reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

przydatne i ciekawe linki

reklama
Polecam wam książki bądź programy z Pawłem Zawitkowskim. Jest to fizjoterapeuta, który świetnie omawia sprawy związane z dziećmi. Potrafi tak w prosty i zrozumiały dla wszystkich sposób opowiedzieć np. o udzielaniu pierwszej pomocy (było dzisiaj na DDTVN), o masażach, na co zwracać uwagę kupując buciki czy wózki. Na stronie DDTVN znalazłam link z masażem dziecka Jak masować małe dziecko? - News - Aktualności - Dzień Dobry TVN
A ten dzisiejszy program o udzielaniu pierwszej pomocy pewnie pojawi się jutro.

Facet dzisiaj też podawał namiary na nową stronę, która ruszy dopiero w listopadzie. Warto tam za jakiś czas zajrzeć, by zobaczyć co ciekawego się pojawi.
MAMO TATO co ty na to?


A jeśli chodzi o masowanie brzuszka niemowlaczka to wklejam wam pliki z pewnymi radami. Ja sama stosowałam na synku masaże i bardzo pomagały nam przejść przez okres kolek :tak:

Nie wkleję, bo pliki są zbyt duże :szok::wściekła/y: Muszę pomyśleć jak inaczej je wam pokazać :baffled:
 
Jedną informację mogę wam pokazać poprzez wklejenie treści:

Na sprawy brzuszkowe dobre jest :
- rozgrzewanie - termoforek lub ciepła uprasowana pieluszka (sprawdzamy na własnym policzku, czy nie parzy) położone na brzuszek
- masowanie
- karmienie w pozycji półsiedzącej
- noszenie w pozycji pionowej
- ustawienie materacyka w łóżeczku i przewijaka pod kątem 30'
- hebratka z kopru włoskiego lub Plantex albo jakieś kropelki lub maści
- można też zlikwidować nadmiar bodźców (usunąć kolorowe zabawki, karuzele itp z łóżeczka, ograniczyć liczbę odwiedzających itp)
- przede wszystkim spokój rodziców, to kiedyś minie :))
Niektóre dzieci nie tolerują mineralki spożywanej "prosto z butelki" porzez mamusię tzn w stanie nieprzetworzonym, bo jest ona im zbyt ciężka, na taki słaby układ pokarmowy .... Niech żona Pawla pije ją po przegotowaniu. A najlepszy do picia ma być lekki kompocik z jabłuszka :)

Nam bardzo pomogly masaze pokazane w zalaczniku oraz kropelki INFAKOL.
 
reklama
Do góry