reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przychodzi majówczątko do lekarza....(wizyty, szczepienia i leczenie)

U nas usg kosztuje 70 zł a z NFZ dopiero na sierpień:-)
Myt idziemy w środę na usg, kazali nam w szpitalu po sześciu tygodniach zrobić kontrole tych bioder, zresztą przy każdym dziecku tak miałam
 
Ostatnia edycja:
reklama
dziewczyny po co robicie usg bioder, macie wyraźne zalecenie ortopedy?

U nas w szpitalu dają standardowo każdemu noworodkowi skierowanie do poradni preluksacyjnej na kontrolę stawów biodrowych i trzeba to badanie wykonać miedzy 4-6 tygodniem życia. Kazali od razu po wyjściu ze szpitala dzwonić i umówić się. Terminy bez problemu są na NFZ.
 
moja małą miala USG i badanie ręczne bioderek z obydwu badan wyszło że jest wszystko ok kolejna wizyta we wrześniu
 
Alex, Lwiapaszczka, u nas też niedojrzałe stawy i też mamy zalecenie szerokiego pieluchowania na noc, a w ciągu dnia jak najwięcej czasu na brzuszku, nawet spanie na brzuszku jak mamy małego na oku.

Swoją drogą, to Wam zazdroszczę tych niewinnych wizyt u pediatrów. Ja po dwóch tygodniach w szpitalu mam tak serdecznie dosyć, że aż szkoda gadać. Ile się musiałam małego pokłutego naoglądać, z wenflonem w główce, z popodłączanymi kroplówkami, z antybiotykami, to już mi chyba zostanie do końca życia;( Coraz częściej myślę, że to chyba pierwsze i ostatnie dziecko, bo jak bym miała drugi raz przez to przechodzić to chyba bym umarła:( Chyba, że z biegiem lat coś się zmieni...
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny!
Dzisiaj mamy szczepienia ale zastanawiam się czy szczepić od razu na wszystko ( 6w1, rota, pneumo ) czy zrobić odstępy czasowe między nimi.
W przychodni pewnie wolą za jednym zamachem ale czy liczą się z cierpieniem dziecka i czy to jest takie zdrowe????
Jak myślicie ???
 
Zanka - pytałam o to moją pediatrę, mówiła, że im wcześniej się zaszczepi, tym lepiej. Mówiła, że na pneumokoki rzadko dzieci chorują, ale jak już zachorują, to przebieg choroby jest straszny. My szczepimy w środę (jesli uda sie zarejestrować) 5 w 1, pneumo i rota (oby nas nie zwolnili z pracy, bo szczepienia jak się zacznie, to trzeba kontynuować...)
 
gratuluje udanych wizyt - ilonka super!
madzik k - wspolczuje i powodzenia juz tylko..!

zanka - uwazam, ze nie ma sensu wszystko na raz, i lek.ktorych znam tez takie zdanie maja... my robimy 6w1 i prawdopodobnie rota.

umowilam sie na jutro do nowej przychodni! juhu. sa tam dobrzy pediatrzy.. rozmawialam z polozna tamtejsza i przyjdzie chyba na wizyte patronazowa w srode.mam nadz.ze bedzie ok tak samo jak moja pierwsza.

...a chce isc do lek. jut. koniecznie bo moja mala ma wielkie zgrubienie na ramionku, jest juz fioletowe.. :(( wygl.jak czyrak czy cos takiego.. okropne.. zauwazylam to ost.podczas kapieli ale bylo mniejsze i czerwone lekko.. co to moze byc?? moze to po szczepieniu poszpitalnym?? macie takie? :/
 
reklama
MajaPolka - my dostaliśmy przy wypisie ze szpitala kartkę z informacją, że dziecko było szczepione w lewe ramię przeciwko gruźlicy i po 3-4 tygodniach może pojawic sie naciek, może być to ropne owrzodzenie, które będzie sie utrzymywać kilka tygodni i pozostawi bliznę. Nie należy uciskac palcami tej okolicy, niczym nie smarować, nie robić okładów, nie podrażniać.
Wielkość powstałej blizny bedzie odczytana w 12 miesiącu zycia dziecka.
 
Do góry