reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

urlop macierzyński, potem wypoczynkowy, przerwany L4

reklama
Witam.
Bardzo proszę o odpowiedź w następującej sprawie. Jestem nauczycielką. Na L4 ciążowe poszłam 1 lutego 2011, 2 czerwca urodziłam dziecko i od tego dnia jestem na urlopie macierzyńskim, który kończy się 3 listopada. Następnie planuję wykorzystać przysługujące mi 6 tygodni urlopu wypoczynkowego za wakacje. Koniec urlopu wypoczynkowego przypada 15 grudnia. Planowałam przerwać urlop wypoczynkowy przez 8 dniowe L4, wtedy planowany powrót do pracy wypadałby na 23 grudnia, ale w szkole jest to już dzień wolny od pracy związany z zimową przerwą świąteczną. I tu moje pytanie czy mój urlop wychowawczy może rozpocząć się 2 stycznia 2012, po owej przerwie, czy też musi bezpośrednio po zakończeniu urlopu wypoczynkowgo. Z góry dziękuję za odpowiedź.
 
Ostatnia edycja:
Jestem nauczycielką. Na L4 ciążowe poszłam 1 lutego 2011, 2 czerwca urodziłam coreczkę i od tego dnia jestem na urlopie macierzyńskim, który kończy się 3 listopada. Następnie planuję wykorzystać przysługujące mi 6 tygodni urlopu wypoczynkowego za wakacje. Koniec urlopu wypoczynkowego przypada 15 grudnia. Planowałam przerwać urlop wypoczynkowy przez 8 dniowe L4, wtedy planowany powrót do pracy wypadałby na 23 grudnia,
Szanowna Pani, zwykle powstrzymuję się przed komentarzami, ale w tym wypadku chyba nie dam rady przemilczeć tego co Pani napisała. Jak może Pani planować 8 dniowe zwolnienie lekarskie? Przewidziałą Pani,z e Pani zachoruje?

Co do odpowiedzi na Pani pytania:
1. jeśli przerwie Pani urlop wypoczynkowy L4, urlop zakończy się tak czy inaczej 15.12. Pracodawca nie ma obowiązku przedłużyć urlopu o tyle dni, ile pracownik był na zwolnieniu.
2. urlop wychowawczy mozę Pani rozpocząć w dowolnym dniu.
 
witam
dziękuję za odpowiedź
co do Pani wątpliwości, L4 czasem może być zaplanowane.... Będę miała przeprowadzony zabieg po którym będzie konieczne L4
pozdrawiam
 
witam
dziękuję za odpowiedź
co do Pani wątpliwości, L4 czasem może być zaplanowane.... Będę miała przeprowadzony zabieg po którym będzie konieczne L4
pozdrawiam

To zupełnie zmienia postać rzeczy. Nie zmienia jednak faktu, że przedłużenie urlopu wypoczynkowego o dni, na który został przerwany możliwe jest jedynie za zgodą pracodawcy.
 
Witam,
w najbliższy piątek, 18.11.11, przypada ostatni dzień mojego urlopu macierzyńskiego. Od 21.11 do końca grudnia będę na urlopie wypoczynkowym. Czy przed rozpoczęciem urlopu wypoczynkowego, w piątek, sobotę bądź niedzielę, mogę otrzymać zwolnienie z tytułu opieki nad moim dzieckiem? czy takie zwolnienie spowoduje przesunięcie mojego urlopu wypoczynkowego? Z góry dziękuję za odpowiedź.
 
reklama
w najbliższy piątek, 18.11.11, przypada ostatni dzień mojego urlopu macierzyńskiego. Od 21.11 do końca grudnia będę na urlopie wypoczynkowym. Czy przed rozpoczęciem urlopu wypoczynkowego, w piątek, sobotę bądź niedzielę, mogę otrzymać zwolnienie z tytułu opieki nad moim dzieckiem?
Jesli dziecko wymaga opieki to tak.
czy takie zwolnienie spowoduje przesunięcie mojego urlopu wypoczynkowego?
Zwolnienie spowoduje, ze pracodawca nie bedzie musiał udzielic Pani urlopu wypoczynkowego, bo nie będzie on przypadał bezpośrednio po macierzynskim. Jeśli nawet urlopu udzieli - urlop nie ulegnie przedłużeniu. Ostatnim dniem urlopu będzie 31.12 (tak jak planowano). Oczywiście niewykorzystane dni będą do wykorzystania, ale termin nalezy ustalić z pracodawcą.
 
Do góry