reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Czy twoj dwulatek nie mówi? Wmawiali ci, że z wad wymowy można wyrosnąć? Logopeda to pani od literki R? Rozmawiamy o mitach logopedycznych. Obejrzyj wywiad, nawet jeśli jesteś mamą niemowlaka

A czy wiesz, co jest przeciwwskazaniem do szczepienia? Kto powinien zgłosić NOP i czy katarek niesie ze sobą ryzyko?Pediatra rozwieje twoje wątpliwości? Zobacz!

reklama

Staraczki 2018 i 2019 - Udało się! :)

nata$za88

Fanka BB :)
Miasto
Warszawa
Rozwiązania
1
A propos donoszenia ciąży, szwagierka czytała, że jakieś badania Szwedzi robili, żeby nie wywoływać w ogóle porodów i czekać, bo niby natura sama wie co najlepsze i przerwali badania bo kilkoro dzieci zmarlo, tj w 43 tygodniu urodziły się martwe, i ponoć mają już zmieniać przepisy i wszystkie porodu rozwiązywać max w 41 tygodniu. Ja jestem za, urodzilam 11 dni po terminie z om i wody były zielone, tak serio to wciąż się zastanawiam czy gdyby moja gin nie "pogmerala" tak że wody mi odeszły u niej w gabinecie to trzymaliby mnie Bóg raczy wiedzieć ile (lekarze mi wciąż przesuwali termin porodu, bo wg nich był inny) i jak mogło się to skończyć dla mojego dziecka.

reklama

Maliina

Moderator
Członek załogi
Rozwiązania
0
Tak jestem rowniez za. Skoro planowe cc moga sie odbyc w 38 csy 39tc to wywolywabie ewentualne tez. Ale to moze spowodowac wzrost Cc a to operacja i to kosztowna dla nfzu i dlatego tak sie bronią przed tym.
A wody zielone potrafią sie zrobic duzo wcześniej a nawet podczas porodu.

Sarinak

Aktywna w BB
Rozwiązania
0
A propos donoszenia ciąży, szwagierka czytała, że jakieś badania Szwedzi robili, żeby nie wywoływać w ogóle porodów i czekać, bo niby natura sama wie co najlepsze i przerwali badania bo kilkoro dzieci zmarlo, tj w 43 tygodniu urodziły się martwe, i ponoć mają już zmieniać przepisy i wszystkie porodu rozwiązywać max w 41 tygodniu. Ja jestem za, urodzilam 11 dni po terminie z om i wody były zielone, tak serio to wciąż się zastanawiam czy gdyby moja gin nie "pogmerala" tak że wody mi odeszły u niej w gabinecie to trzymaliby mnie Bóg raczy wiedzieć ile (lekarze mi wciąż przesuwali termin porodu, bo wg nich był inny) i jak mogło się to skończyć dla mojego dziecka.
Też czytałam o tym eksperymencie, u mnie ze wzgl na nadciśnienie i cukrzycę ciążową miało być rozwiązanie do 39tc, a w szpitalu mówili że mam czas i coś może zaczną robić jak do 40tc samo nie ruszy. A że ja dla szpitala i tak byłam pacjentką patologiczną bo gruba, to stres był czy wszystko ok. Zwłaszcza, że dowiedzieć się czegokolwiek o swoim stanie było mega ciężko.

Muszę się pochwalić, crp spadło do 41,11 czyli udało się uniknąć szpitala:)

paulina1994

Rozwiązania
0
Kurczę też o tym myślałam, a to duże jest?? Mi w psychice trochę wszystko siedzi i zastanawiam się czy przy umiałabym przy tym normalnie współżyć...
Mi za to w psychice siedzi czy tabletki mnie nie zawiodą i w ciąży nie będę więc nie wiem co gorsze

liczba

Rozwiązania
1
Kurczę teraz mnie właśnie natchnęło jak byłam na kontroli po połogu ( u innego lekarza niż prowadziłam ciążę) jak pytałam o wkładkę to mi powiedział, że jak jestem po cc to nie ma sensu, bo nie spełni swojej roli, macica jest ponacinana i może mnie nie zabezpieczyć... co o tym myślicie??
Z wkladkami miedzianymi zachodzi sie w ciaze. Jest bardzo duzo takich przypadkow. Najlepsza jest hormonalna i jej skutecznosc to niemal 100%. Ja tylko na taka sie zdecyduje.
Mi powiedziala, ze mirena i ta która kupilam sa duze. I ze po cc zaklada sie inne mniejsze. Ale bedzie probowala moja, skoro juz taka kupiłam.

liczba

Rozwiązania
1
To może faktycznie tak spróbuję... a najlepsze w tym wszystkim jest to, że Ona zachowuję się normalnie... tak jak by głodna nie była... no a przecież, gdzie 5 miesięczne dziecko dwa razy na dzień ma jeść... masakra jakaś
A moze zaczac powoli rozszerzac diete ? Albo właśnie karmic wtedy jak odplywa do spania.

Nataśka

Rozwiązania
0
Tak. Wlasnie smarkula moja tak mi robila i się balam. Bylam u pediatry i powiedziała ze widocznie taki etap ma. Zrobilysmy morfologie zeby zbadac hemoglobine i cukier. Żadnych cech niedozywienia nie miala skora sprężysta a jej zachowanie jak najbardziej aktywne i nie byla ospala. Po kilku dniach przeszlo.
Ja właśnie też jej zrobiłam badania i czekam na telefon od lekarza.. Tylko, że nasza lekarka twierdzi, że jak będą wyniki ok to mamy się, zgłosić do szpitala.. Nie wiem co myśleć..

Nataśka

Rozwiązania
0
Pewnie. Ma jeszcze czas. Moje dzieci chyba takie fizyczne po mnie. I nawet w dalszym zyciu byla moja pasją gimnastyka trenowalam 11 lat, tańczyłam w zespolach, siatkowka, bieganie, biathlony to bylo cale moje zycie.
Julcia tez tanczy w zespole. W niedzielę wrocila z Pragi z międzynarodowego festiwalu Fest info dance gdzie tanczyly dwiw choreografiie i wygrały 2 i 3 miejsce. Ponadto wygraly wejsciowki na 3 festiwale w lutym w Wiedniu, w czerwcu do Rzymu i w lipcu do Grecji.
Super fajnie, że ma takie zdolności :)

reklama

Kaamilaaa

Rozwiązania
1
Ja właśnie też jej zrobiłam badania i czekam na telefon od lekarza.. Tylko, że nasza lekarka twierdzi, że jak będą wyniki ok to mamy się, zgłosić do szpitala.. Nie wiem co myśleć..
Poczekaj spokojnie na wyniki i próbuj ja karmić właśnie na spiocha czy coś na pewno wszystko z nią ok tylko taki czas ma teraz po prostu.
Delikatnie próbuje, ale nie jest zbytnio zainteresowana ;) w piątek dopiero kończymy 5 miesięcy..
My już rozszerzamy dynia dziś była
IMG_20191105_140731.jpeg

Polecamy

null

null

Nowe wątki

reklama

Nowe pytania

Do góry