reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Toksoplazmoza

MisiaMonisia

Fanka BB :)
Dołączył(a)
12 Listopad 2012
Postów
2 335
Miasto
Toronto
Witajcie
Tydzień temu poroniłam....w 9tc.......Mój gin skierował mnie na badanie na toksoplazmoze.........dziś odebrałam wynik......
Toksoplazmoza IgG wynik dodatni 620,1...
Toksoplazmoza IgM wynik dodatni 1,010.....
Co to znaczy i jak przede wszystkim leczy się toksoplazmoze?
pomóżcie
 
reklama
Witaj ,
Wartości które podałaś faktycznie wskazują na zarażenie toksoplazmozą. Toksoplazmoza jest chorobą odzwierzęcą na którą choruje ok 90% społeczeństwa. Toksoplazmozy nie da sie wyleczyć gdyż ma się ją do końca życia. Leczy się ją gdy występują charakterystyczne objawy. Groźna jest tylko wtedy gdy zachoruje się na nią w trakcie ciąży, dlatego kobietom w tym stanie przepisuje się rovamecynę - antybiotyk chroniący dziecko by zmniejszyć ryzyko chorób u płodu. W przypadku gdy zachodzisz w ciążę po zakażeniu nie ma problemu.Widzę że jesteś z Torunia a macie tam szpital chorób zakaźnych , zarejestruj się do lekarza ten Ci wszystko wytłumaczy. U mnie rozpoznano toxo w 12tc byłam właśnie pod opieką poradni w toruniu brałam antybiotyk do końca ciąży i jest wszystko ok.
 
Za miesiąc mam powtórne badania.......wiem tylko tyle zejeżeli wynik sam odsiebie nie spadnie tylko będzie taki sam lub wiekszy to wtedy mam dostać skierowanie do szpitala zakaźnego.
A czy ja będe mogła jeszcze kiedykolwiek zajść w ciaże? Skoro toxo mam od niewiadomo kiedy.... :/
 
Toxoplazmoza jest tylko niebezpieczna gdy nabyłaś ja w trakcie trwania ciąży, w momencie gdy zachodzisz w ciążę a chorujesz od jakiegoś czasu nie jest to niebezpieczne , jednak lekarz czasami przepisuje antybiotyk przyszłej mamie. Toksoplazmoza nie przeszkadza w zajsciu w ciążę. Głowa do góry:-)
 
Ale lekarz powiedział że raczej przez toksoplazmoze poroniłam.....Boję się ze nigdy nie doczekam się swojego maleństwa......
 
Będziesz mogła z cała pewnością. Choć teraz Ci ciężko to nie przekreśla późniejszych szans na zdrową ciążę i dzidziusia, czego życzę.
Spora część populacji choruje/chorowała na toksoplazmoze i nawet lepiej jest ją przejść, wyleczyć się i mieć przeciwciała.
Tu możesz przeczytać więcej
Toksoplazmoza a ciąża
a tu jest watek o toksoplazmozie
Toksoplazmoza w ciąży
 
dziękuję....Mam straszny ten wynik i boję się ze zbijanie tego będzie trwało miesiącami......a ja chciałabym zajść ponownie w ciążę jak najszybciej.....
 
Wylecz się porządnie i daj sobie czas.
Choć teraz to dla Ciebie trudne, warto poczekać, zrobić badania przed ponownym staraniem się.
Polecam jeszcze poprosić o skierowanie na cytomegalię.

zajrzyj jeszcze do tych artykułów
https://www.babyboom.pl/ciaza/przygotowania_do_ciazy/10_rzeczy_ktore_warto_zbadac_zanim_zajdziesz_w_ciaze.html


https://www.babyboom.pl/ciaza/przygotowania_do_ciazy/zanim_zajdziesz_w_ciaze_szczepienia.html
 
dziękuję Ci bardzo za artykuły :)
A prywatnie badanie na cytomegalię też mozna zrobić?
Bo rozumiem że skierowanie to od ginekologa?
 
reklama
misiamonisia w kwietniu 2012 poroniłam przez toksoplazmoze, w sierpniu zaszłam w kolejna ciązę, wszystko jest dobrze, toksoplazmoza jest niebezpieczna tylko wtedy gdy zarazisz się podczas trwania ciąży, ja byłam u docent Paul w Poznaniu, polecam
 
Do góry