reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przepisy Listopadowych Mam.......

reklama
Podaje przepis na bigos, ale taki na co dzień, bo ten świąteczny jest trochę bardziej skomplikowany. Ten zaś jest baaardzo prosty i nam smakuje. Ja robię zawsze dużo.

Składniki:
2 kg kapusty kiszonej
1 duża marchew
3 liście laurowe
5 ziaren ziela angielskiego
5 ziaren pieprzu czarnego
1 kg mięsa wieprzowego bez kości (ja kupuję łopatkę)
0,5 kg kiełbasy
1 cebula
olej

Tarkujemy marchew i łączymy z kapustą.
Kapustę zalewamy wodą (jeśli jest bardzo kwaśna to trochę odciskamy, ale z tym ostrożnie, żeby smaku nie straciła), wstawiamy na gaz do zagotowania. Dodajmy wszystkie przyprawy.
W między czasie kroimy mięso w kostkę i wrzucamy na rozgrzaną olejem patelnie do podsmażenia, pod koniec smażenia (jak już większość wody wyparuje) dodajemy pokrojoną w kostkę cebulkę, jeszcze chwile smażymy. Potem to mięsko łączymy z kapustą.
Następnie kroimy kiełbaskę również w kosteczkę i wrzucamy na patelnie do podsmażenia (w celu wyeliminowania tego specyficznego zapachu kiełbasy). Na koniec łączymy z kapustą i dobrze mieszamy.
Ja gotuje jeszcze na najmniejszym palniku i najmniejszym ogniu jeszcze przez około 3 godziny.Pod koniec gotowania można dodać łyżkę koncentratu pomidorowego na kolor.

To będzie wszystko, przepraszam za chaos, ale pisałam z głowy.Smacznego!:-)
 
Malinois
rowniez dziekuje, ciagle chodzi za mna bigos a nigdy nie robilam...
tylko nie wiem jak bedzie z kilbasa, bo tu nie ma dobrej kielbasy:baffled:
 
Przepis z onetu, sprawdzony, polecam:tak:

Szarlotka
• 4 szklanki mąki
• 1 kostka margaryny
• 4 żółtka
• 4 łyżeczki proszku do pieczenia
• pół szklanki cukru
• 5 łyżek śmietany
• 1.5 kg jabłek
• cynamon, aromat waniliowy
Etapy przygotowania
1. Mąkę wymieszać z proszkiem do pieczenia, dodać cukier i cukier waniliowy, następnie żółtka, margarynę i smietanę. Na samym końcu dodać aromat i wszystko wymieszać.
2. Jabłka utrzeć na tarce o dużych oczkach.
3. Ciasto podzielić na 2 części. 1 częśc rozwałkować i położyć na wysmarowanej blasze, druga czesc do zamrazalki, kładziemy jabłka na rowalkowane ciasto , posypujemy cynamonem, a następnie
scieramy na tarce druga czesc ciasta.
4. Najlepiej szarlotkę posypać po upieczeniu cukrem pudrem.
5. Pieczemy 45 minut w temperaturze 150 C ( ja pieklam dluzej)
 
reklama
Do góry