do" wspomagania" w robieniu kupki , i lepiej je nawet użyć niż dopuścić do "rozszerzenia się ostatniego odcinka przewodu pokarmowego". Kupka grobadzi się i rozszerza jelitko a to przyzwyczaja się do gromadzenia takiej ilości i później może dla niego być normalne gromadzenie takiej ilości kupki( trochę chyba pogmatwałam:) )
2. można podać dziecku kilka kropel miodu ! - jeśli oczywiście nie jest na nie uczulone, bądź mama karmiąca piersią powinna np. słodzić sobie herbatę miodem

Zobaczymy bo mój dzisiaj po 4 dniach czystej pieluszki dostał czopa i od razu zwalił takiego śmierdziela że hoho, od dzisiaj słodę kawkę miodkiem i teraz tylko mogę czekać na rezultaty
 
u Oli chyba po zastosowaniu soczków i powrocie do mleka 1 kupki jakby wróciły do normy, tzn. sama je już robi. Dzisiaj były już 2. Będę jej dawać zamiennie mleczko 1 i 2 przez jakiś czas żeby te jej jelitka przyzwyczaić i mam nadzieję że będzie dobrze. A przy okazji ciekawa sprawa z tymi gruszkami. Z jednej firmy są od 6 misięcy z drugiej od 4 a mi pediatra powiedziała, żeby dawać na te właśnie zaparcia. Zdecydowaliby się nie.
 
A ja przeszlam juz 2 tygodnie temu na butelke i nie pomoglo to wogole w przesypianiu nocy :-( :-( Co wiecej, na noc zageszczam kleikiem ryzowym a Eliasz potrafi sie budzic o 23/24/ potem o 4 i o 7 kolejne karmienie. Jestem wogole nie wyspana. Sumko ja tez chce jakies zaklecie :-) !

Jesli chodzi o kupki to bebilon pepti nie ma blonnika w swoim skladzie i o kupke jest bardzo ciezko, zwlaszcza jak dam malemu marchewke.
 
A u nas kupki to prawie na zawolanie, dzisiaj byly dwie w nocy...ahhhh coz to byla za noc....
Ale i tak juz jest postep i jest gdzies 4-5 kupek na dobe...wczesniej to po kazdym karmieniu...
Mati ma przemiane materii po mamusi i stad te czeste kupki..
Asiu..a ja myslam ze jak sie przejdzie na butelke to nocki przespane beda..tu mnie zszkowalas...
 
czyli doradzili Ci ze na dobre wyjdzie przejście tylko na butle,bo z tego co zrozumiałam to teraz jest wszystko lepiej

To przejście na butelkę było dlatego, że Martusia zupełnie obraziła się na pierś i nie udało się jej namówić spowrotem. Jak zaczęłam ściągać mleko to bardzo szybko przestało go wystarczać, więc musiałam dać bebilon, i wtedy zaczęła normalnie robić kupki. Teraz już mleko prawie całkowicie mi zanikło- coś tam niby jeszcze jest, ale ściąganie tych nędznych resztek nie ma już sensu. Szkoda mi strasznie... No i też mimo karmienia butelką w nocy pobudka ok. 2 i ok. 6.
 
reklama
u nas kupki co kilka dni bardzo gęste ale przynajmniej sama robi tylko ze sie przy tym trochę nasteka ze nie da sie nie zauważyć ze właśnie idzie
a mi powiedzieli ze czopki nie są dobre na dłuższa metę
 
Do góry