reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sposoby na zasypianie

Kinga też śpi jak zklęta, odkąd wieczorem dostaje butle. Budzi się tylko ok 3 w nocy na cycusia śpi co najmniej do 7.
Tylko z zaspyianem nie jest lekko. Dziś usypiałam ją 45 min- sama prawie zasnęłam.:-) No bo przecież zamiast spania, to można robić kosi, kosi, bawić się smoczkiem, dawać go mamusi, robić pa,pa i takie inne ciekawsze rzeczy :-)
 
reklama
U nas nocka dzisiaj była rewelacyjna - bezproblemowe zaśnięcie po 20, picie koło 1.20, butla o 6 rano i pobudka o 8 - byłam w szoku - może tak już zostanie :-)
 
A u nas dalej pobudki 3-4 w nocy na cyca :sick: ale za to Selinka spi od 19 do 7 a dzisiaj nawet poszla spac o 18.30 bo w dzien malo spala

caly czas zabieram sie do odstawienia wieczornego i nocnego karmienia , ale wieczorem ostatnio jestem tak padnieta ze jak pomysle o wieczornym i nocnym placzu to odkladam postanowienie na nastepny dzien :baffled:
 
jagódka od pewnego czasu zasypia w ciągu 5-10minut, to miód w porównaniu z tym co było wcześniej, gdy zasypianie zajmowało godzinę, pobudki w nocy nadal co ok 30-50 minut....mam nadzieję,że kiedys z tego wyrośnie...
nie wiem tylko czy to normalne, bo jagoda w nocy wypija ok 400mililitrów płynów...strasznie dużo nie sądzicie?
 
Filipa uczymy od jakiegoś czasu zasypiania tylko w łóżeczku, bo czasem było tak, że mama :) się łamała i brała go na łóżeczko obok, gdzie ładnie zasypiał, ale do mamy przytulony :D
Teraz już jestem twarda :D z tym, że on nie płakał, tylko wstawał i chciał się bawić :D Ostatnio już zasypia bardzo ładnie, najładniej z babcią (teściową), potem z Marcinem, ze mną chyba wie, że może coś utarguje :) Ale jestem twarda :) Ostatnio prawie usnął bez płaczu, tzn. raz zakwilił i o mało co bez smoczka, myślę, że to kwestia najbliższego czasu, że smoczek pójdzie w odstawkę :)

Tak w ogóle nawiązując do wypowiedzi Magi - ile w ogóle dziecko powinno pić płynów na dobę? Takich dodatkowych, typu soczek, woda, herbatka.
 
Catherinka moja Lenka jak wypije 125 ml to jestem w szoku :-)
pije bardzo malo ale np kaszki robie na wodzie (2x 140ml)
i nie wiem czy to dobrze czy nie :confused: :-)
 
co do tych ilosci plynow w nocy
napisze wam co moja srodowiskowa powiedziala zeby w nocy najlepiej wcale nie karmic poic jesli jest goraco dziecku ale nie duzo odrobine bo zoladek musi sie stabilizowac czy jakos tak i przez noc sobie odpoczywa a jesli bedzie dodatkowo w nocy przyjmowal plyny bedzie niepotrzebnie sie nadwyrezal i rozciagal

wiem ze tutaj wychowanie dzieci jest zupelnie inne ale do mnie to przemawia
moze dlatego ze mala nie chce jesc w nocy i wydaje mi sie to proste
no ocencie same
 
U nas bylo juz ladnie. Przesypial cale noce i spal do 8-9. Teraz znow mamy pobudki gora 3 razy. Może to zęby:eek: Napije sie wody ze dwa lyczki i dalej spi.
 
reklama
Co do ilosci plynow to slyszalam ze do 1,5l na dobe, razem z zupkami (w ktorych te jest woda przeciez) soczkow jak najmnije, bo wiadomo zawieraja cukier, najpeiej woda i herbatki ziolowe nieslodzone. (ale nie wiem ile w tym prawdy co do takiej ilosci) U na s sa dni ze Lolo 125 ml meczy przez caly dzien, a sa dni ze pije butle za butla.

My teraz jestemy u moich rodzicow i balam sie troche jak to bedzie z zasypianiem Lola, bo do tej pory sasypial w swoim lozeczku bez problemow w kilka minutek, ale i tu ladnie zasypia, tylko musze chwilke posiedziec przy nim, ale tylko dlatego, ze boje sie ze spadnie z lozka, bo maly strasznie wedruje przed zasnieciem :-D
JEdno co mnie martwi to to, ze wstaje o 7.30 bo ma jasno, u siebie w pokoiku ma rolete zatrzymujaca swiatlo a tu niestety tylko zaslonka i jak tylko robi sie jasno to koniec spnia. Mam nadzieje ze wroci do normy (tj wstawania ok 9tej) jak wrocimy do domku - co juz jutro :tak:
 
Do góry