reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problemy zdrowotne na obczyźnie

ja też MIAŁAM wadę -5 przed porodem.siatkówka ok,więc nie ma przeciwwskazań,skróconych faz porodu itd.tyle tylko,że rodziłam 20 godzin,umęczyłam się strasznie i efekt jest taki,że z -5 zrobiło mi się -6,5 i astygmatyzm!!!okulistka dziwiła się,że nikt mi żadnego zaświadczenia nie wypisał przed 1 porodem i powiedziałą,że teraz CC jeśli chcę jeszcze widzieć.jestem po 30-tce i takie skoki wady dobrze nie wróżą i uważam,że trzeba dbac też o swoje zdrowie,a lekarzom jest wszystko jedno niestety...
pozdrawiam!
 
reklama
mi w czasie ciąży wzrok z -1,5 do -3 się popsuł :(. Okulistka powiedziała, że SN mogę rodzić. miałam CC ale z powodu zagrożenia życia dziecka. po porodzie inna okulistka powiedziała, że dobrze iż rodziłam CC bo nie wiadomo co by było. Tak to z tymi lekarzami jest..
 
Bibinka i Kołtunek a byłyście tu w Irlandii u okulisty czy w Polsce?bo ja szukam jakiegos dobrego okulisty w Irlandii co by mi zbadał wzrok i postanowił czy moge czy tez nie rodzic SN.

pozdrawiam
 
Joasiu w Polsce,ale jak widzisz za pierwszym razem kiepsko się ten okulista postarał.jak dla mnie powinnaś mieć CC,musisz pamiętać też o swoim zdrowiu.ja widząc co jest po pierwszym porodzie z moimi oczami,już nigdy nie zdecyduję się na SN.życzę spokojnej ciązy;)
 
dzieki za odpowiedz

a Ty badałaś sobie wzrok przed porodem w Irlandii czy w Polsce?
moja ginka tez coś wspominała o skróceniu II fazy porodu ale zadnego pisemka mi nie dała. muszę jeszcze z nia o tym porozmawiać.zastanawiam sie czy jak pójdę np. Specsavers czy tam mógłby mi ktoś pomoc i przebadać moje oczy (głownie siatkówkę) pod względem tego czy jest możliwość porodu naturalnego czy raczej wskazanie do cc?
Badałam wzrok podczas pobytu w Polsce. I to lekarka z Pl dała mi to zaświadczenie. :tak: Na początku jeszcze nie wiedziałam gdzie będę rodzić, tu czy w Pl.:confused2:
Mój gp (polski ginekolog) wpisał w kartę ciąży - tą biała kartę co nosisz przy sobie, masz tam wpisane co wizytę twoje kg i ciśnienie - zrobił taką notatkę o skróceniu 2 fazy porodu. :tak: Jednak tak jak pisałam uprzednio, nie skorzystałam z tego.:no:
Nie wiem czy wizyta w zwykłym gabinecie optycznym by przeszła..:sorry::sorry: W Polsce takie coś by przeszło, tutaj nie wiem.:nerd:

U mnie plusem było to że ja do szpitala trafiłam o 19.30, a o 00.07 urodził się synek - więc mogę rzec że poszło dość szybko ;-):tak: może dlatego nic mi się z oczami nie dzieje :sorry: miałam takie chwilowe osłabienie oczu, trwało to ok miesiąca :eek: ale nie zmieniłam szkieł na mocniejsze. I dobrze - bo oczy potem się "naprawiły" ;-)
 
nie chcę nikogo straszyć,ale mnie to pogorszenie wzroku wyszło 2 lata po porodzie...okulistak stwierdziła,że to jest na 100% przyczyna pogorszenia w moim przypadku;(
 
nie chcę nikogo straszyć,ale mnie to pogorszenie wzroku wyszło 2 lata po porodzie...okulistak stwierdziła,że to jest na 100% przyczyna pogorszenia w moim przypadku;(
aleś mnie kobieto pocieszyła :sorry2::-:)-:)-(


wybieram sie do dr Dyczkowskiej do Dublina na badanie wzroku. zobaczymy co mi powie. mam nadzieje ze nie bedzie ze mną az tak źle.
daj znać jak po wizycie, co Ci powiedziała, co zaleciła :tak::tak:

 
no napisałam,że nie chcę nikogo straszyć,ale ze wzrokiem niczego nie można być na 100% pewnym...mam nadzieję,że z Wami będzie ok;)))
 
reklama
wróciłam własnie z Dublina. ku mojemu zdziwieniu okazało sie za mam mniejszą wade wzroku. z tego co pamietam na ostanim badaniu w Polsce powiedziano mi cos innego a mianowicie, ze mam na jedno oko -5 a na drugie -6, a dziś po sprawdzeniu moich szkieł wychodzi ze mam -3.75 i -4.25. nic z tego nie rozumiem. szkła sa dobrze dobrane to ja nie wiem skąd ta pomyłka. Pani doktor wszystko sprawdziła i wychodzi na to ze wadę mam mniejsza niz myślałam :-). z moja siatkówką jest wszystko w porządku i ciśnieniem w oku tez. także nie ma przeciwwskazań do porodu SN. ciesze sie z tego, bo nie wiem czy dałabym rade przekonać kogos tutaj w szpitalu ze poród SN może mi popsuć wzrok jeszcze bardziej. podejrzewam ze takie tłumaczenia do nich nie trafiają.

tak wogóle jak któraś z was chciałaby sie wybrać do Pani doktor Dyczkowskiej do Dublina to lepiej dzwonić do niej od razu, bo ona w maju zjeżdża na stałe do Polski.

pozdrawiam
 
Do góry