reklama

Styczniówki kulinarnie!

Temat na forum 'Dzieci urodzone w styczniu 2010' rozpoczęty przez Nikki., 8 Czerwiec 2009.

1. Nikki.

Nikki. Fanka BB :)

Piszcie Dziewczyny jak tam u Was z apetytem, na co macie ochotę, a na co nie możecie nawet patrzeć?? Śledzie, ogórki kiszone, słodycze a może jeszcze coś innego??:-):-):-)

2. BlackWizard

BlackWizard Fanka BB :)

A więc myślę, że i taki temat się nam przyda, bo każda z nas ma jakieś ciekawe przepisy, a tych nigdy nie za wiele ;-)

A więc dziewuszki, co polecacie dobrego? :-)

3. reklama
  4. zAgatka

zAgatka Fanka BB :)

Mnie dziś chyba sam diabeł podkusił, żebym wykorzystała wołowinę która zalegała w zamrażalniku i zamieniła ją w pierogi z mięsem. Po ulepieniu pierwszych 10 mój język także pod władzą tegoż diabła wypowiadał słowa które na to forum kompletnie się nie nadają. I tylko M był przeszczęśliwy:-D

5. zAgatka

1. Zżeram wszystko:tak:, chyba że mi ucieka albno jest burakiem:-p

6. BlackWizard

Domowych pierogów już daaaawno nie jadłam ;-) Ale mnie ostatnio gołąbki kuszą :laugh2: Z tym, że sama się na pewno nie odważę zrobić ;-)

Część z nas na pewno w ciąży będzie miała zachcianki na lody, znalazłam taki przepis:
    3 jajka
    1/2 szklanki cukru
    1/2 litra śmietanki 18%
    2,5-3 śnieżki ( bita śmietana w proszku)
    Jajka sparzyć wrzątkiem. Żółtka utrzeć z cukrem. Białka ubić. Śmietankę ubić ze śnieżkami. Wszystko połączyć. Do lodów dodawać dodatki smakowe ( super jest rum albo kawa) i zamrozić.

Ostatnia edycja: 8 Czerwiec 2009
  7. BlackWizard

A u mnie to jest tak: nawet jak mam na coś ochotę to zaraz ląduje w wc :-p
    W pierwszej ciąży zachcianki zaczęły mi się jakoś po 20tc, generalnie miałam apetyt, ale codziennie punkt 3 w nocy się budziłam i musiałam zjeść coś słodkiego :-) Później mój mąż kupił mi karton batoników, 4 kg :-D Stał koło łóżka i w nocy nawet nie musiałam wstawać :-D
    Jestem ciekawa jak to będzie teraz, na razie zachcianek jako takich nie mam ;-)

8. Nikki.

No, przypuszczam, że zachcianki to dopiero za kilka tygodni zaczną się na całego!!

9. zAgatka

A możemy jeść surowe jaja?

10. reklama
  11. Nikki.

Fajny przepis, tylko jaja chyba ze sprawdzonego źródła, bo wiadomo-salmonella, no chyba, że zamrażanie ją zabije, ale tego nie jestem pewna..

Ja robię teraz różne rzeczy z truskawek, np. drożdżowe ciasto z kruszonką, albo bezę...

12. zAgatka

Zamrażanie nie zabija z tego cop wiem bakterii:no:

Poleć forum