reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problemy zdrowotne na obczyźnie

czesc

Mam pytanie do tych z Was u których wykryto obecność paciorkowca grupy B (streptococcus). ja niestety to mam.niby to bakteria ktora wchodzi w skład flory bakteryjnej pochwy, ale podczas porodu może spowodować infekcje u dziecka. Orientujecie sie może czy w szpitalu w Galway przy porodzie podają kroplówkę z antybiotykiem który zabezpiecza dziecko przez zarażeniem sie tą bakteria?
Czy któraś was brała może dopochwowo lek o nazwie Dalacin i miła po nim jakieś efekty uboczne?
dzieki z gory za odp.
 
reklama
Nie wiem jak jest tam gdzie mieszkasz,ale w Polsce muszą podać antybiotyk przy porodzie...przecież ten paciorkowiec może doprowadzić do śmierci noworodka nawet w ciągu 3 miesięcy po porodzie. Nie zapytałaś lekarza?
 
wiesz co ja mieszkam w limericku i mialam jakas bakterie ale nie powiedziano mi co dokladnie ;/ ja mialam przy bolach porodowych przed porodem podany zastrzyk i pozniej Nadinka miala przez dwa dni 4 dawki podawany po przez welfron antybiotyk co 12 godzin i pozniej juz nie bylo zadnego problemu :)
 
dzieki za odpowiedz.
ja własnie nie wiem na 100% jak tu jest w czasie porodu, ale myślę ze podają kroplówkę z antybiotykiem. trezba ich napewno poinformować o tym ze sie ma GBS.
a ty nie wiesz dlaczego dziecku podawali antybiotyk?pewnie ze względu na te bakterie
 
jeśli masz książeczkę ciążową to powinnaś miec naklejkę na niej że masz "Group B Strep". Dopilnuj bo mnie moja położna "zapomniała" i dopiero w szkole rodzenia zostałam uświadomiona że to mam i jak będzie mój poród wyglądał! Położną prowadzącą miałam do d...! Wszystko poszło dobrze tylko dzięki mojej polskiej położnej w szkole rodzenia która się interesowała bardzo naszymi brzuszkami i zaglądnęła w nasze badania.
W każdym szpitalu muszą ci podac kroplówkę chyba że stwierdzą że masz jakieś przeciwwskazania lub wody ci odejdą kilka godzin przed przyjazdem do szpitala to wtedy dziecku też aplikują antybiotyk. Jak zajedziesz do szpitala to pytają jak wygląda ciąża i czy są jakieś problemy i wtedy właśnie się mówi o tym.
I musisz zostac minimum 24 godz po porodzie w szpitalu.

Dodam jeszcze że nie można wtedy rodzic w wodzie, ja bardzo chciałam.
 
Ostatnia edycja:
dzieki wielkie za odp. właśnie chciałam usłyszec taka odpowiedz kogoś kto juz tutaj rodził i tez ma GBS. Jutro mam wizytę w szpitalu to powiem ze to mam.
jeszcze raz dzięki wielkie.
 
Hej.

Ja mialam paciorkowca i rodzilam w Galway. Leczylam sie w czasie ciazy dopochwoow. Nie martw sie....polowa kobiet w ciazy to ma ;) Szczegolnie tutaj bo woda w Galway jest niezbyt....
Zadnych antybiotykow w czasie porodu sie nie dostaje..chyba ze dalej go masz! Po cyklu leczenia dopochwowego bylam na kontroli i lekarz powiedzial,ze juz jest wszystko ok takze bylo spoko. No panic :) Globulki napewno ci pomoga i bedzie po sprawie. masz jeszcze kupe czasu. Bylam pod opieka Dr.Sempki.
 
czesc

ja tez do dr .Sempki chodze i dostałam Dalacin na 7 dni.rozumiem ze powtarzała Ci wymaz po leczeniu zeby sprawdzic czy nadal sa te bakterie?jutro ide do szpitala to powiem ze to mam i ze brałam antybiotyk, zobacze co powiedza.a miałas jakies skutki uboczne po Dalacinie.bo ja miałam zaczerwienione dłonie przez kilka dni i zastanawiam sie czy to od tego antybiotyku?
 
Nie nie mialam powtornego wymazu. Po prostu zajrzala i powiedziala,ze juz jest ok. Przy paciorkowcu masz jakies inne tam w srodku sluzy itp wiec gin to widzi. W szpitalu jak mowilam, ze mialam paciorkowca zapytali czy bylam leczona, ja ze tak no i na tym sie skonczylo takze nie spodziewaj sie,ze jakos sie tam beda rozczulac. Jesli Sempka powie ci ze juz jest ok no to na tym temat sie pewnie zakonczy. Ja nie mialam zadncch skutkow ubocznych.
 
reklama
Do góry