reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Torba do szpitala

moja Tyśka też styczniowa, ale to nie ma znaczenia jaka pora roku, będzie gorąco i trzeba sie z tym pogodzić...

ja do porodu nie chciałam jechać pamiętam ze o 2 w nocy stekałam S że muszę se nogi ogolić, bo jak ja wystąpię przed lekarzami... teraz już nawet chyba nie będę mu mówić że mam skurcze dopóki sie porządnie nie wyszykuję i nie dopakuję do konca...
 
reklama
:-D
Ja powiedziałam, że nie pojadę zanim mi kosmetyczka brwi nie zrobi :-) A że kosmetyczki akurat nie było, wysłałam męża po henne i sama chciałam zrobić :-) skurcze co 5 minut były, ale poszedł, bo... musiał :-p po drodze spotkał moją mamę, biegła mnie do spakować do samochodu, bo jak to tak ze skurczami silnymi w domku siedzieć, ale dostało mu się... hihihi :-)
Teraz się przygotuję za wczasu ;-)
 
Tak na szybko przeleciałam cały wątek i nie zauważyłam wzmianki o spirytusie ale jeśli któraś już pisała to sorki.
Nie wiem jak w Waszych szpitalach ale w niektórych trzeba mieć własny spirytus do przemywania pępuszka. Tylko nie pamiętam ilu procentowy, kiedyś trzeba było kupić normalny w aptece i rozcieńczyć go z wodą bo apteczny za mocny. najlepiej zapytać w aptece bo może mają już ten specjalny. Potem przyda się w domu dopóki kikutek nie odpadnie. A moze sa teraz jakiś inne preparaty na wysuszenie pępuszka?
Dodam jeszcze,że te "pieluchy" dla nas po porodzie można kupić firmy Bell to są takie stare pieluchy niby dla dzieci przeznaczone, ale wyglądają jak wielkie podpaskiktóymi owinąć się niemalże można:-)
Dziewczynki nie szalejcie z tymi rzeczami bo z doświadczenia wiem ,że połowy rzeczy się nie będzie używać.
Aha, do przemywania krocza zamiast tamtum rosa można kupić w aptece nadmanganian potasu, jest tańszy ma takie samo działanie i tylko kilka kryształków wrzuca się do wody, akurat krocze tzreba bęzie przemywać nawet w domku do zagojenia ran i najlepiej po każdym skorzystaniu z toalety.
 
Aha, do przemywania krocza zamiast tamtum rosa można kupić w aptece nadmanganian potasu, jest tańszy ma takie samo działanie i tylko kilka kryształków wrzuca się do wody, akurat krocze tzreba bęzie przemywać nawet w domku do zagojenia ran i najlepiej po każdym skorzystaniu z toalety.

ooo, nie wiedziałam że to ma to samo działanie! ja czasem kąpałam małą w nadmanganianie, bo miała często wysypki przez atopową skórę, więc skoro to działa tak samo to też kupię sobie kryształki zamiast Tantum Rosy, to jak coś wykorzystam dla maluchów, Tyśka uwielbia jak jej wrzucę trochę do wanny u dziadków jak jesteśmy, bo chce mieć różową wodę :)

a co do spirytusu, ja Martynie przemywałam zwykłym z apteki, tak kazała położna, pępek odpadł po tygodniu. Teraz też będę tak robić, albo chyba że położna poradzi coś innego, na pewno nie bedę kupować specjalnie jakichś specyfików za 20zł żeby używać przez parę dni i resztę wywalić...
 
Tak nadmanganian ma to samo działanie, nam w szkole rodzenia o tym położna mówiła jak w 1 ciąży byłam. Wsypujesz do butelki z dziubkiem i się podmywasz. A to, że dzieci można kąpac to ja za to nie wiedziałam:-)super, na pewno wypróbuje.
Też pewnie zostane przy tym spirytusie bo jego się od zawsze używało i było ok:-)
 
reklama
sińka tylko nie za często, bo to wysusza skórę!! ale jak Martyna ma okazję średnio raz na 2-3tyg wykąpać się w wannie u dziadków to jej robię "kolorową" wodę jeszcze pianę, mała zachwycona :) tylko potem smaruję jej ciało oliwka w niewielkiej ilości :)
 
Do góry