reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przychodzi majówczątko do lekarza....(wizyty, szczepienia i leczenie)

U Nas są takie ceny:

5w1 ( DTaP, Hib, IPV) - 120 zł
6w1 ( DTaP, Hib, IPV, WZW B) - 190 zł
Rotawirus - Rotarix - 300 zł
Pneumokoki:
Synflorix ( 10 serotypów ) - 220 zł
Prevenar (13 serotypów ) - 280 zł

W poniedziałek idziemy właśnie na szczepienia a we wtorek na usg bioderek ( z funduszu).
Aż się boję co to będzie na tym szczepieniu, pewnie będę płakać z moim maleństwem:-(

dla mam z Górnego Śląska ( województwa śląskiego ) - usg bioderek można wykonać bezpłatnie ze skierowaniem w Poradni Preluksacyjnej w Szpitalu Miejskim w Katowicach przy ul. Raciborskiej 27
 
Ostatnia edycja:
reklama
Lepi mnie tez dziwi że lakarka mówi że dziecko za dużo przybiera, moze rzeczywiście co godzinę cyckować to często, ale z drugiej strony każą karmić na rządanie:-)A przecież Zosieńka nie jest jakoś strasznie gruba, moze nie długo będzie mniej jadła i mniej bedzie przybierać
 
Mnie też to trochę zdziwiło, tym bardziej, że Zosia urodziła się chuda:sorry: i teraz nadrabia. Ale pwenie bardziej chodzi o wydłużenie czasu między karmieniem. Dzisiaj o dziwo mała w dzień jadła prawie co 3 godziny i dlużej spała - jednego dnia daje nam nieźle popalić, drugiego dziecko - anioł:-D. Może to zasługa przymulastej pogody, może pomogły też kropelki na wzdęcia (właśnie - rzadziej karmić, bo brzuszek wzdęty i pobolewał ja często przy załatwianiu) - Esputicon.
 
A ja ciągle nie wiem czy szczepić na pneumokoki, dostaliśmy ulotkę o drastycznych przypadkach i mam banię zrytą :-(

Lepi, nasza Zosia też 1200g w 4 tyg przytyła, pediatra chwali tłuścioszkę, a mama cieszy się, że są pulaski do wycałowania, nic się nie martw kochana, rośnie Wam dziewczynka:tak:

My (Poznań) na usg bioderek idziemy prywatnie (95zł), na NFZ chyba się zgapiłam, ale i tak terminy mają kosmiczne w zeszłym tygodniu obdzwoniłam, to najwcześniej po 20.lipca, a w jednej terminy na wrzesień (tam to już chyba w ciąży trzeba się zapisać).
 
dziewczyny po co robicie usg bioder, macie wyraźne zalecenie ortopedy? u mnie wykluczył przy badaniu wady,potem oglądał małego rehabilitant ćwicząć z nim i sprawdzając czy ma dobre napięcie mięsniowe i obaj stwierdzili,że usg jest niepotrzebne,bo jest wszystko ok
Moja siora też mi powiedziała,że nie robiła usg bioder, bo nie było wskazań- bo inaczej to wyciąganie kasy od rodzicow, którzy wiadomo,że zapłacą ostatnie złotówki aby tylko upewnić się czy ich skarb jest zdrowy

ja mam we wtorek szczepienia i wizytę.Ciekawe ile mam junior- bo fałdki to już ma chyba wszędzie, nawet na stópkach i dołeczki na swoich maluśkich łapkach
 
Ostatnia edycja:
u nas skierowanie dostaliśmy na pierwszej wizycie u pediatry, ale jako standard nie zalecenie (od położnej też zalecenie). Mimo, że lekarka "naocznie" mówiła o bioderkach, że super i jej zdaniem będzie na usg też ok, znajoma pediatra też, to tak jak piszesz jaipur ostatnią złotówkę wydam, żeby się upewnić czy jest wszystko ok, w razie gdyby coś było jednak nie teges to wolę żeby teraz ją rehabilitować :-) no i nie byłyśmy u ortopedy ani rehabilitanta :-(
 
A my na bioderkach już byliśmy w poniedziałek na NFZ, u nas bez problemu można się dostać wystarczy zadzownic i umówić się, My mamy przyjść na kontrolę za 6-8 tyg, bo wyszło że mały ma niedojrzałe stawy biodrowe i musi byc na wieczór pieluszkowanu i jak najczęściej na brzuszku kłaść mamy.
 
a czy zdarzylo Wam sie aby powiekszony gruczoł piersiowy( w naszym przypadku u chłopaka) był przeciwskazaniem do szczepienia ? mały miał najpierw zgrubioną lewą pierś, teraz ma prawą ( karmię sztucznym) no i lekarz kazał obserwować...ale czy to ma wpływ na szczepienie ? czy wtedy nie można szczepić ? czy któraś z Was coś o tym słyszała ?
 
reklama
Alex, u nas też niedojrzałe bioderka. Nam zalecił pieluchowanie cały czas i po każdym przewijaniu kłaść na brzuchu i układać nogi na żabkę na 3 minuty. Mam nadzieję, że to poskutkuje :-)
 
Do góry