reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rzadkie i oryginalne imiona dla dzieci!

Monila Ivett dla mnie osobiscie sie nie podoba;-)
em kaja mieszkam w Italii i imie Nadia jest tu czesto spotykane i mi tez sie bardzo podoba:-)
A co do rzedko spotykanych imion dla chlopcow podoba mi sie Natan;-)
 
reklama
nie dalam rady przeczytac wszystkich postów, wiec przepraszam, jesli to juz bylo
kolezanka ma corke o imieniu Naomi, znam tez chlopczyka, ktory ma na imie Gracjan.Niestety nie mam pojecia, jak to sie zdrabnia - rodzice mowia do nich "pelnym" imieniem. Przy wyborze imienia warto pomyslec, jak sie bedzie komponowalo z nazwiskiem. Kolezanka dla córci na imie Weronika. Dopiero po fakcie zdala sobie sprawe, ze mała bedzie miala inicjały ....W.C. :)
 
A my dopiero planujemy w lutym "zmajstrowac" bobaska i jesli to bedzie dziewczynka (o czym marzymy) bedzie miec na imie NAOMI, a jesli chlopiec to ERYK. Wczesniej chodzilo mi po glowie NICOLA i ALAN, ale jakos mi sie odmienilo. Mysle, ze Noemi czy Eryk to w miare oryginalne imiona i nie powtarzaja sie czesto. Beda tez przy zagranicznym nazwisku, wiec chyba byloby ok, hmm? Co myslicie?
 
Trzeba uważać, bo dziecko pójdzie do przedszkola i mogą mu rówieśnicy dopierniczać.
Np piekne imie Maurycy, az sie prosi, żeby przerobic na Cycek.
Dobrze miec tez wyczucie w połączeniu z nazwiskiem: słyszałam o Dżenifer (czy Jenifer) Klocek i Nadziei Pociupanej.
Mi się np podoba imię Mercedes. Ale córki tak nie nazwałam, bo nie chciałam jej skrzywdzić. I w zestawieniu z naszym nazwiskiem to brzmiałoby to pretensjonalnie.



 
Trzeba uważać, bo dziecko pójdzie do przedszkola i mogą mu rówieśnicy dopierniczać.
Np piekne imie Maurycy, az sie prosi, żeby przerobic na Cycek.
Dobrze miec tez wyczucie w połączeniu z nazwiskiem: słyszałam o Dżenifer (czy Jenifer) Klocek i Nadziei Pociupanej.
Mi się np podoba imię Mercedes. Ale córki tak nie nazwałam, bo nie chciałam jej skrzywdzić. I w zestawieniu z naszym nazwiskiem to brzmiałoby to pretensjonalnie.

Co do dokuczania przez dzieci,masz rację,choć to zmienia się z modą na poszczególne imiona.Ja swego młodszego synka nazwałam Maksymilian,ale to było 18 lat temu i faktycznie dzieci w szkole mu dokuczały "Maksiu,piesku,do nogi".A dziś Maksymilian -całkiem popularne.A Zosia i Staś -piekne imiona,bardzo mi sie podobają.
A tak na marginesie,to w Tok FM rano,gdy podają,kto obchodzi imieniny danego dnia...to dopiero kopalnia rzadkich imion.Mnie "rozwaliło " jedno- Dziadumiła...Niby piękne w przekazie,ale...tu dopiero pole do popisu dla dokuczających dzieciaków.
 
Mi się np podoba imię Mercedes. Ale córki tak nie nazwałam, bo nie chciałam jej skrzywdzić. I w zestawieniu z naszym nazwiskiem to brzmiałoby to pretensjonalnie.

W Polsce śmialiby się z dziecka , że to od samochodu , ale np w Hiszpanii czy krajach Ameryki południowej to po prostu kobiece imię. Swoją drogą samochód wziął nazwę od pięknej kobiety.

A jeśli chodzi o rzadkie imiona to w mojej rodzinie kuzyn ma na imię Zdobysław (bo się wreszcie zdobył na świat , a był problem). Natomiast córcia jest Lidka.
 
witajcie
w przedszkolu gdzie pracuje chłopcy mają imiona Ronnie ( Roni) , Dacjan, Dorian Mieszko ....
często wsród dziewczynek jest imię Pola ,:)
widać rodzice odważnie nadają imiona dzieciom ;))
 
nie jestem jeszcze mamą i myślę że jeszcze długo nie będę; i nawet nie jestem Polką :-), ale jestem bardzo zainteresowana w sprawach imion. Mam na imię Helena (bo moja mama tak chciała - mama jest Nadieżda, prababcia też była), pierwsza babcia Alexandra, druga Olga. Podobają mi się imiona "oryginalne", ale takie które mają korzenie w regionie - jestem Czeszką, to dałabym jakieś rzadkie czeskie imię (może też Nadieżda, wiem że to jest rosyjskie ale mi się podoba)... gdybym mieszkała w Polsce, to też dałabym jakieś polskie imię - bardzo mi się podoba dla dziewczynki Idalia, Kinga albo Michalina, i dla chłopczyka Stanisław, Władysław, i może też Mariusz...

PS: i przepraszam za błędy:tak:
 
reklama
Do góry