reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Słodkie listopadówki 2010

Ja po obiadku miałam 121, w sumie w sam raz :-)
byl właśnie brązowy ryż, indyk marynowany w sosie sojowym i usmażony bez panierki na odrobinie oleju z pestek winogron, do tego mizeria a po obiadku borówki :-)

ja mam jeść 6 posiłków, bo poza tymi co ma Rainmanka lekarka kazała mi jeść małą przekąskę tuż przed snem (ok 22). To bardzo ważne, żeby rano organizm lepiej nam pracował i nie było ketonow.

Madziaczek - soku nie wolno poza pomidorowym:-), tzn wolno ale 100 ml soku niesłodzonego to jedna porcja węglowodanów więc trzeba uważać (w przypadku soku pomidorowego 1 szklanka to pół porcji :-) )
a do śniadania moja lekarka powiedziała zeby nie jeść owoców i mleka
 
reklama
Dzień u mnie cukrowo udany.Po kolacji 110.Oby tak do listopada:)Kasia ja tego soku wypiłam pół szklanki wliczając jako 1 ww,ale już wiem,że do śniadania niet:)
Dziewczyny a ja mam rozpisane 7 posiłków.Częściej jak niemowlak normalnie:)
 
Ja niestety zaczynam dzień kiepsko ... na czczo 107 ... zupełnie tego nie rozumiem bo po kolacji miałam 108 i co? że niby całą noc taki miałam?
totalnie nie kumam ...

Madziaczek - mi właśnie pani doktor powiedziała, że owoce (w tym sok) i mleko na śniadanie nie bo wtedy organizm najgorzej reaguje ... mój reaguje tak kiepsko, że jem już teraz tylko 2ww bo po 4 mój cukier orbitował :)
 
Ja czuje że robię sie coraz głupsza jeśli chodzi o ta dietę.
Tzn wyniki w miarę ok, rano przed sniadaniem 78 bo poszłam za tym co pisała Kasia i o 22 zjadłam sobie marchewkę :) zresztą ja na wyniki na czczo jak narazie nie narzekałam.

Ale zgłupiałam jesli chodzi o te ww.
Dostałam tabelę wymienników węglowodanowych wybranych proguktów, mam też wykaz najróżniejszych potraw gdzie wypisane jest ile maja kalorii, ile IG i ile ww, o tyle o ile wiem że jak niskie IG to dobrze tak o co chodzi z tym ww to nie rozumiem.
 
Rainmanka 1ww=10g węglowodanów.Dziewczyny a jak macie rozpisane wogóle posiłki i po ile ww?Macie zaznaczone w którym posiłku ile chleba i gdzie mączne?Ja chyba mam za dużo chleba.Już go nie przerabiam.Dziś od rana 4 razy w toalecie już byłam.
 
ja mam tak
sniadanie - 4ww (większośc z pieczywa) - ale nie jem więcej niż 2 bo cukier za duży
II sniadanie - 2 ww (3ww przy aktywności fizycznej) - dowolne - owoce; kefir itp
obiad - 5-6 ww (raczej 5) - 4 z ziemniaków, kaszy, makaronu itp. reszta na owoc, marchewkę itp
podwieczorek - 2 ww - np. owoce lub kanapka z wasy
Kolacja - 4 ww - raczej pieczywo z owocami ostrożnie (ale u mnie akurat ok)
przekąska przed snem - 1 ww np. kromka Wasy z warzywkami
 
Ja mam w sumie 25ww.I tak:
I śniadanie:5ww(3kr.chleba)
II Sniadanie:2,5ww?(1,5 mączny)
Obiad:6ww
Podwieczorek:2,5(1,5 mączny)
Kolacja I:5(3kr.Chleba)
Kolacja II:2ww(sok lub owoc)
Przed snem:2ww(2kr.chleba)
Dużo tego chleba.Narazie nic nie zmieniam i działam według schematu.Jutro mam wizytę u tego prywatnego diabetologa.O ile będzie chciał ze mną rozmawiać to skonsultuje z nim.
Dziewczyny ile płacicie za prywatne wizyty?
 
jak dla mnie to u mnie też jest dużo tych WW a mam sporo mniej :-), ja zwykle jadałam około 10 ww na obiad :-)

ja za wu=izytę prywatną płacę 110 zł ... ale to Warszawa, normalnie pewnie jest sporo taniej (ale moja wizyta trwała prawie godzinę więc nie żałuję :-) )
 
Jutro mam wizytę.Denerwuje się jak nigdy.Chociaż chyba nie powinnam bo wyniki cały czas książkowe.na obiad najadłam sie ryżu i to wcale nie mało i było 96.
 
reklama
Do góry