reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

PRZEPISY DLA NASZYCH SZKRABOW!!

Co prawda ten przepis nie jest dla maluchów, ale spokojnie mogą go spróbować

To ciacho jest pycha ,proste w wykonaniu, zawsze się udaje i jest doskonałe na upały.

Składniki:
3-4 małe paczki okrągłych biszkoptów
2 śmietany 18 % po 400gram
4 łyżki cukru pudru ( po 2 na 1 śmietanę)
2 galaretki
owoce ( truskawki, poziomki, jagody, inne dowolne co kto lubi)


Prostokatną formę do pieczenia wykładam warstwą biszkoptów, tak żeby spód był całkiem zakryty. Śmietanę miksuję z cukrem pudrem ( można dodać środek do bitej śmietany). Na biszkopty wykładam połowę śmietany. Na to znowu warstwa biszkoptów i reszta śmietany. Później wykładam owoce. Całość zalewam schłodzoną galaretką . Wstawiam do lodówki żeby się schłodziło. Potem na wierzch wylewam jeszcze galaretkę, bo ta pierwsza zazwyczaj miesza się z resztą ciasta.

Mniam , mniam , palce lizać.:-)

Acha ciasto nie jest zbyt słodkie jak ktoś lubi bardziej to trzeba dodać więcej cukru pudru do smaku.
 
reklama
Padiqq
ja robiłam takie ciacho ale nie z biszkoptami tylko z bezami małymi, albo takimi duzymi okragłymi jak biszkopt!!!
 
Korzystając z pomysłu Anakondy i Dzioobka a'propos mleka bananowego zrobiłam małej deser dzisiaj

Bananowy ryz z brzoskwiniami!!!!

60ml zalewy z brzoskwiń w puszce
2 łyzki mleka modyfikowanego
jeden banan
4 połówki brzoskwini z puszki
ryż

ryż ugotowałam
zalewa z brzoskwiń, mleko mod. i banan zmiksowane na pakpkę..polac tym ryż i wkroić brzoskwinie..

pychotka....serio.
 
padiqq placuszek pycha - już pół zjedzone. Polecam każdemu, a na ten dzisiejszy upał to strzał w dziesiątkę i napracować przy nim się nie trzeba:-D:-D:-D
 
Przepis na ***Pange ze szpinakiem*** od 8 miesiaca zycia

Skladniki
1 filet pangi lub innej ryby z ktorej latwo wybrac osci
garsc szpinaku
2 marchewki
1/2 pietruszki
2male ziemniaczki

Sposob
Jarzyny kroimy w kostke, zalewamy woda, gotujemy. Do wywaru dodajmy rybke a gdy ta juz sie ugotuje wsypujemy dokladnie umyte listki szpinaku drobniutko posiekane.Gotujemy jeszcze przez chwilke.


W zaleznosci od wieku malucha zupke mozemy zmiksowac albo podusic widelcem.
Zupke taka robi sie bardzo szybko bo ani szpinak ani ryba nie wymaga zbyt dlugiego gotowania.W dodatku bardzo smaczna.
 
Przepis na ***Indyka z jablkami*** od 4 miesiaca zycia

Skladniki
1/4 piersi z indyka
1 jablko
2 lyzki ryzu
majeranek

Sposob
W zaleznosci od wieku maluszka indyka mozemy przyzadzac na kilka sposobow. Dla najmlodszych szkrabow indyka gotujemy wraz z jablkami i ryzem( ryz mozemy zastapic kleikiem ryzowym).Majeranek dodajemy do potraw dla starszych dzieci.Indyka z jablkami mozemy tez upiec w foli lub specjalnym rekawie, wtedy ryz gotujemy oddzielnie. Przygotowane miesko jablko i ryz miksujemy .
y2K1p2.png
 
Przepisy ciekawe....spróbuję chyba zrobic taką rybke...:-D:-D
A indyka/kurczaka robiłam rzeczywiscie w taki sposób jak Ignacy byl malutki...a teraz baaardzo dawno nie....musze mu tez przygotowac:-D:-D
 
Przepis na ***Mus ze slodkiego ziemniaka*** od 5 miesiaca zycia

Skladniki
1/2 slodkiego ziemniaka
1 marchew

Sposob
Warzywa wystarczy pokroic w kosteczke i ugotowac, miskujemy. Starszym dzieciom dodac mozemy piers kurczaka.

Ja swojemu Adasiowi robilam taki mus dodajac jeszcze jablko( powstawal deser), czasem zamiast jablka zwyklego ziemniaka (powastawala sycaca zupka), do takiej zupki mozemy dodawac inne warzywa wedle uznania np. kalafior, buraczki , brokuly:tak:
 
reklama
przepis od innej mamy forumowej, podobno pyyychal mam zamiar zrobić jutro

ciasteczka PIEGUSKI
- pol kostki masla
-1/2 szkl cukru
-3/4 szkl mąki pszennej
-3/4 szkl platkow owsianych
-1 lyżeczka cukru waniliowego
-1/2 łyżeczki proszku do pieczenia
-1 tabliczka czekolady
-1/2 szlanki orzechow laskowych

Masło i cukier utrzyj na gładką masę. dodaj jajko.utrzyj. w miseczce zmieszaj mąkę,płatki,cukier waniliowy,proszek dopieczenia. zawartość miseczki wsyp do masy maślano jajecznej.wymieszaj. będzie gęste i tak ma być. pokrusz orzechy i czekolade ( za pomoca nożyka) i wymieszaj z masa. nagrzej piekarnik, 170 stopni. na blaszke połóż papier do pieczenia i układaj ciasteczka za pomocą małej łyżeczki, nie dużej bo wyjdą za duże. piec 12-15 minut.

ciasteczka pyszne i domowe więc dzieci mogą chrupac. mozna pominąc orzechy. zamiast czekolady dac ziarna słonecznika, pestki dyni, kto co woli.
 

Podobne tematy

Do góry