reklama

Torba do szpitala!!!

Temat na forum 'Dzieci urodzone w czerwcu 2006r.' rozpoczęty przez Ania76, 10 Maj 2006.

1. Ania76

Ania76 Mama czerwcowa'06 Fan(ka)

Dziewczyny chyba juz niedlugo czas kompletowac torbe do szpitala.
    Skopiowalam z majowek i troche zmienilam:))))
    Dajcie znac jesli uwazacie ze trzeba cos jeszcez dodac.... :)
    TO CO POTRZEBNE BEDZIE MAMIE

Dokumenty
    • dowód osobisty
    • karta ciąży
    • Książeczka Ubezpieczeniowa
    • wyniki badań
    * grupa krwi i czynnik Rh
    * przy ujemnym Rh (Rh-) - badanie na obecność przeciwciał anty Rh
    * zrobione po 32. tygodniu HBS - badanie krwi na nosicielstwo antygenu wirusa żółtaczki zakaźnej
    * odczyn WR - badanie w kierunku kiły (robione dwukrotne: na początku i pod koniec ciąży)
    * wynik USG zrobionego po 36. tygodniu ciąży
    * ostatnia morfologia i badanie moczu.
    • skierowanie do szpitala, jeśli jest wymagane

Bielizna
    • majtki jednorazowe z siateczki (kilka sztuk)
    • staniki laktacyjne (2 sztuki)
    • kapcie
    • klapki pod prysznic
    • szlafrok, 1-2 T-shirt
    • koszule nocne, rozpinane
    • skarpetki cieple
    • odzież na wyjście

Kosmetyki i artykuły higieniczne
    • kosmetyki (dezodorant-najlepiej bezzapachowy, pasta do zębów, szczoteczka, delikatne
    mydło, mydło / płyn do higieny intymnej, szampon, kosmetyki do makijażu,
    szczotka do włosów, nożyczki, pilniczek do
    paznokci, pomadka do wysuszonych ust)
    • ręczniki (co najmniej 2-3)
    • ręcznik papierowy, jednorazowy (może służyć do wycierania
    krocza)
    • podpaski nocne (np. pieluchy Bella, największy rozmiar)
    • wkładki laktacyjne (np. Bella, Gerber-ultracienkie, bez
    ceratek-pakowane po 24 sztuki.)
    • papier toaletowy
    • jednorazowa maszynka do golenia
    • LAKTATOR

Żywność i napoje
    • woda niegazowana
    • soki (najlepiej jabłkowy, gruszkowy, z aronii, winogronowy)
    • ulubiona herbata, kawa bezkofeinowa.
    • przysmaki energetyczne (czekolada, ulubione ciasteczka itp.)
    • owoce (jabłka, śliwki kalifornijskie) surowe lub z kompotu

Inne
    • karta telefoniczna, ewentualne telefon komórkowy
    • aparat fotograficzny, kamera, filmy, baterie
    • książka, krzyżówki, czasopismo
    • talerz, kubek, sztućce
    • leki, które przyjmujesz
    • drobne pieniądze

TO CO POTRZEBNE BEDZIE MALUSZKOWI

• skarpetki/ rekawiczki ochronne do założenia na dłonie
    • szczotka do włosów
    • kilka koszulek i kaftaników i pajacykow/spioszkow lub
    • kilka sztuk body i pajacykow
    • 2 czapeczki
    • pieluszki (jednorazowe lub tetrowe, z ceratkami)
    • skarpetki
    • kocyk, rożek
    • krem do pupy (np. Linomag, Tormentiol)
    • ręczniczek, można też wykorzystać pieluszki tetrowe
    • ubranie na wyjscie ze szpitala

DLA TATY:

• wygodne ubranie dla taty (czasem wymagany jest zestaw jednorazowy: fartuch, maska, ochraniacze na buty - wówczas sprzedawane są w szpitalu, kapcie)

2. Agatatje

Agatatje MAJOWA MAMA 06` Fan(ka)

a ja sie juz spakowalam ;D
    moze nie wszystko co jest na tej liscie, bo wtedy to chyba ze 3 walizki bym musiala wziac hehe ;)

problem tylko bedzie z jedzieniem :( bo przy ryzyku cesarki chyba sie nie zaleca jesc.

3. reklama
  4. sumka

sumka Mama czerwcowa'06 Mama na cały etat :)

No Ania to ja widzę że ciebie dziś nosi w przygotowaniach ;D ;D ;D ;D A swoja drogą jak czytam, że chciałybyście jeszcze wytrzymać ze 2 tygodnie to ogarnia mnie taki malutki dyskonforcik, że nie zdążę ze wszystkim. Pocieszam sie tylko że apteki i markety czynne 24 na dobę, więc w razie czego małżonek będzie mieć przerąbane

A co do badań to w moim szpitalu dobrze mieć badanie na posiew z pochwy w kierunku Streptococcus agalactiae wtedy jeśli się ma tą bakterię to podaje się w czasie porodu antybiotyk i trzeba do szpitala przyjechać troszkę wcześniej. No ale oczywiscie nie jest to konieczne ;D

5. Ania76

Nosi, nosi...:))) :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:
    Ja to jeszcze z 5 tygodni, chcialabym tak kolo 38 tygodnia urodzic....

Zapytam sie gina o ten posiew z pochwy jak bede na wizycie w przyszlym tygodniu, dzieki Sumka. :)

Ja jeszcze musze kupic jakas torbe, bo na razie nie mam nawet w co sie spakowac. ;D

6. sumka

sumka Mama czerwcowa'06 Mama na cały etat :)

Ja się troszkę nastraszyłam bo z naszej szkoły rodzenia już jedna dziewczyna urodziła w 37 tc. I co ciekawe dziewczynka ważyła 3200 i mierzyła 54 a traktowana była jako wcześniaczek. Więc bójmy się dziewczyny bo nie znamy dnia ani godziny. Oczywiście oprócz Agaciulki, która już wszystko wie ;D ;D ;D

7. Agatatje

ja mam skurcze przepowiadajace-przygotowujace czy jak zwal tak zwal juz teraz dzien i noc wiec tak sobie mysle, ze lepiej niech ta torba juz czeka :D
    oczywiscie jak juz pewnie sto razy pisalam i jak powtarzam malemu.....przed 17/05 nie ma mowy o zadnym wychodzeniu na swiat bo mamusia musi prace na uczelni zaprezentowac

z reszta mi sie nie wydaje, zeby jemu sie jakos wybitnie spieszylo poza tym ze ja nie wiem czy to przyjemne miec glowe w czyichs zebrach ;)

8. PysiaB

PysiaB Fanka BB :)

Ja mam ambitny plan spakować torbę jeszcze w tym tygodniu. U nas w szpitalu nie trzeba nic dla maluszka brać tylko na wyjście no i ewentualnie na noc pampersy. Powiedzcie tylko te podkłady poporodowe jak to wygląda i normalnie w aptece to kupić? Bo poza tym to jeszcze tylko koszulę nocną i wszystko mam.

9. Ania76

Pysia ja mam jako podklady poporodowe - pieluchy belli 10 szt=1 opak.

A i przypomnialo mi sie jak polozna mowila ze w tym szpitalu co rodze maja wlasne kosmetyki do pielegnacji i zeby nic nie brac swojego, bo i tak tego nie uzyja.Nie wiem jak u Was...????

Ja jeszcez kosuzle musze kupic i kapcie:) no i staniki do karmienia ale to planuje dopiero w 36 tygodniu.

10. reklama
  11. Agatatje

u nas tez kosmetyki i wszystko dla dzidzi daja w szpitalu
    jedyne co to trzeba ubranko na wyjscie wziac
    ubrania dla siebie na powrot raczej nie bede brac bo nigdy nie wiadomo z pogoda wiec dam jakies instrukcje mezowi i miejmy nadzieje, ze przyniesie ze soba cos w co bede mogla sie ubrac ;)

12. cicha

cicha Mama VI.06 & III.08

Ja tez postanowilam sie w ten weekend spakowac. Chyba juz najwyzszy czas.
    Wszystko wlasciwie mam (oprocz cukierkow ) wiec trudne to byc nie powinno. Moja torba bedzie zreszta bardzo mala bo niewiele tu trzeba wziasc ze soba - cos dla malucha na wypis, ciuchy i kosmetyki dla siebie, no i szlafrok i kapcie i tyle tego. Mozna dorzucic ksiazke lub plyty ale skoro kaza sie pojawic dopiero w aktywnej fazie porodu to kto by tam myslal o czytaniu.
    No a torbe chce miec gtowa w weekend bo w nastepnym tygodniu w koncowce mam jeszcze zamiar pojechac z mezem do Waszyngtonu na kilka dni - a to jednak 5 godzin jazdy, wiec planuje juz wyjazd z torba i fotelikiem ( w sumie bowiem nigdy nie wiadomo :))

Poleć forum