reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzamy diete naszych SKARBÓW!!! :))

Bo karmiła małą tylko cycem...mała często płakała i mało przybierała na wadze. Teraz mówi, ze dokarmiałaby mlekim modyfikowanym.
 
reklama
hihi i sliniaczki pojda w obieg na calego:-Ddobrze ze mamy pomaranczowe sciany bo pewnie bedzie wszystko w marchewce:-D
no wlasnie kiedys sie nie cackano i tylu alergikow nie bylo, a teraz?masakra...ale i tak do 4 czekam, no chyba ze maly bedzie glodny to wiadomo nie bede czekac.ja tak mylse zeby moze mu dodawac tego kleiku do mleka bo ostatnio juz troszke przesada..on juz teraz je 180 ml co 2.5 godziny i ciagle glodny:(moze on chory jest?:(albo mu zoladek rozepchalam.bo to chyba ylko moj tak przegina...a moze to te Afrykanskie geny- zjesc ile wlezie:tak:
 
Ja narazie nie zamiezam nic dawać dopóki Lena skończy 4 miesiące, nawet jej nie dopajam, zdrowa, dobrze przybiera na wadze więc moje mleko w zupełności jej wystarcza a tak myślę że w piątym miesiącu życia zacznę jej dawać machewkę i może zacznę dawać herbatkę do picia, a potem zobaczymy.
 
To naprawde duzo jada. Hania nadla 90-120 ml. A kleiku dodałam na początku płaska łyżeczkę do 120 ml. Nie było żadnego bólu brzuszka ani porblemów z kupką;-)
 
Ja jakos nie jestem przekonana do zupek i deserkow ze sloiczkow...raz ze te zupki sa obzydliwe (dla mnie oczywiscie) dwa ze tanie nie sa, trzy boje sie ze tak jak zosia mlody poprostu ich nie bedzie chcial jesc.
Soczki i owszem bo za duzo zachodu z ich robieniem w domu, ale zrobienie zupki dla malego to nic trudnego, wiec bede robila sama.
Blond ja mysle ze teraz wszyscy panikuja bo duzo dzieci ma alergie, kiedys naprawde nie cackano sie tak z dziecmi, nawet jak bylo dziecko na cos uczulone to nic sie z tym nie robilo bo nie bylo takich wynalazkow jak teraz. Mysle sobie ze jak twoj maly glodomorek tyle juz wypija mleka to poprostu zaraz juz mu to nie bedzie wystarczalo. Niby mleka krowiego (tego z kartonu) nie powinno sie dawacdzieciom do konca 3 roku zycia...i mozna duzo tak wymieniac co sie powinno a co nie.
Kaka masz racje kazda mama obserwuje swoje dziecko i wie najlepiej kiedy powinno zaczac urozmaicac diete.
Ja napewno juz za 3 tygodnie dam malemu troszke jabluszka i zobacze co i jak;-):tak:potem marchew i ziemniaczek....ale bedzie zabawy:rofl2:
A ja przeciwnie zamierzam własnie dawac słoiczki (zarówno Niki jak i Laurze dawałam ale szczerze musiałam lekko przyprawic:-p) I tak do 7/ 8 miesiaca a w tym czasie powoli przyzwyczajac do normalnych obiadków i gicior:-p

Moja mama i ta połozna co przychodziła tez mówiły ze teraz to pitola sie z dziecmi. Nawet moja pediatra nigdy nie miała zastrzezen do mojego karmienia wiec z Samim tez tak bede robiła:tak:
Moja Laura w wieku 6 miesiecy jadła tak
* 8 rano sniadanie Kaszka łyzeczka
* 11 danonek
* 13 obiadek
*16/17 owoc
* 20 kolacyjka tez kaszka
Zero butli dodatkowo i w nocy
To jest indywidualna sprawa ale ja tam sie nie pitole:-p
 
A jak sie robi te zupli ??? bo nie wiem :-(
KAKA a jakiego kleiku dodalas? bo ja chcialabym jej dodac cos ale nie wiem co Pije mleko BEBIKO
Czy jeszcze ktoras dodala kleiku lub moze kaszki do mleka modyfikowanego jak tak to jakie ???
 
Ja narazie nie zamiezam nic dawać dopóki Lena skończy 4 miesiące, nawet jej nie dopajam, zdrowa, dobrze przybiera na wadze więc moje mleko w zupełności jej wystarcza a tak myślę że w piątym miesiącu życia zacznę jej dawać machewkę i może zacznę dawać herbatkę do picia, a potem zobaczymy.

No ja tez planuję podawać nowe pokarmy dopiero w 5 miesiącu i to pod koniec.
O ile oczywiście mojego mleczka nie będzie mało.
Teraz dostaje oprócz cycusia herbatkę jak ją brzuszek boli, alebo jak wpada w histerię. Ale pilnuję, żeby nie było więcej niż 100ml dziennie, bo Izunia strasznie te herbatki lubi :tak:Więc daję jej po 30ml herbatki tak tylko na "zatkanie dziuba".
 
Dorotka nie wiem jak inne robia ale u nas pierwsze zupki robione sa tak: Marcheweczka gotowana na masełku. Potem dobrze zmiksowac i na poczatku musi byc płynna. z czasem dodajesz ziemniaczka potem inne warzywa:tak: i wkoncu zaczynasz gotowac na mięsku;-)
 
Ja pierwsza "zupke" gotowalam tak, marchewka i ziemniaczek do wody i juz, dodawalam potem troszke maselka i nie miksowalam tylko bardzo drobniutenko widelcem zgniatalam zeby nie bylo duzych grudek.
Ja sie tez z zosia nie pitolilam, ona bardzo szybko zaczela jesc to co my i mialam problem z glowy zeby specjalnie jej gotowac:tak:
 
reklama
Super ze mamy nowy watek.Ja nie mam bladego pojecia od kiedy i co mozna dawac, a tak zawsze cos tam tu wyczytam.A czas leci...Nicole ma juz 3 miesiace i 3 dni:szok:
 
Do góry