reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Urlop macierzyński, wychowawczy-co, kiedy, jak???

zależy kto ci macierzynski wypłaca - jeżeli twoja firma to tak jak pensję ci przyślą- jeżeli zus to w tym terminie co ZUS wypłaca
 
reklama
Mija u mnie było trochę dziwnie, bo urodziłam 11 września ale macierzyński mi w kadrach wystawiły na dwa tygodnie przed porodem (czyli chyba od 28 sierpnia) i faktem jest, że dostałam macierzyński (pod koniec wrzesnia) za cały wrzesień i te cztery dni sierpnia.
 
To co ci zrobili to chyba bezprawie. Nie napisałaś przecież podania o urlop macierzyński wcześniej? Jak urodziłaś na zwolnieniu lekarskim to nie mają prawa przekształci ć Ci tego w macierzyński...
 
Mnie wczoraj na wizycie u ginia wystawiła zaświadczenia o macierzyńskim II częcś od 6.11 do 31.12.Ile dni trwa macierzyński mi od dnia porodu do końca wyliczone przez nią wychodzi 107 dni.Tak jest?
 
Zaniosłam zaswiadczenie. macierzyński mam do 22 grudnia,bo mam 2 tyg krótszy.Spytałam kiedy są wypłacane ona że do końca listopada mają czas bo są wypłacane z dołu.Zdziwiłam się bo 6 pażdziernika (21 dni po porodzie)dostałam jakby za półtora miesiąca czyli z góry.Tutaj mówi że z dołu.I zostaję bez pieniędzy na ten miesiąc.:no::-(
 
reklama
już o tym wydłużeniu pisałam.. sejm już uchwalił czekamy tylko na podpis prezydenta i ogłoszenie w dzienniku ustaw.. potem po 14 dniaach wejdzie w życie.. oby zrobili to do końca listopada to się załapię.. bo jak nie to lipa.. macierzyński mam do 2 stycznia..
 
Do góry