reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2018/2019/2020 - Udało się! :)

No właśnie w tym rzecz że gdybym jej nie zajrzałam do buzi wczoraj przypadkiem to nie powiedziałabym że coś jej jest, że coś ja boli czy swędzi... Ona jak to ona od rana wesołe uśmiechnięte dziecko [emoji2368]żadnych oznak że coś jej tam przeszkadza...
Najgorsze jest teraz podanie leku i przemywanie, psikanie do buzi [emoji51] sąsiedzi to pomyślą że ze skóry dziecko obdzieram... Taki ryk urzadzila że ja dziękuję. ..
Ty wiesz ze nie krzywdzisz dziecka a dbasz o jego zdrowie.. sasiedzi niech zajma sie soba. Ja sie dawno przestalam tym przejmować zresztą moi sasiedzi gadaja dookola ze takiego grzecznego mam tego Filipa i sie zastanawiam czy aby na pewno mieszkamy obok siebie.. ale oni nie slysza.. a Filip jest pogodnym dzieckiem ale jak mu cos nie pasi to od razu awantura.
 
reklama
Cześć dziewczyny ! Potrzebuję pomocy ! Moje dziecko nie chce jeść stałych posiłków, wychodzą mu zęby to przez to ? Nie mogę zobaczyć w buzi czy nie ma żadnych aft bo zwyczajnie sobie nie daje, mleko pije hektolitrami [emoji1751] owsianka nie, musli nie, kanapka nie, szynkę zje z kanapki, ale umówmy się to nie posiłek. Na początku myślałam, że to przez upały, ale teraz czy to upał czy chłodniejszy dzień jest na nie :( i chwilę już to trwa :( jutro miałam iść na szczepienie Nimenrixem, ale nie idę bo coś z glutem chodzi (tak wiem glut to nie przeciwskazanie, ale po ostatnich atrakcjach podziękuję i poczekam)....
W ogóle co u pozostałych dziewczyn bo się nie odzywają, oznaczcie je te które pamiętacie bo u mnie pamięć marna do nicków [emoji85]
My nad morze jedziemy za miesiąc, ale na 5 dni dłużej się obawiałam jak Igor to zniesie, a jak ma całe dnie marudzić to podziękuję [emoji85] oby była pogoda bo co ja z nim w pokoju zrobię [emoji1751]Zobacz załącznik 1140837Zobacz załącznik 1140838

@martoosia04 z tego co wiem miała problemy z apka ale mówiła że wróci na pewno [emoji6]
 
Ty wiesz ze nie krzywdzisz dziecka a dbasz o jego zdrowie.. sasiedzi niech zajma sie soba. Ja sie dawno przestalam tym przejmować zresztą moi sasiedzi gadaja dookola ze takiego grzecznego mam tego Filipa i sie zastanawiam czy aby na pewno mieszkamy obok siebie.. ale oni nie slysza.. a Filip jest pogodnym dzieckiem ale jak mu cos nie pasi to od razu awantura.
No niby tak ale wiesz jacy są ludzie [emoji2356]
Daga też ogólnie większość dnia się śmieje i szaleje ale jak coś jej nie pasuje npnie dostanie czegoś w sekundzie to potrafi zrobić dramę niezła [emoji51] charakterek jak i wygląd na pewno nie po mnie [emoji28][emoji1787]
 
Ale Igor sie zmienia [emoji85] u nas zeby spowodowaly odrzut mleka tak nagle i zaczął jesc stałe posiłki.. udalo mi sie go w końcu przełamać do 2 butelek dziennie. Jak przekonać do stalych posilkow? Nie wiem.. a probowalas dac budyn? Kisiel? Ja tez blenduje owoce np truskawki z bananem i do tego dodaje jogurt.. mały to uwielbia.. albo w kawałkach owoce i tez wcina... Mial ostatnio etap ze zadnej zupki nie chcial.. ale odpuscilam pare dni i znowu pięknie je.
Ja tez z checia zostalabym max do 5 dni nad morzem ale moj M w życiu takiego urlopu nie dostanie.
Tak to prawda zmienił się bardzo :) on wcześniej bez problemu właśnie jadł zblendowane owoce czy w całości, jadł sporo makaronu z sosem czy bataty pieczone, a teraz od jakiś dwóch tyg mamy masakrę i ciągle coś trzyma w buzi [emoji849]
U nas to tak po połowie córeczka i mamusi i tatusia [emoji28] z tatą wiadomo najlepsze są wygłupy ale no mama musi być obok zawsze [emoji28]

Heeej [emoji846] my dziś po szczepieniu na pneumo. Za miesiąc mmr. Daga waży 8400 i ma 71cm (czyli dobrze ją zmierzyłam w domu)
Dostała niestety antybiotyk i jeszcze dwie rzeczy do psikania i smarowania bo ma pleśniawki straszne... Oczywiście już sobie wyrzucam ze to moja wina...
O to waga jak Igora :) a cm nie wiem, ale chyba z 75 cm jak mierzyłam go z miesiąc temu, nie wiem czy wam pisałam, ale pediatra mnie poprosiła żebym na bilanse przychodziła z wagą i wzrostem Igora bo one nie dawaja sobie rady [emoji23] Igor od początku rządzi światem [emoji23] a co do pleśniawek nasza neonatolog prowadząca powiedziała, że wręcz przeciwnie, pleśniawki mają zazwyczaj dzieci gdzie rodzice aż przesadnie dbają o czystość przez co później dziecko weźmie coś brudnego do buzi i jest tego efekt, ale czy tak jest czy to tylko jej teoria to nie wiem [emoji85] Igor też wszystko pakuje do buzi [emoji14]
Domniemam ze on potrafi chodzic przy meblach..wiec na dworze rowniez jak puścisz to sie zlapie czegokolwiek i będzie chodzil.. my mamy z elefanten i lasocki.. Filip wciaz sam nie chodzi na dworze.. robi krotkie przechadzki ale glownie na czworaka.
Potrafi, byłam ostatnio w CCC i Deichmann, ale nie znalazłam żadnych sandałek, które by miały fajną miękką podeszwę [emoji849]
To pewnie przez zęby.. U nas też póki nie wyszły całkiem jedynki i dwójki to był dramat jeśli chodzi o jedzenie. Jak czwórki wychodziły już było nieco lepiej i ogólnie jest już dużo lepiej więc myślę że i u was minie.
Czyli jest szansa, że minie [emoji120]
 
Paulina ja kupiłam Jankowi najpierw jakieś z lasockiego, ale to były pełne buty. Ale nie dawało mi spokoju, pojechałam do sklepu gdzie mają Emelki i Bobuxy i ogólnie takie lepsze dla dziecka buty, no i niestety przepaść jeśli chodzi o jakość... Wyszłam z sandałami z Emela i Bobuxami z serii Xplorer. Patrz na zdjęciu jakie super mięciutkie, rewelacja po prostu jak dla mnie. Moim zdaniem nie ma co żydzić na butach dziecięcych w momencie kiedy mały człowiek uczy sie chodzić, bo od tego zależy jak sie nauczy i czy potem będzie dobra postawa. Za te dwie pary dałam łącznie 380zł. Janek też na razie chodzi tylko trzymając się czegoś lub z pchaczem :)
1593430976319~2.jpeg
 
Bo buty dla naluszkow powinny miec miekka podeszwe ale zginac powinny sje w 3/4 buta nie w polowie. Uwierzcie mi ze idzie z lasockiego takie znalezc.. znalazlam jedne jedyne na caly sklep i to jeszcze ostatnie w rozmiarze 21.
 
reklama
Do góry