reklama

Sierpniowe mamy 2019

Milmo

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Tak, teraz mam 33 tc. Do lekarza idę prawie za tydzień, więc będzie to już 34 tc. A Ty idziesz jeszcze tydzień później, to nie będzie już Twój 35 tc? Sama nie liczę tych tygodni, ufam aplikacji ;) Z usg miałam 1 i 7 sierpnia termin, om 5 sierpnia... A Mały i tak pewnie wybierze sobie jakiś inny dzień przyjścia na świat, tak na przekór ;)
No właśnie ciekawe to wszystko. Ja mam dzisiaj 33 tc, usg mam 24.06 w poniedziałek i wtedy będzie 34t4d, a termin wg OM 1.08. Może nie znamy się na wyliczeniach :p

reklama

Milmo

Rozwiązania
0
Ja już miałam, jutro mam powtórkę bo troszku było za dużo wód i trzeba sprawdzić czy spadają czy co tam...

Ogólnie sprawdzają znowu czy widać narządy, czy się rozwijają prawidlowo, robią pomiar główki, brzuszka, rączek i nóżek i sprawdzają czy jedno nie odbiega bardziej od drugiego wiekiem... i czy waga w normie ;-)
Ja miałam usg w 30tc, a teraz będę miałam w ponad 34. Na tym w 30 w sumie nic nowego.. Sprawdza, wymierza i tyle. Niewiele widać, bo dzidź duży. :)

Daga_90

Aktywna w BB
Rozwiązania
0
Ja biorę Luteine 100mg dwa razy dziennie. Nospa nie jest zalecana bo może powodować obniżenie napięcia mięśniowego u dziecka - tak twierdzi moja doktor... Ja biorę spasmoline rozkurczowo. Ile Ci zalecił tej no spy?
Dokładnie to samo czytałam o nospie i nie będę jej brała. Nie mam bolesnych skurczów, ani takich jakby miesiączkowych tylko twardnienie brzucha głównie wieczorami. Zalecała raz dziennie nospę.
Luteinę będę brała.

Suprise87

Rozwiązania
0
No właśnie ciekawe to wszystko. Ja mam dzisiaj 33 tc, usg mam 24.06 w poniedziałek i wtedy będzie 34t4d, a termin wg OM 1.08. Może nie znamy się na wyliczeniach :p
Znamy się! :) To już wszystko wyjasnilas :) Czyli będziesz wtedy w 35 tc, bo będzie to już rozpoczęty tydzień ;) Ja dziś mam dokładnie 32t3d, czyli tydzień 33, wszystko się zgadza, jesteśmy w domu! :D

Milmo

Rozwiązania
0
Dokładnie to samo czytałam o nospie i nie będę jej brała. Nie mam bolesnych skurczów, ani takich jakby miesiączkowych tylko twardnienie brzucha głównie wieczorami. Zalecała raz dziennie nospę.
Luteinę będę brała.
Twardnienie jest ok, jeśli nie boli i nie towarzyszy temu nic innego typu biegunka, wymioty, ból krzyża. Jak czujesz, że zaczyna twardnieć nabieraj dużo powietrza nosem do przepony i pomału wypuszczaj ustami - mi to bardzo pomaga. Ja brałam nospe tylko do 20tc. Luteina też działa rozkurczowo na macice.

JustMe55

Miasto
Warszawa
Rozwiązania
0
Cześć dziewczyny!

Jestem mamą lipcowego maluszka z poprzedniego roku. Przepraszam, że wcinam się Wam na główny wątek, ale widzę że nie macie chyba wątku zakupowego.. Domyślam się co prawda, że macie już pewnie w większości gotową wyprawkę, ale przyznam, że się zagapiłam z porządkami- dlatego dopiero teraz chciałabym dać znać, że mam pełen komplet ubranek dla chłopca, od rozmiaru 50/56 do rozmiaru 68 w sumie, ale oczywiście mogę podzielić na rozmiary. Ubranka są firm: zara, h&M, kapp ahl, okaibi, GAP, tap a loeil, mango :) Wrzucam kilka zdjęć poglądowo! w razie zainteresowania proszę o priv a poza tym trzymam za Was kciuki, żebyście dały radę dotrwać w tych upałach do terminów! :)

Załączniki

ruda_hot

Rozwiązania
0
Cześć dziewczyny!

Jestem mamą lipcowego maluszka z poprzedniego roku. Przepraszam, że wcinam się Wam na główny wątek, ale widzę że nie macie chyba wątku zakupowego.. Domyślam się co prawda, że macie już pewnie w większości gotową wyprawkę, ale przyznam, że się zagapiłam z porządkami- dlatego dopiero teraz chciałabym dać znać, że mam pełen komplet ubranek dla chłopca, od rozmiaru 50/56 do rozmiaru 68 w sumie, ale oczywiście mogę podzielić na rozmiary. Ubranka są firm: zara, h&M, kapp ahl, okaibi, GAP, tap a loeil, mango :) Wrzucam kilka zdjęć poglądowo! w razie zainteresowania proszę o priv a poza tym trzymam za Was kciuki, żebyście dały radę dotrwać w tych upałach do terminów! :)
Priv :)

Carinea

Aktywna w BB
Rozwiązania
0
Wiem ze już była rozmowa na ten temat ale ponawiam - co myślicie o szczepionce na krztusiec ? Szczepicie się czy nie ? Mam receptę i myśle czy kupić czy nie... a może ktoś się już zaszczepił ? W sumie nie ma już tak przypadków zachorowalności na to ale z 2 strony ... to teraz ludzie nie szczepią się i choroby wracają ...

M_Lena

Rozwiązania
0
Wiem ze już była rozmowa na ten temat ale ponawiam - co myślicie o szczepionce na krztusiec ? Szczepicie się czy nie ? Mam receptę i myśle czy kupić czy nie... a może ktoś się już zaszczepił ? W sumie nie ma już tak przypadków zachorowalności na to ale z 2 strony ... to teraz ludzie nie szczepią się i choroby wracają ...
Ja byłam już praktycznie zdecydowana, zwłaszcza, że moja ginekolog jest za tym szczepieniem.
Jednak ostatnio z trzech niezależnych źródeł (ginekolog mojej mamy, inny ginekolog - syn koleżanki mojej mamy i teraz szkoła rodzenia) są na nie...
Twierdzą, że w ciąży nie powinno wprowadzać się żadnych bakterii.
Także już sama nie wiem co myśleć.

reklama

Suprise87

Rozwiązania
0
Ja byłam już praktycznie zdecydowana, zwłaszcza, że moja ginekolog jest za tym szczepieniem.
Jednak ostatnio z trzech niezależnych źródeł (ginekolog mojej mamy, inny ginekolog - syn koleżanki mojej mamy i teraz szkoła rodzenia) są na nie...
Twierdzą, że w ciąży nie powinno wprowadzać się żadnych bakterii.
Także już sama nie wiem co myśleć.
W tej szczepionce nie ma żywych bakterii, które są w ciąży niewskazane. Tak samo w szczepionce na grypę nie ma żywych bakterii. Są najnowsze zalecenia, aby szczepić, ale mało kto o tym jeszcze wie...
Polecam poczytać o szczepieniu w ciąży na mamaginekolog, także komentarze...