reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sposób na....

niestety agunia w ciazy tak czasem jest ze nie mozna spac,ja tak mialam z Patrykiem...wiecej sie wysypialam jak on byl na swiecie niz od 20 tygodnia ciazy....
i brzuszek i dziecko,wszystko jest inne,nie mozna zznalezc pozycji;/
ale czasem to przechodzi..:)
 
reklama
rady dla ciężarówek znalezione w internecie:

na wzdęcia poleca się:

- piecie herbatki z kopru włoskiego, kminku
- podawanie do potraw tymianku, imbiru, majeranku
- jedzenie potraw gotowanych na parze lub blanszowanych


Co powinnaś zrobić gdy odczuwasz nocne kurcze łydek? Oto kilka rad:

kurcze spowodowane są obniżeniem zawartości wapnia w organizmie, dlatego należy wprowadzić preparaty wapnia, magnezu i witaminy B1 (po konsultacji z lekarzem!) a także ekstraktu z kasztanowca zwyczajnego - w postaci maści i żelów do smarowania
przy nagłym ataku kurczu - należy wykonać masaż i zgiąć stopę w kierunku grzbietowym (ułożyć stopę tak, jakbyś chciała stanąć na pięcie, a nie na palcach!), pomoże także postawienie stopy na zimnej powierzchni.


Gdy odczuwasz dyskomfort z powodu zgagi i niestrawności spróbuj:

- unikać pozycji pochylonej do przodu
- stosować wyższe ułożenie do snu - na kilku poduszkach
- dostosować swoją dietę tak, aby posiłki były zjadane częściej, ale w mniejszych porcjach (5-6 małych posiłków dziennie), dieta powinna być lekkostrawna, z wykluczeniem potraw smażonych, ciężkostrawnych i tłustych
- nie zakładać obcisłych ubrań, które uciskają Twoją klatkę piersiową i przeszkadzają w naturalnym pasażu treści pokarmowej w dół
po konsultacji z lekarzem można zastosować leki zobojętniające sok żołądkowy
- kolacja powinna być zjedzona na 2 godziny przed snem
- po każdym posiłku zalecany jest spacer
- zgagę nasilają: zaburzenia emocjonalne, stres, zmęczenie, tłuste potrawy, kawa, palenie papierosów
- pij małe porcje mleka lub kefiru
- na zgagę pomagają migdały, nasiona anyżku, kopru włoskiego, kminku - do powolnego żucia


Jeżeli masz problem z obrzękami nóg:

- często odpoczywaj z uniesionymi nogami
- dieta: ogranicz sól, wzbogać dietę o białko
- mocz nogi w ciepłej wodzie
- 20-30 minutowa kąpiel w wodzie o temperaturze 36.6 st.C
- obrzęki mogą być objawem zatrucia ciążowego - zwróć uwagę, czy z powodu obrzęków nie przybrałaś więcej niż 500g na tydzień, czy obrzęki nie pojawiają się na twarzy, dłoniach, okolicy krzyża, i czy nie wystąpił wzrost ciśnienia tętniczego


Gdy cierpisz na dokuczliwe hemoroidy - żylaki odbytu:

- dbaj o regularność wypróżnień i unikaj zaparć
- dbaj o higienę miejsc intymnych i odbytu
- można zastosować leczenie miejscowe z użyciem czopków i maści (najlepsze są maści propolisowe i nagietkowe)
 
Dziewczyny wymyślcie coś na tę bezsenność bo jestem już zdesperowana, najpierw padam "na pysk" około 22 i tracę przytomość, ale potem budzę się koło 2-3 i nie mogę spać już do rana, ledwo patrzę na oczy, wiem, że problemy ze snem w ciąży są normalne, ale ja już nie wiem zupełnie co robić żeby było bezpieczne dla małej ale żeby jednak trochę snu złapać...
 
odnośnie snu też miewałam problemy, ale wtedy schodziłam do kuchni i piłam ciepłą herbatkę lub pół kubka rumianku - mnie to uspakajało i wprowadzało w sen. może zadziała.

Co do hemoglobiny pierwszy raz nie mam anemii w ciąży! Piję soczek z wyciągu z pokrzywy, z żurawiną i miodem - Dermesa. hemoglobina ładnie stoi w miejscu i nie spada, a przy drugiej ciąży jak norma jest 12 to ja miałam 6 :eek:, więc soczek działa i to ładnie. Fakt tani nie jest, ale butelka tak na miesiąc starcza, aaaa i smakuje jak jakieś algi morskie... bleeee...
 
malamrowka ja sok z pokrzywy miałam robiony świeży ze świeżo zerwanych krzaczków raz dodatkiem cytryny a raz z dodatkiem mięty owszem w smaku rewelacji nie ma ale ładnie mi podniosło hemoglobinę dlatego polecam!! nawet nie wiedziałam, że takie cudo można kupić:)
 
malamrowka ja sok z pokrzywy miałam robiony świeży ze świeżo zerwanych krzaczków raz dodatkiem cytryny a raz z dodatkiem mięty owszem w smaku rewelacji nie ma ale ładnie mi podniosło hemoglobinę dlatego polecam!! nawet nie wiedziałam, że takie cudo można kupić:)

ja też o tym nie wiedziałam dopóki moja mama nie buszowała po internecie w poszukiwaniu czegoś na moją anemię, bo leki mi się nie przyjmowały i bach okazało się, że jednak coś takiego jest. czasem można go nie dostać, bo np. nie było zbioru pokrzywy, a wszystko sprzedali, ale jak się poczeka to potem jest.
 
Mam sposób na częste wstawanie w nocy i na siusianie po kropelce, moja kumpela mi poradziła,że jak się wychylisz na maksa do przodu, to naciskasz na pęcherz i cały opróżniasz, w miarę działa,zwłaszcza jeżeli maluch dusi tylko kiedy się kładziecie:)
 
czy zna ktoś bezpieczny sposób na opryszczkę na ustach??? zoviraxu nie można, żadnych maści też nie, w aptece mężowi polecili jedynie plasterki compeed, kupił więc kilka sztuk, ale jeszcze nie nakleiłam, od rana męczę to dziadostwo spirytusem salicylowym i smaruję pastą do zębów, ale boli i piecze okrutnie i wcale nie maleje :(
 
reklama
Do góry