reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2015

reklama
A mnie mały dzis tak gmera niziutko.. Jak nigdy normalnie, pamietam ze opisywalyscie to czasem, a ja dzis tak mam od popołudnia..
I wlasnie jestem po pracy na gyrosie (robia przepyszny i mnie cisnęlo na niego od rana wiec rozumiecie) i mały mnie tak pogmyral nagle znowu ale tak nisko i tak mocno ze az podskoczyły mi nogi z zaskoczenia haha az zabolało dajcie spokoj wynalazł sobie miejsce..
 
Gratulacje Amawell, ładna niespodzianka no i fajnie, że taki szybki poród. Sann, fajnie, że u Ciebie też dobre wieści.

My dzisiaj mieliśmy ostatnią szkołę rodzenia, na wykładzie było trochę o pielęgnacji niemowlaka i w sumie dobrze, że miałam okazję uczestniczyć w tych zajęciach. Za to w części ćwiczeniowej fizjoterapeutka opowiadała, co robić ze sobą po porodzie, ale też oglądała nam brzuchy i mówiła, jak leży dziecko i czego się spodziewać. No i postraszyła mnie, że brzuch nisko i jej zdaniem mogę urodzić za tydzień, a nie w sierpniu. No i oczywiście sugestie na mnie działają, bo potem miałam trochę skurcz i wieczorem jeszcze ze dwa, ale rzadko, co godzinę np. i takie niebolesne. Skoro wszystkie mówicie, że te porodowe rozpoznam, to mam nadzieję, że tak będzie. Szczerze mówiąc chciałabym, żeby to jednak było za 2 tygodnie, ale na wszelki wypadek dzisiaj w czasie meczu poprasowałam ubranka, więc już w razie czego mam to, co trzeba do szpitala. Fajnie, że siatkarze wygrali :)
 
Jinx - no to fajnie takie zajęcia z fizjoterapeutka. A pokazywali wam też na szkole rodzenia pielęgnację niemowlaka?

Bunia - no właśnie :-) szczególnie dobrze się dogadać po ang z kimś kto ang tez ma wyuczony a nie jest to jego podstawowy język :-)
Szpital ok, jeden z najlepszych w Madrycie i bardzo blisko bo ok 15 min autem. Tak, jak bym pojechała z samymi dokumentami to tez pewnie by było ok, mąż by ewentualnie dowiózl klapki :-)
Także może dziś się spakuje.

Ale w sumie najważniejsze że byliśmy, zobaczyliśmy, trochę się oswoilismy z miejscem.

Aaa, sale porodowe oczywiście jednoosobowe, poporodowe 2osobowe z możliwością noclegu męża, po porodzie 2h kontakt skóra do skóry, I co ciekawe - po cc tata dostaje dziecko na 2h skóra do skóry :-)
 
A w ogóle to z racji wczorajszej wizyty w szpitalu i wspomnień z 1 porodu śnił mi się dziś poród w nocy :-) taki wymarzony, szybki, mało bolesny. Tylko nie wiem czemu potem nie miałam czasu żeby trzymać dziecko na sobie przez te 2h.. Ale dziwnie tak śnić o porodzie a rano się okazuje że dziecko ciągle w brzuchu :-)
 
Ale mi Maje przez noc wysypalo. I zaczyna sie drapac biedna. Ma goraczke 38 st ale od wieczora nie rosnie, mala zachowuje sie normalnie ( poza tym ze bardziej marudna) wiec narazie nic jej na zbicie nie daje. Ale musze uwazac zeby sie po twarzy nie drapala zeby blizn pozniej nie miala.
Mam spray do smarowania niby dziala lagodzaco i lekko wysusza wiec bede ja smarowac tam gdzie sie drapie.

Troche wczoraj poczytalam o ospie w ciazy i nawet jak przechodzilam ospe to moge zachorowac na polpasca. Mam nadzieje ze nie zachoruje bo jak mnie zlapie przed samym porodem to mlodemu byc moze trzeba bedzie cos tam podac po porodzie. Kurcze. Ale i tak nic juz nie zrobie bo przeciez pszczola juz zaraza ze dwa tyg jak jeszcze nic nie bylo widac.
We wtorem ma ktg to pogadam z ginem o tym.
 
Cinamona na wysuszenie bardzo dobry jest nadmanganian potasu, takie tabletki lub proszek w kolorze fuksji. Łacińska nazwa to [h=3]Kalium hypermanganicum, tak Ci będzie łatwiej znaleźć u siebie.[/h] My robiliśmy kąpiele 2 razy dziennie bez wycierania tylko delikatne osuszanie i nie było drapania i w ogóle jakoś łatwo to przeszliśmy.
 
Biedna Maja, oby szybko jej zeszło. Pamiętam swoją ospe, miałam w tym samym czasie z braćmi. Skarzylismy na siebie nawzajem mamie jak się ktoś drapal ha ha. Nie mamy blizn.

Jak się czujecie?

Ja w nocy co chwilę się budzilam, a mały się wiercil. Czytam was i się nakręcam, że coś może być nie tak, mimo że nie mam jakiś szczególnych niepokojących objawów. A to że może te wody mi się Sącza jednak, a to że może te bóle podbrzusza, skrocily mi już szyjke A ja o tym nie wiem, a to że każda wie kiedy ma skurcze te bezbolesne A ja nie.jestem pewna jak one powinny wyglądać, bo brzuch mam często twardy... no wykończyć się można.
 
reklama
Pupui kierownik mojego męża miał z zeszłym roku półpasiec a jest po 40.
Cina bądź dobrej myśli.

W serii koszmarów sennych dzidziusiowych to dziś w nocy dopadło mojego. Jemu ogólnie rzadko się coś śni a dziś miotał się w łóżku, bredził coś aż się przebudził i pytam go.co Ci się śniło a on na to śniło mi się że urodzisz nawiedzone dziecko. Sen roku :/
 
Do góry