reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

terminy i wyniki badań/USG

tak uwzględniają, mam ja tylko skserowac i to wystarczy- sobie podepna i tyle :-)
a USG maja bo to jest przychodnia przy szpitalu wiec na szpitalu mi USG mam nadzieje zrobia, jakos sie z nimi dogadam- kiedys tam pracowalam :-)
 
reklama
Co do badań ja idę w poniedziałek (chodzę prywatnie do gina) a badania to morfologia ,glukoza na czczo ,vdrl i mocz.
Wczoraj ciśnienie też mierzyłam i 120/60 (pewnie dlatego,że nikt mnie tego dnia nie denerwował:-D)
 
Musiałabym spojrzeć w moje ale z tego co Paniera - morfologia, mocz, (co miesiąc), grupa krwi, Przeciwciała anty-D, cytomegalia, czynnik Rh, Glukoza w surowicy ale to jakoś ok 4-5 miesiąc, Antygen HBs, ytologia, HIV (dobrowolnie) - ale teraz proponują od razu jeżeli się zgodzisz na wykonanie, Przeciwciała różyczki IgG IgM, Przeciwciała toksoplazmozy IgG IgM, chyba wszystko + Dodatkowo USG waga obwód brzucha od pewnego momentu.

USG na NFZ bodajże robi się 1 w danym trymestrze czyli łącznie 3 ale ja nigdy nie korzystałam wiec poprawcie mnie jeżeli się mylę,
Ja prywatnie miałam usg na każdej wizycie co miesiąc a potem częściej żeli była potrzeba + na koniec KTG które uratowało życie mojemu synkowi bo prosto z katg jechałam na porodówkę i następnie na CC wiec nie lekceważcie kontroli na koniec ciąży

ja nigdy nie chodzilam prywatnie zawsze tylko nfz i usg mialam co miesiac albo inaczej co wizyte
 
neska to super ;-)
MamaPatryka pewnie masz racje :-D,ciekawe jakie ja bede miala cisnienie ?
kitty to wszystko zalezy od lekarza,ja tez z synem mialam usg co wizyte,a pierwsze juz na pierwszej wizycie,bo p.doktor chciala zobaczyc,czy 'ciaza jest tam gdzie byc powinna ',a z corka prowadzilam ciaze gdzie indziej i nie bylo usg,wiec musialam jezdzic do innej przychodni i tam mialam tylko 3razy przez cala ciaze...(tyle razy powinno sie miec usg w czasie ciazy !!!)
 
A ja myślałam,że podczas wizyt prywatnych gin powinien robić co wizyta przyszłej mamusi USG, bo w sumie nie płacę mu za to żeby mi tylko wymacał brzuch i w środku ale też za zobaczenie maluszka.
 
Dziś wizyta u Gina:happy: ktoś jeszcze dziś idzie potwierdzić dwie kreseczki?



Tak właśnie noszę się z tym zamiarem, ale poczekam chyba jeszcze ze 2-3tyg. W międzyczasie (kilka m-cy temu) ok 7-8tyg straciłam fasolkę więc chcę przeczekac ten czasem zanim zacznę naprawdę napalać się na tą ciążę... :sorry:
 
reklama
Do góry