reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

sprawa alimentacyjna

Witam

1.czy istniej możliwość spisania umowy notarialnej co do wysokości alimentów?? partner chce się porozumieć w tej kwestii ale chce dodać klauzule że ja nie podam go do sądu. czy taka klauzula jest zobowiązująca jeśli chciałabym podwyżki a on by sie nie zgodził?
2.czy taki dokument tj akt notarialny w świetle prawa jest tak samo ważny jak wyrok alimentacyjny? tzn tam gdzie potrzbowałbym okazać wyrok moge posłużyć się aktem?
 
reklama
czy istniej możliwość spisania umowy notarialnej co do wysokości alimentów??
Tak


partner chce się porozumieć w tej kwestii ale chce dodać klauzule że ja nie podam go do sądu. czy taka klauzula jest zobowiązująca jeśli chciałabym podwyżki a on by sie nie zgodził?
Nie powinno się podpisywać takiej klauzuli. Ojciec ma obowiązek łożenia na dziecko, a ponieważ koszt utrzymania nie jst stały nie można zakłądać stałości wysokości alimentów. W mojej ocenie klauzula bedzie do podważenia.

czy taki dokument tj akt notarialny w świetle prawa jest tak samo ważny jak wyrok alimentacyjny? tzn tam gdzie potrzbowałbym okazać wyrok moge posłużyć się aktem?
Notarialna umowa alimentacyjna jest ważna. Powinna w niej być klauzula o poddaniu sie egzekucji. By dokonywać egzekucji z aktu notarialnego trzeba wnioskować do sądu o nadanie klauzuli wykonalnosći.
 
Witam

złożyłam pozew o alimenty wraz z zawiadomieniem kiedy odbędzie się sprawa otrzymałam odpowiedź na pozew od pozwanego i jest tam punkt"zasądzenie od powódki na rzecz pozwanego kosztów procesu według norm przepisanych"
co to oznacza?
 
dziękuje bardzo za odpowiedź :-)

chciałabym dołączyć do akt dwa załączniki prosze o podpowiedź jak to zrobić? napisać pismo z sygnaturą akt i dołączyć ? jak tak to co napisać w takim piśmie ?
 
ponieważ moja sytuacja się zmieniał jestem na urlopie wychowawczym chciałm dołączyć zaswiadczenie takie oraz decyzje z CŚR o przyznym wychowaczym
 
ponieważ moja sytuacja się zmieniał jestem na urlopie wychowawczym chciałm dołączyć zaswiadczenie takie oraz decyzje z CŚR o przyznym wychowaczym
CŚR nie przyznaje urlopów, wiec nie bardzo wiem o jakiej decyzji Pani pisze. W piśmie prosze napisać, że w związku ze zmianą Pani (i dziecka) sytuacji dochodowej wnosi Pani o dołaczenie tych dokumentów do akt.
 
reklama
czy dokumenty jakie chce załączyć tj decyzje o przyznanym zasiłku rodzinnym i dodatkach do niego muszę dac orginał czy może być kopia a orginał do wglądu na sprawie?
Mam też zaświadczenie lekarskie o stanie zdrowia dziecka ale będe potrzebowała je do sparawy o ograniczenie praw czy w takiej sytuacji mogę dac kopie? A może jak dam orginał to na sprawie o ogarniczenie mogę powiedzieć że takie dokumenty są w aktach spray alimentacyjnej?

w sprawie alimentacyjnej nie obejdzie się bez kwesti spotkań z dzieckiem (napisałm o nierówny podział kwoty ze względu na to że ojciec nie zajmuje się dzieckiem) czy w przy sprawie o ograniczenie mogę poprosić o odpis akt ze sprawy alimentacyjnej?

dostałm postanowienie sądu w sprawie zabezpienia. Sąd napisał że nie załączyłam dokumetów potwierdzających wydatki ja takie dokumenty mam chciałam je pokazać na sprawie. Moje pytanie czy dostarczyć je przed sprawą czy wziąć je ze sobą ? dodam że są to f-ry na co wydaje pieniądze na dziecko i jest ich sporo z 6 m-cy.
 
Ostatnia edycja:
Do góry