reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przyszłe mamusie z okolic Bielska-Białej

sandra1982

Sierpniowa mama'06 Fan(ka)
Dołączył(a)
20 Marzec 2006
Postów
8 063
Dziewczyny, sa wsrod Was przyszle mamusie mieszkajace w Bielsku lub okolicy? Moglybysmy wymienic sie opiniami na temat szpitali, lekarzy itd. :)
Pozdrawiam
 
reklama
Hej. Ja mieszkam niedaleko Bielska (Brzeszcze). Będzie mi miło wymienić z Tobą poglądy. Jak juz pisałam w wątku o szpitalach - jak narazie jestem niezdecyowana, tym bardziej, ze mój ginekolog prowadzący nie pracuje w żadnym szpitalu.
Termin mam na 6 sierpnia :)
 
Hej Monia,

fajnie, ze napisalas. Ja tez juz pisze na innych watkach o BB, ale tu rowniez mozemy podzielic sie opiniami na temat lekarzy, szpitali itd. w naszym regionie.
Moja lekarka prowadzaca tez nie pracuje w zadnym szpitalu - ma tylko prywatne praktyki, ale ja jestem juz prawie zdecydowana, ze bede rodzic w wojewodzkim. Sa rozne opinie, ale jak sie da w 'lapke' to masz super opieke, no i przede wszystkim maja caly specjalistyczny sprzet na miejscu i OIOM (odpukac oczywiscie).

A Ty jakie masz opcje?
 
Hej. :)w moim przypadku odpada raczej Oświęcim. Ostatnio dowiedziałm się o tej klinice ESCULAP w Wapienicy, ale w związku z tym, ze nie ma tam tego sprzętu i wola "czyste" porody nie jestem wcale zdecydowana. Zaczynam się zastanawiać nas szpitalem wojewódzkim, o którym ty równiez pisałaś. Nie znam za wiele szczegółow na temat tego szpitala i ewentulanych kosztów i znajomości. Czytałam równiez na innym wątku, że jest tam szkoła rodzenia, na która chciałabym iść. Wydaje mi się, ze byłoby to bardzo pomocne.
A na kiedy Ty masz termin???
 
Eskulap jest teraz bardzo 'modny', ale ja bym sie na niego nie zdecydowala. W wojewodzkim jest szkola rodzenia, juz od miesiaca obiecuje sobie, ze tam podjade i dowiem sie wszystkich szczegolow, ale jeszcze nie dotarlam :) Podobno kosztuje ok. 300 zl. Sa rozne opinie - jedni mowia, ze pomagaja takie zajecia, drudzy, ze niewiele daja. Zapytam sie dzisiaj mojej ginek. co ona o tym sadzi i dam znac. W wojewodzkim najlepiej dostac sie do ordynatora - tak mi sie wydaje. I on juz wszystkim pokieruje.
Ja mam termin na ok. 20 sierpnia z dn. zaplodnienia, a na 23 sierpnia z om. Mysle, ze tak w lipcu zaczne ju zalatwiac jakies formalnosci w wojewodzkim, zeby w razie ewentualnego szybszego porodu nie byc w krepujacej sytuacji, ze przyjade i nikt nic nie bedzie wiedziec. A Ty na kiedy masz termin?
 
Ja mam termin na 6 sierpnia. Moja ginekolog powiedziała mi, ze szkoła rodzenia jest bardzo przydatna. Mi osobiści tez tak sie wydaje - chodzi mi równiez o zapoznanie sie z opieka nad niemowlakiem. Nie miałam w rodzinie bardzo dawno takiego malucha i troche mnie to przeraża. doktorka powiedzial, ze wystarczy jak w czerwcu zgłosze się na taka szkoę i zacznę myślec o załatwianiu jakis formalności w szpitalu. Nie wiem jak w wojewódzkim, ale zdarza się, ze mozna opłacić sobie połozną, która będzie przy Twoim porodzie. Taka osoba byłaby wskazana no nie :)za odpowiednia opłata oczywiście....... ;D
A czy wiesz coś więcej o tym szpitalu woj.tzn.sale, odwiedziny itp
 
Z tego co sie orientuje to w woejwodzkim sa sale 1 i 2 osobowe, maluszka ma sie przy sobie, lazienka jest wspolna dla 2 pokoi, wiem tez, ze mozna sobie wynajac sale to tzw. porodow rodzinnych (za oplata oczywiscie :) ), gdzie sa naprawde komfortowe warunki - kolezanka 2 lata temu rodzila. Polozna mozna sobie oplacic - wtedy zajmuje sie Toba od poczatku do konca - wiem, ze zazwyczaj placi sie ok. 400zl - ale to trzeba sie dokladnie dowiedziec. Jak bede wiedziec cos wiecej to dam ci znac. Co do odwiedzin, to nie wiem dokladnie jak jest na noworodkach, ale jak moja mama byla na urazowce, to moglam siedziec tam od rana do wieczora, bez ograniczen.
pozdrawiam
 
Hej Sandro. Mam pytanie ;D14 maja idę na komunie (jestem chrzestną) i potrzebuję jakąś ładną sukienkę albo komplet. Czy w Bielsku są jakieś sklepy z ubraniami dla kobiet w ciaży??. Chyba, ze wiesz, gdzie można kupić coś ładnego na brzuszek:):)
 
Hej Monia,

na pewno sa w BB sklepy z odzieza dla kobiet w ciazy, ale ja kupuje sobie ciuszki w normalnych sklepach. Jest teraz bardzo duzo ladnych, eleganckich tunik, do tego np. spodnie biodroweczki i komplecik gotowy :) W Sferze na pewno cos znajdziesz!
 
reklama
No własnie musze sie wybrać. Myślałam o sukience , kltóra ma odciecie pod piersiami i ładnie eksponuje brzuszek:)
A ty konkretnie w jakch sklepach kupowałaś??
 
Do góry