reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przepisy Listopadowych Mam.......

dzis zrobilam szarlotke z przepisu ladiny- bardzo dobra:tak: tylko tez dluzej pieklam i musialam zwiekszyc temperaturke. pyyyyyyyychhhhhhhhaaaaaaaaaaa:-p
 
reklama
Kochane ściągnęłam od kwietniówek.;-):tak:
Przepis na bigos:
40 dag kapusty kiszonej
40 dag kapusty świeżej
40 dag chudego mięska ( łopatki, biodrówki )
2 pętka kiełbaski ( ja dałam podwawelską )
grzybki suszone ( kilka sztuk )
marchew ( 1 duża )
cebula, ziele angielskie, liść laurowy, kostki rosołowe, pieprz, papryka czerwona słodka w proszku, sól, koncentrat pomidorowy.

Kapustę świeżą poszatkować i ugotować do miękkości w małej ilości wody. W osobnym garnku kapustę kiszoną ugotować do miękkości z kilkoma ziarenkami ziela ang. listkami laurowymi i grzybkami, kiedy już będzie półmiękka dodać pokrojoną w krążki marchew i gotować do miękkości. W międzyczasie pokroić mięsko w większą kostkę i smażyć na małym ogniu na oleju z przyprawami do całkowitej miękkości. Na osobnej patelni podsmażyć pokrojoną w kostkę kiełbaskę z cebulką. Kapusty połączyć ze sobą. Dodać kostki rosołowe ( wy uznania ), sól, pieprz i paprykę. Dołożyć mięsko i kiełbaskę z cebulką. Gotować jakieś 20-30 min na małym ogniu. Pod koniec gotowania dodać kilka łyżek koncentratu pomidorowego i też gotować jeszcze z 10 min, żeby wszystkie składniki się "przegryzły". Potem.... Zjadać
:-D Smacznego.
 
notorycznie brakuje mi pomysłów co dzisiaj na obiad zrobić:dry:
myślę że nie tylko ja mam tan problem
dlatego postanowiłam załozyć wątek w którym bardzo proszę aby każda z nas wpisywała codziennie co ma w obiadowym menu:-p
napewno będzie to dla nas zródłem inspiracji na kolejne dni:tak::cool2:;-):-)

u mnie dzisiaj zapiekanka makaronowa
mielone+fix knorr do zapiekanek+makaron świderki+ser żółty:-p
 
Dzisiejsze menu obiadowe u mnie to klasyka gatunku:
1. rosol
2. ziemniaki + klopski w sosie warzywnym + surówka z buraczków z jabłkiem (niestety bez cebuli)
3. naleśniki z dżemem....mniam....
 
u mnie dzis na obiad

ZUPA KALAFIOROWA KREM

- kalafior
- ziele angielskie 3 szt.
- lisc laurowy 2szt.
- wegeta
- smietana


kalafior rozwalamy na kwiatki,zalewamy woda,dodajemy liscie i ziele angielskie,wsypujemy wegete
gdy kalafior sie ugotuje wylawiamy go do miski i duzimy przyrzadem do duszenia ziemniakow,poduszony wrzucamy do garnka spowrotem
gdy znowu zacznie sie gotowac robimy zaklepke woda+mąka
zageszczamy by zupa przypominala krem :-)
na koncu dodajemy smietane

gotowe!! smacznego

zupka pyszna :-)
 
jestem dzis sama wiec zrobiem sobie makaron z sosem pomidorowym (pomidory z puszki, papryka , normalnie cebula i czosnek ale przy karmieniu to nie , odrobina bialego wina, przyprawy )
 
Pati, super pomysl z watkiem:tak:

u nas dzis makaron swiderki z sosem z wolowinki i groszek z marchewka (ja powybieralam dla siebie sama marchewke, coby Oskarus niemial bolu brzusia)
 
reklama
Do góry