reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przepiśnik - nasze sprawdzone i polecone przepisy

reklama
schab z brzoskwiniami i serem

1, rozbijam schab jak na kotlety
2. doprawiam sola i pieprzem
3. opiekam na oliwie z oliwek zeby sie delikatnie scielo mieso i przekladam na blaszke
4. ukladam na gore pol brzoskwini (jak mam swieze to sa lepsze ale zima trzeba zadowolic sie takimi z puszki) i na to dwa plasterki zoltego sera (ja daje taki co sie dobrze topi np golda a dla smaku na gore daje troszke granapadano - zaostrza delikatnie ale nie jest bardzo potrzebny :) )
5. 20 min w piekarniku ... najlepiej smakuje z pieczonymi ziemniaczkami czy frytkami no i na cieplo choc ja zawsze pozeram co zostanie na zimno bo je po prostu uwielbiam :)

jak zrobie to zapodam fotku ... naprawde banal ale ja je uwielbiam
 
przepis na pierś w cieście francuskim z dipem z avocado, zaczynam od fotorelacji, potem dodam przepis :)) zdjęcie(8).jpgzdjęcie(9).jpgzdjęcie(10).jpgzdjęcie(11).jpgzdjęcie(12).jpgzdjęcie(13).jpg

nie wiem dlaczego zdjęcia wgrywają się odwrotnie, sa naprawdę lekkie i małe :( ok piszę przepis, a więc:
składniki dla 2 osób
-pierś z kurczaka lub kilka polędwiczek z piersi z kurczaka, dziś miałam właśnie polędwiczki co widać na zdjęciu
-ciasto francuskie, ja kupuję wersję light :)
- duże dojrzałe avocado lub dwa małe
- jogurt naturalny typu greckiego
- 2 lub 3 ząbki czosnku
- 2, 3 łyzki oliwy z oliwek
- 2 łyżki soku z cytryny
przyprawy: sól, pieprz, papryka, chilli
wykonanie:
marynujemy pierś w oliwie z oliwek z przyprawami, chilli wg gustu teraz w ciązy dodaje odrobinkę wkładam do lodówki na conajmniej 1 h, następnie wyjmuję i rozkładam na środku rozłożonego papieru z ciastem francuskim, nastepnie pozostałe wystające ciasto tnę na równe paski z obu stron mięsa i zakładam na siebie paseczki tak aby nie było przerw w cieście. Rozgrzewam piekarnik do 200 stopni, ciasto smaruje u góry białkiem z jajka i wkładam do piekarnika na około 35 min, zalezy od piekarnika, nalezy sprawdzić za 1 razem czy mięso nie jest surowe, w tym czasie gdy mięso się piecze, robię dip. Obieram avocado i miąższ wrzucam do miseczki, dodaję kilka łyżek jogurtu naturalnego, pieprz, czosnek, sok z cytryny i blenduję do gładkości, sól dodaję dopiero przed podaniem, avocado bardzo lubi sól i szybko ją wchłania dlatego soli sie je tuż przed podaniem :) dip władam do lodówki, kiedy potrawa jest gotowa, podają ja przekrojoną z dodatkiem dipu, dip cieszy się ogromnym powodzeniem, więc zawsze stawiam resztę na stole i ta reszta znika :)) można dodać salsę z mango, dziś nie ma gdyż mango okazało się zepsute w środku :( salsa: duże dojrzałe mango, kolendra świeza, czerwona cebula, sól, pieprz, limonka , oliwa z oliwek, mango po obraniu kroimy w kosteczkę do tego wrzucamy drobno pokrojoną cebulkę czerwoną, dodajemy oliwę z oliwek sól, pieprz, i sok z limonki oraz pokorojną świeża kolendrę - garść. i gotowe :) taka mała sałateczka do potrawy. polecam :)
 

Załączniki

  • zdjęcie(8).jpg
    zdjęcie(8).jpg
    19,5 KB · Wyświetleń: 188
  • zdjęcie(9).jpg
    zdjęcie(9).jpg
    22,2 KB · Wyświetleń: 179
  • zdjęcie(10).jpg
    zdjęcie(10).jpg
    29,9 KB · Wyświetleń: 184
  • zdjęcie(11).jpg
    zdjęcie(11).jpg
    20,3 KB · Wyświetleń: 180
  • zdjęcie(12).jpg
    zdjęcie(12).jpg
    22,7 KB · Wyświetleń: 177
  • zdjęcie(13).jpg
    zdjęcie(13).jpg
    21,3 KB · Wyświetleń: 174
Ostatnia edycja:
Przepis na moja ulubiona szarlotke z beza:

Skladniki:
-4 duze jajka
-500g maki pszennej
-jedna kostka masla lub margaryny
-niecala szkl. cukru
-lyzeczka prosz. do piecz.
-ok 10 jablek (w zaleznosci od wielkosci blachy, ja robie w duzej i 10 duzych jablek wystarcza)
-(cynamon)
-(sok z cytryny)

Najpierw wyrabiamy kruche ciasto:
Przesiewamy make do sporej miski (ja nie wsypuje calej od razu, zostawiam troche i jak trzeba to przy wyrabianiu dosypuje) do maki dodajemy 4 zoltka (bialka zostawiamy) maslo i prosz. do piecz. Zagniatamy ciasto. Gdy jest juz gotowe, mozna wlozyc na 1 godz. do lodowki, ale nie trzeba.
Jabla obieramy i kroimy w nieduza kostke. Pokrojone wrzucamy do garnka i prazymy ok 5 min. Jesli jabla sa bardzo slodkie to mozna dodac sok z cytryny. Jesli ktos lubi to mozna dodac cynamon (ja uwielbam i dodaje sporo).
Ubijamy biala na sztywno i dodajemy nie cala szklanke cukru-ubijamy dalej na blyszczaca, gesta mase.
Blache smarujemy maslem i posypujemy maka. Rozkladamy na niej rownomiernie ciasto, nastepnie przekladamy jablka i na to piane z bialek wszystko rozsmarowujemy rownomiernie i wstawiamy do piekarnika na 60 min. i pieczemy w temp 170st.
Ciasto trzeba pilnowac bo beza szybko sie rumieni, wiec czesto trzeba zmniejszyc temperature.
Smacznego! :-)
 
Weronika w sobotę robiłam piersi z kurczaka w cieście francuskim i tak jak myślałam palce lizać:tak: bardzo dziękuje za przepisik na pewno zagości na stałe w naszym menu:-D
 
Krem z dyni

miąższ z dyni (ilość dowolna) - miąższ uzyskujemy z ugotowanej, wczesniej pokrojonej na kawałki dyni.
Miąższ zalewam bulionem sprawdzając gęstość, więc niedużo tego bulionu żeby za bardzo nie rozrzedzić. Ma mieć konsystencję kremu.
Dokładam przyprawy i świeży stary imbir.
- imbir świeży około 3 cm ścieram na tarce, jak więcej dyni to więcej imbiru
- pół łyżeczki startej gałki muszkatąłowej,
- odrobina kardamonu, dla zapachu
- jedna mała papryczka chilli pokrojona
sól i pieprz dla smaku,
gotuję na małym ogniu około 15 , 20 min mieszając zeby się nie przypaliła, na koniec zdejmuję z ognia, blenduję i dodaję mleko kokosowe, na małą ilosć pól puszki na większą - całą, zagotowuję i gotowe! :)
po nalaniu na talerz skraplam olejem lnianym, posypuje sprażonymi migdałami, słonecznikiem czy innymi nasionami :) smacznego!! ma być aksamitnym kremem :) olej lniany jest niesamowicie zdrowy ale kupujcie tylko na zimno tłoczony, musi być trzymany w lodówce.
Zobacz załącznik 598389
 
reklama
Do góry