reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozmowy na temat szczepien

Oliwia była szczepiona 5w1. Pneumokoki chcemy "doszczepić", tak jak Marcia, jak Młoda skończy 2 latka. Na rotawirusa nie szczepię - z tego co czytałam skuteczność akurat tej szczepionki powalająca nie jest, a prawdopodobieństwo poważnego przebiegu infekcji stosunkowo niewielkie. No i dochodzi czynnik finansowy.
Zostaje jeszcze ospa (po12 m-cu) - refundowna jeśli dziecko chodzi do żłobka/przedszkola - więc chyba poczekamy. No i nie mam zdania o meningokokach.
Miśka też będziemy szczepić 5w1. Ewentualne dodatkowe szczepienia na pewno nie od razu (jak na moje oko zbyt duże obciążenie malutkiego organizmu).
Co do znoszenia szczepień - Oliwia zawsze była grzeczna i samo badanie denerwowało ją bardziej niż kłucie. Efekty uboczne były tylko po MMR (szczepienie po 12m-cu) - temperatura i wysypka, na szczęście tylko kilka dni.
 
reklama
Ja będę szczepić tylko refundowanymi. Nie mam przekonania do skojarzonych, dlatego decyduję się na zwykłe. Co prawda to 3 wkłucia, ale przynajmniej mniej będę obawiać się powikłań.
Starsza też tak była szczepiona. Nie było różnicy ile wkłuć, bo nigdy nie płakała na szczepieniach. Dopiero jak miała świadomość co to igła w wieku kilku lat.
 
Dobrze posłuchać doświadczonych mam:)
Ja jestem zdania że my nie byłysmy szczepione na te dodatkowe szczepionki i jakos zyjemy:tak:
 
ja bede szczepic na pewno skojarzonymi z obowiazkowych + pneumokoki i meningokoki. Rotawirusy jeszcze biore pod uwage, ale nie mam jeszcze zdania Za tydzien mam wizyte u pediatry i zobacze co powie, pierwsze szczepienia dopiero pod koniec maja :) wiec jescze troche czasu mamy :)
 
ja juz bylam u pediatry i zapisani jestesmy na 11.06 na szczepienie i do tego czasu mamly wybrac jak chcemy szczepic.
Lekarz Ci nie podpowie, tylko moze opisac szczepionki, a nie podpowie, bo nie chce zeby potem bylo w razie idpukac czegos na niego.
Mi troche sugerowala platne, a nie te refundowane, ale nie wiem, czy ze wzgledu na to, ze zarobi przychodnia, czy tak uwazala ?
 
Z pediatrami różnie bywa. U mnie polecają wszystkie płatne, niestety bez jakiś merytorycznych argumentów. Bo szczepić warto i już. No mnie to nie przekonuje, a przynajmniej nie we wszystkich przypadkach.
 
W płatnej szczepionce sa martwe bakterie krztuśca, podczas gdy w refundowanej zywe. Mi taki argument pediatra przytoczyl zalecając szczepionke platna i na taka się zdecyduje. Pewnie tez na pneumokoki, bo jako wcześniak Olaf będzie miał za darmo, a chyba boje się w sumie go nie zaszczepić.
 
Mi pediatra powiedziała, że jeśli mnie stac to lepiej szczepić.....I teraz nie wiem co zrobić:eek:
Na pewno 5w1 lub 6w1, ale czy pneumokoki....sama nie wiem ....
A rota na pewno, bo Igor mi tak źle znosi jelitówkę i często łąpie, więc dobra i ochrona przez pierwszy rok:tak:
 
reklama
Do góry