reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozmowy na temat szczepien

reklama
Będę szczepić ale najprawdopodobniej nieskojarzonymi tym razem. Jednak mniejsze prawdopodobieństwo powiklań
 
zovita a mówiła ci pediatra że będziesz miała za darmo te pneumokoki ?bo różnie czytałam,podobno dają jak dziecko waży poniżej 2,5kg?a masz napisane w wypisie że to wcześniak?
Dopytuje bo wybieram się na szczepienie i zagadałabym ale mi już pediatra o płatnych mówiła.Moja córcia 3300wazyła mimo 36tygodnia i nie ma w karcie że wcześniak.

JOTEMKA ty doświadczona mamusia,a kojarzysz czy można do tych podstawowych szczepionek dopłacić tylko żeby na krztuśca dali martwe bakterie?bo raz mi kumpela mówiła że dopłacała 50zł na to?
 
Ja szczepiłabym refundowanymi gdyby to w jakiś odstępach czasowych było...a tak skoro i tak dostaje jednego dnia na raz wszystko tylko różnica jest jedno lub kilka ukłuć to jaki sens jest tych refundowanych :confused: tym bardziej że tak jak pytałam to 6w1 w mojej przychodni kosztuje około 200zł więc wybrałam 6w1.
 
Milenka - w rozpisce którą dostałam w przychodni mam 4 opcje szczpień: bezpłatne (wiadomo), 80zł - "nowy" krztusiec, tyle samo wkuć, 120zł - 5w1, 200zl - 6w1. Przy czym szzepienie powtarza sie 4 razy, a cena jest za pojedynczą dawkę.
Ja wybieram 5w1 - bo dopłacanie 320zł za 2 wkucia mniej mnie nie przekonuje. A o innych plusach 6w1 lekarka nie mówiła.
 
Ja pierdziu... widzę że ja jedna z niewielu wyrodnych i szczepię trybem podstawowym... Wychodzę z założenia że jest zbyt wiele kontrowersji wokół tych wszystkich szczepień, że być może okaże się że im mniej, tym lepiej.
A co do tego że lepiej żeby dziecko ukłuli raz zamiast trzech mnie nie rusza, bo mam parcie ma wychowanie twardego faceta a nie dupy wołowej, a Olek płakał tyle, że między poszczególnymi ukłuciami zdążał się uspokoić, więc chyba mocno nie cierpiał skoro nie wył nawet minuty.
 
My jestemy umowione z Ola na szczepienie 21 maja a sama dalej nie wiem czy brac 5w1 czy 6w1 .. .a wiem ze nie znioslabym tych 3 kłuć.....wiem jestem słaba...ale może dlatego że sama nie znosze igieł:)
 
reklama
Do góry