reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

terminy i wyniki badań/USG

reklama
MamaPatryka ja dopiero wczoraj zamowilam sobie cisnieniomierz,mam nadzieje,ze do konca tego tyg.przyjdzie.u mnie jest napewno nadcisnienie,wiec tym bardziej chce sobie kontrolowac ;-)
a jakie sa normy to nawet nie wiem,bede musiala o tym poczytac :tak:
 
Musiałabym spojrzeć w moje ale z tego co Paniera - morfologia, mocz, (co miesiąc), grupa krwi, Przeciwciała anty-D, cytomegalia, czynnik Rh, Glukoza w surowicy ale to jakoś ok 4-5 miesiąc, Antygen HBs, ytologia, HIV (dobrowolnie) - ale teraz proponują od razu jeżeli się zgodzisz na wykonanie, Przeciwciała różyczki IgG IgM, Przeciwciała toksoplazmozy IgG IgM, chyba wszystko + Dodatkowo USG waga obwód brzucha od pewnego momentu.

USG na NFZ bodajże robi się 1 w danym trymestrze czyli łącznie 3 ale ja nigdy nie korzystałam wiec poprawcie mnie jeżeli się mylę,
Ja prywatnie miałam usg na każdej wizycie co miesiąc a potem częściej żeli była potrzeba + na koniec KTG które uratowało życie mojemu synkowi bo prosto z katg jechałam na porodówkę i następnie na CC wiec nie lekceważcie kontroli na koniec ciąży
 
neska to wszystko zalezy od lekarza ;-)
ja z cora usg mialam dosyc pozno,jakos ok.12tc i przez cala ciaze tylko 3razy,a z synem mialam juz na 1szej wizycie i co wizyta to usg ,a wizyty mialam co 2-3tyg.,a jakie badania to juz nie pamietam,bo to bylo dawno temu :tak:
obie ciaze prowadzilam na nfz ;-)
 
pytam bo ja panikara jestem i stwierdzilam ze polece do polski na badania, no i za dwa tygodnie lece :-)
dlatego ciekawi mnie jak to bedzie wygladac i ile badan uda mi sie zrobic. tez sie zapisalam na nfz :-D
 
wiesz ja sobietutaj wyrobilam ta europejska karte ubezpiecznia i u mnie ja honoruja takze nie mam problemu uff
 
reklama
neska wiem jaka karta,bo tez ja mam.;-) a uwzglednia ci ja u gina ?? ,no i chyba lepiej bedzie jak pojdziesz prywatnie,bo niezawsze jest usg w gabinecie na nfz
 
Do góry