reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

sprawa alimentacyjna

czy dokumenty jakie chce załączyć tj decyzje o przyznanym zasiłku rodzinnym i dodatkach do niego muszę dac orginał czy może być kopia a orginał do wglądu na sprawie?
Kopie. Oryginały muszą być do wglądu.

w sprawie alimentacyjnej nie obejdzie się bez kwesti spotkań z dzieckiem (napisałm o nierówny podział kwoty ze względu na to że ojciec nie zajmuje się dzieckiem) czy w przy sprawie o ograniczenie mogę poprosić o odpis akt ze sprawy alimentacyjnej?
Tak, ale to sąd decyduje czy dopuści taki dowód.

dostałm postanowienie sądu w sprawie zabezpienia. Sąd napisał że nie załączyłam dokumetów potwierdzających wydatki ja takie dokumenty mam chciałam je pokazać na sprawie. Moje pytanie czy dostarczyć je przed sprawą czy wziąć je ze sobą ? dodam że są to f-ry na co wydaje pieniądze na dziecko i jest ich sporo z 6 m-cy.
Ja bym złożyła kopie teraz.
 
reklama
Witam serdecznie. Chcialabym sie dowiedziec czy jest mozliwosc uzyskania alimentow na mnie i na dziecko? Otoz nie jestesmy malzenstwem i nie bylismy. Obecnie samotnie sprawuje opieke nad dzieckiem, jestem na bezrobotnym bez prawa do zasilku i zarazem otrzymalam od lekarza zaswiadczenie ze z racji czestych infekcji itp dziecko nie kwalifikuje sie do przyjecia do zlobka. W zwiazku z powyzszym nie jestem wstanie isc do pracy. Korzystam z pomocy opieki spolecznej ale to dosc mala pomoc w morzu potrzeb :sorry2: Dziekuje za odpowiedz.
 
Chcialabym sie dowiedziec czy jest mozliwosc uzyskania alimentow na mnie i na dziecko?
W Polsce obowiązek alimentacyjny wynika z pokrewieństwa lub powinowactwa. Nie ma alimentacji między osobami obcymi, a taką dla Pani jest ojciec Pani dziecka. Nie ma zatem mowy o alimentach dla Pani.
Co do alimentów na dziecko - ojciec dziecka ma obowiązek łozyc na jego utrzymanie. Rozumiem, że ojciec uznał dziecko lub ojcostwo zostało ustalone przez sąd?
 
Witam,

chcę pomóc koleżance. Jest w 6 m-cu ciąży. Tatuś się wypisała także zostanie sam z dzieckiem. Nie są w związku małżeńskiem.
Od czego zacząć?
1) czy po porodzie - należy ustalic ojcostwo? czy można od razu złożyć wniosek o alimenty.
W jej niezbyt dobrej sytuacji finansowej uzyskanie świadczeń alimentacyjnych jak najszybciej było by korzystne.
Bardzo prosze o podpowiedz od czego należałoby zacząć.
 
1) czy po porodzie - należy ustalic ojcostwo? czy można od razu złożyć wniosek o alimenty.
W jej niezbyt dobrej sytuacji finansowej uzyskanie świadczeń alimentacyjnych jak najszybciej było by korzystne.
Bardzo prosze o podpowiedz od czego należałoby zacząć.
Pozew o ustalenie ojcostwa i alimenty można wnieść łącznie. Można też wnioskować o zabezpieczenie na czas postępowania (jesli koleżanka przedstawi wystarczajace dowody na to, że pozwany jest ojcem sąd orzeknie zabezpieczenie).
 
Witam serdecznie. Mam do pani jeszcze jedno pytanie: otóż złożyłam pozew o alimenty gdzie w nim poprosiłam o zabezpieczenie powództwa na czas trwania rozprawy. Przyznana została pewna kwota. I teraz moje pytanie brzmi czy jest ona równoznaczna z maksymalna wysokoscią alimentów na jakie moge liczyc czy moze ta kwota alimentacyjna byc zwiekszona badz zmniejszona ??
 
Witam serdecznie. Mam do pani jeszcze jedno pytanie: otóż złożyłam pozew o alimenty gdzie w nim poprosiłam o zabezpieczenie powództwa na czas trwania rozprawy. Przyznana została pewna kwota. I teraz moje pytanie brzmi czy jest ona równoznaczna z maksymalna wysokoscią alimentów na jakie moge liczyc czy moze ta kwota alimentacyjna byc zwiekszona badz zmniejszona ??

Nie. Kwota zabezpieczenia to jedno, a ostateczna wysokość alimentów zostanie ustalona wyrokiem sądu.
 
reklama
Witam serdecznie wszystkich jestem tu nowa i mam takie ptatnko moze ktos bedzie znal odpowiedz jakies rady itp.Roztałam się pół roku temu z moim partnerem niebyliśmy małżeństwem,mamy 5 letnią corke,przed roztaniem spisalismy taka odreczna umowe ze bedzie mi na dziecko placil alimenty po 500zł no i jeszcze obiecal ze mi bedzie pomagal,czyli kupowal od czsu do czsu ciuszki zeczy potrzebne do szkoly jak pojdzie tego roku do zerówki,dodam iz do grudnia pracowal za granica,ale w grudniu sie zwolnil i dal mi po powrocie do kraju 400zl i powiedzial ze od stycznia bedzie juz mniej czyli 200,lub 300zl,ja wyliczylam koszty jakie ponosze na dziecko to razem z ciuszkami potrzebnymi na caly rok,czynsz,jedzenie wyszlo 1100zl,ja zarabiam 1200zl,wiadomo ze nie co miesiac sie kupuje ubrania,mieszkam z mama i mama tez sie doklada wiec jakos dajemy rade jak placil 500zl,wiec zlozylam pozew o alimenty na 700zl bo wiem ze sad moze zanizyc,bo chcialabym zeby dalej bylo 500 lub 600zl,bo tyle przypada na jednego rodzica na 5 letnie dziecko tak skromnie.Za 2 tygodnie mam pierwsza sprawe,i strasznie sie boje straszy mnie ze mnie zniszczy w sadzie,ze ma prawnika,i ostania zlotowke wyda aby wygrac,zebym miala 200zl,bo uwaza ze ja wydaje alimenty na siebie a wcale tak niejsest ,ja tez pracuje wiec kupie i dla dziecka i dla siebie.Niewiem co juz mam robic boje sie tego czlowieka,on jest uzalezniony od marichuany leczyl sie i sie niewyleczyl,3 piwa dziennie wypija czyli bardzo duzo wydaje na swoje uzywki,wiem ze gdzies pracuje ale niewiem gdzie!Potpowiedzcie jakich pytan moge sie spodziewac w sadzie,na co uwazac,jak sie przygotowac,niemam paragonow ale doloczylam prawdziwy kosztorys,jakie mam szanse na alimenty 500zl lub 600zl,co bedzie jak sie niezgodzi na ta kwote pozwany.?dzien w dzien mysle otym i juz niewiem co myslec.
 
Do góry