reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tokofobia a CC

kasiaa91

Fanka BB :)
Dołączył(a)
29 Grudzień 2019
Postów
9 966
Cześć, czy czy są tu dziewczyny, które rodziły przez cc ze względu na tokofobię bez innych wskazań?
Czy w Waszym szpitalu - jeśli możecie się podzielić tym jaki to był szpital - bez problemu respektowano zaświadczenie psychiatryczne ?
 
reklama
Najlepiej podejdź do szpitala i zapytaj. Możliwe, że wyrzuca twoje skierowanie na cc i każą ci rodzić naturalnie. Wszystko zależy, na jakiego lekarza trafisz na dyżurze. Podejdź, zapytaj jak to wygląda i w razie czego, szukaj innego szpitala.
 
Najlepiej podejdź do szpitala i zapytaj. Możliwe, że wyrzuca twoje skierowanie na cc i każą ci rodzić naturalnie. Wszystko zależy, na jakiego lekarza trafisz na dyżurze. Podejdź, zapytaj jak to wygląda i w razie czego, szukaj innego szpitala.

Ja mam pewne cc, zastanawiałam się po prostu jak było u osób w podobnej sytuacji.
 
Tez się bałam, myslalam że mam tokofobie ( wyczytałam to w internecie) w finale rodzilam naturalnie 3 razy za granica a tutaj taka cesarka na życzenie troche kosztuje a tokofobie lekarz moze stwierdzić tylko u kobiety która przebyła już poród. Spróbuj swoich sił, to jest naturalne. My kobiety jesteśmy naprawde silne pozniej bedziesz tylko dumna z siebie :)
 
Tez się bałam, myslalam że mam tokofobie ( wyczytałam to w internecie) w finale rodzilam naturalnie 3 razy za granica a tutaj taka cesarka na życzenie troche kosztuje a tokofobie lekarz moze stwierdzić tylko u kobiety która przebyła już poród. Spróbuj swoich sił, to jest naturalne. My kobiety jesteśmy naprawde silne pozniej bedziesz tylko dumna z siebie :)

Nie będę - jestem dumna raczej z tego, że znam swoje potrzeby i zdecydowałam się na CC, zresztą SN?CC nie jest dla mnie niczym z czego można być dumnym, ot dwie możliwe drogi porodu, jedna lepsza dla jednej kobiety, inna dla drugiej :)
 
to indywidualna sprawa każdej kobiety, jaką formę porodu wybierze. Ale moim osobistym zdaniem cesarka powinna być wykonywana tylko wtedy gdy jest zagrożenie zycia inaczej nazwałabym to fanaberią. Pozdrawiam
 
Cesarka to nie żadna fanaberia. Mamy wybór i koniec. Ja bardzo chciałam mieć dziecko, ale na samą myśl o porodzie miałam lęki i nie mogłam spać. Mam koleżanki, które mają taka traumę po porodzie naturalnym że oświadczyły, że nigdy więcej nie będą rodzić. Jeśli wchodzicie tu tylko po to, żeby przekonywać autorkę wątku o wyższości porodu naturalnego nad cc to proszę sobie założyć osobny wątek na ten temat.
 
reklama
Do góry