reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przychodzi majówczątko do lekarza....(wizyty, szczepienia i leczenie)

ewcia a czemu w nozke? moja w raczke miala to nie ma znaczenia? Ja tez nie wyobrazam sobie jakby mialy byc 3 wklucia naraz:( mala tez sina od placczu byla. i tez pozniej marudna
 
reklama
Karolq, ja też byłam pewna, że będzie w rączkę,
a babka do mnie proszę odsłonić nóżkę:eek:

ale raczej to nie ma znaczenia, bo jak są te 3 wkłucia, to 2 w nóżkę i jedno w rączkę
 
Jolek niech Igorek szybko do zdrowia wraca:tak:

Maja zgadzam się z Dziewczynami, będziesz spokojniejsza ;-)

Ewcia, Persefona gratuluję udanych wizyt,

My pierwszą wizytę zaliczyłyśmy jak Zosia miała 12dni, przedwczoraj (konsultacja przedszczepienna) jak skończyła 4 tygodnie. Nasza lekarka jest też rodzinna, ale wizyta przebiega tak jak Bra opisała, możemy zadawać dużo pytań, jest cierpliwa.

Na szczęście nie mam co opisywać, bo Mała zdrowa, za pierwszym razem lekarka mówiła, "o jaka zgrabniutka" teraz "o jaki tłuścioszek":-D

I teraz to na szczepienie:-(
 
My wczoraj odbebnilismy kontrole na 8 tygodni po porodzie.
Filip ok, poza tym, ze jego oczka sa wciaz ciutke zolte (daje mu co pare dni mleczko modyfikowane, aby to wyplukac, ostatnio frygnal mi 200ml na jedno karmienie, a potem spal 5 godzin!)
A'propos - chyba persefona podawala przegotowane swoje mleczko? czy to pomoglo na zoltaczke, jak uwazasz Kochana?
No i ta nieszczesna przepuklina! Ma juz srednice jak 5zl i wlaza do niej doslownie jego flaczki, az tak furczy nieprzyjemnie :( wszyscy zgodnie gadaja i tu i polskie fora pediatryczne, zeby klasc na brzuszku czesto i czekac, a jak sie nie wchlonie - nawet do 3 roku zycia! to wtedy dopiero zabieg, brrr :( Kuzynka mnie pocieszyla, bo jej corci sie wchlonela po 4 miesiacu, wiec moze i u nas tak bedzie, oby...

Ja z kolei mam sie zapisac na zastrzyk anty... i albo zaczekac az pojawi sie miesiaczka i w pierwszy dzien wziac zastrzyk, albo mozna zrobic go z marszu, tylko rano wykonac test ciazowy, zeby sobie nie zrobic kuku.
 
Dziewczyny prośbę mam. Jak szczepienie, to proszę konkrety. Jakie szczepienie, na co, kiedy, za ile, jeśli jest możliwość wykupienia skojarzonej, napiszcie proszę.

We wtorek kończymy 6 tygodni, idę na szczepienie i chciałabym jedno a nie trzy wkłucia, proszę napiszcie coś więcej.

Podobnie wizyta u ortopedy i badanie bioderek. Wiem, że zalecane jest usg. W jakim wieku, która robiła, ile kosztuje, jak wygląda badanie, itd.

Bardzo by pomogło tym, które dopiero się wybierają i są zielone :-)
 
Ja się wypowiem w kwestii badania bioderek.
Byłyśmy w 5 tygodniu, ponieważ ze względu na ułożenie pośladkowe miałyśmy zalecenie, aby to zrobić wcześniej (4-6 tydzień) niż inne dzieci.
Rejestrowałam się na NFZ, na szczęście nie było problemu z odpowiednim terminem, chociaż dzwoniłam zaraz po wyjściu ze szpitala. Badanie krótkie, doktor zrobił usg obu bioderek, pooglądał, powyginał nóżkami i już.

Szczepić będziemy skojarzonymi 5 w 1, cena w najtańszej aptece u nas w mieście to ok. 110 zł.
 
Ostatnia edycja:
my na szczepienie wybieramy się na początku lipca i szczepionka 6 w 1 przeciwko błonicy, tężcowi, krztuścowi, wirusowemu zapaleniu wątroby typu B, poliomyelitis i zakażeniom wywoływanym przez Haemophilus influenzae typu b. będzie nas kosztowała 190 zł; jest dostępna na miejscu, w przychodni.
pediatra powiedziała nam, że dzieci bardzo dobrze ją znoszą i przede wszystkim jest to jedno ukłucie a nie trzy,
choc po przeczytaniu informacji o niej http://www.grabieniec.pl/pokaz_artykul.php?id_artykulu=957 jeszcze pewnie wybierzemy się na wizytę aby dopytać :)

szczepionki nad którymi sie zastanawiamy:

pneumokoki 260 zł *4 dawki
meningokoki 160 zł * 3 dawki
rotawirusy 250 zł *3 dawki (do 24 tygodnia życia)

na badanie bioderek wybieramy się prywatnie i wizyta z usg będzie kosztowała 200 zł.
 
Ostatnia edycja:
Witam
Bubbles ja miałam zalecenie od położnej odciągać i przegotowywac swój pokarm przez dobę lub dwie. Ja robiłam to przez 4 doby. Podawałam na zmianę z mlekiem modyfikowanym i żółtaczka ładnie zeszła. Także mogę polecić ten sposób,byle nie za długo,bo taki pokarm traci swoje właściwości po przegotowaniu (dlatego podawalam modyfikowane,aby było troszkę tych witamin).
Hope my byliśmy wczoraj na badaniu bioderek. Też na NFZ (musiało być wykonane 4-6 tydzień). Badanie nie takie straszne. Maluch rozebrany od pasa w dół-koniecznie nie pieluszce tetrowej. Lekarz podchodzi,zgina nózki, sprawdza główkę,podnosi,łaskocze pod stópkami-ogólnie sprawdza odruchy. Potem podchodzi się do aparatu usg i kładzie się maluszka na jednym boku,potem na drugim-lekarz jeździ sondą i robi usg bioderek. Jak wszystko OK to wizyta kontrolna za 2-3 miesiące, a jak niedojrzale stawy,alebo coś innego-to 5-6 tygodni i zalecane szerokie pieluszkowanie. Po badaniu dostaliśmy kartkę z opisem badania,którą mamy przekazać pediatrze.
A co do szczepień jeszcze nie zdecydowaliśmy,ale ceny znam i tak:
- skojarzone - 120zł każda
- pneumokoki - 250zł każda (im mniejsze dziecko tym więcej dawek,max.4)
- rotawirusy - 200zł każda (są 3 szczepionki)
- meningokoki - niestety nie pamiętam ceny,ale chyba coś koło 200zł
 
u nas szczepienie na 6-tke kosztuje 200zl na 5-tke 135 i to pierwsze szczepienie sa 2 wklucia i trzeba w 7 miesiacu isc a na 6 nie. szczepienia zamowilam w przychodni. a na bioderka ide dopiero 28 czerwca
 
reklama
Dziewczyny prośbę mam. Jak szczepienie, to proszę konkrety. Jakie szczepienie, na co, kiedy, za ile, jeśli jest możliwość wykupienia skojarzonej, napiszcie proszę.

We wtorek kończymy 6 tygodni, idę na szczepienie i chciałabym jedno a nie trzy wkłucia, proszę napiszcie coś więcej.

Podobnie wizyta u ortopedy i badanie bioderek. Wiem, że zalecane jest usg. W jakim wieku, która robiła, ile kosztuje, jak wygląda badanie, itd.

Bardzo by pomogło tym, które dopiero się wybierają i są zielone :-)

My braliśmy tę 6w1 i płaciliśmy 160 zł ( wzw b, błonica, tężec, krztusiec, poliomyelitis, przeciwko zakażeniom bakterią Haemofilus influenzae typ b) i następne dawki mamy brać w 12 tygodniu i 18, potem od 18 tygodnia za rok :)

Ta 5w1 to to samo co 6 tyle, że bez wzw b- wtedy Maluch ma 2 kłucia... i u nas w przychodni kosztuje 120

co do bioderek, to mamy iść 28 czerwca na usg na nfz
 
Do góry