reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

sucha skóra dłoni

Mam ten sam problem, moje dłonie nie wyglądają na kobiece, skóra jest tak przesuszona, że aż na zgięciach biała. W aptece polecono mi dwa kremy na dzień clobaza a na noc (bardziej tłusty) dermobaza. Skóra na dłoniach po dwóch dniach wygląda o niebo lepiej. Może warto spróbować, ja testowałam tony kremów do rąk i nic.
Aha i jeszcze parafina, mój synek używa do buzi Oilana, więc również ładnie nawilża.
 
reklama
pisałam o tym już w temacie o suchej skórze, ale napisze i tutaj, chociaż mniej obszernie - zdecydowanie POLECAM OLEJ LNIANY; sprawdza się nie tylko w kuchni, ale właśnie również w dolegliwościach skóry, świetnie natłuszcza i nawilża. u mnie się sprawdził, miałam mega przesuszoną skórę na nogach, naskórek był dosłownie aż biały - smarowałam się na wieczór :-)
 
Moja skóra na dłoniach zrobiła się bardzo sucha, myślę, że winę za jej wysuszenia ponosi brak rękawiczek, od kilku dni zakładam rękawiczki, i i widzę, że "skóra wraca do normy"...nawilżam ją przede wszystkim oliwką (na noc, ale nie przesadzam z ilością).
 
Ja najpierw robię sobie peeling na dłonie- zazwyczaj mieszam oliwkę dla dzieci lub oliwę z oliwek z mieloną kawą lub cukrem (zazwyczaj robię peeling dłoni, gdy robię peeling całego ciała). Po kąpieli wcieram krem- normalną warstwę, ale na noc nakładam go dużo i zakładam bawełniane rękawiczki. Polecam kremy z neutrogeny - cena koło 14 zł, ale u mnie świetnie działają :)
 
Ja do kąpieli dolewałam oliwki dla dzieci, ale ileż to można. Chyba jak bym sie kąpała w samej oliwce to by mi pomogło. Kremy tez nie dawały rady, wiadomo, coś się sprząta, pierze, myje i tez nie mam jak używać ciagle tego kremu. Dopiero jak wykupiłam sobie zabiegi na ciało u kosmetyczki w Poznaniu to pozbyłam się suchej skóry. Minęło juz trochę czasu i chyba znów to będę musiała powtórzyć.
 
Wydaje mi się, że najważniejszym czynnikeim przy wyborze kremów jest ich skład. im mniej chemii tym lepszy krem, często właśnie używam balsamów specjalnie dla dzieci-skład jest zdecydowanie lepszy.
 
reklama
Do góry