reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

urlop wychowawczy, druga ciąża a urlop macierzyński

witam napisałam o przydzielenie mi wychowawczego na synka Maksia i na karteczce miałam daty ,że chce od 11.02.2011 do 9.12.2013 tak miałam napisane ale wtedy mi powiedziano,ze mój wychowawczy wypada do kwietnia27.04.2013 i tak jak wyzej opisałam dlaczego.Wniosek mąż zawiózł na początku stycznia wiec niedawno ale dzisiaj pojechał wyjaśnić to u kadrowej jak to ma byc wiec czekam z niecierpliwoscią co z tego wyniknie.Nie wiem czy anulują mi i wpiszą tak jak Pani mówiła,że tak powinno byc czyli 2 lata i 10 miesiecy na drugiego dzieciaczka.Albo ja nie rozumiem albo u mnie w kadrach są niedoinformowane poczekam na męża wtedy odpiszę co wyszło w mojej sprawie.
 
reklama
witam napisałam o przydzielenie mi wychowawczego na synka Maksia i na karteczce miałam daty ,że chce od 11.02.2011 do 9.12.2013 tak miałam napisane
Rozumiem, ze te daty były zawarte we wniosku? Jesli wniosek był bez dat, pracodawca miał prawo udzielic urlopu wychowawczego od daty złożenia plus 14 dni. Złożenie wniosku o urlop wychowawczy bez dat (albo bez innego jednoznaczenego dookreślenia terminu jego rozpoczęcia) jest błedem.

Nie wiem czy anulują mi i wpiszą tak jak Pani mówiła,że tak powinno byc czyli 2 lata i 10 miesiecy na drugiego dzieciaczka.
Takie byłom moje zdanie przed tym jak Pani napisała o skłądaniu wniosków. To moze nic nie zmieniać, ale może zmienić wiele. Zalezy jak dokładnie brzmiał wniosek, który Pani złożyła, a tego ciągle nie wiem.
 
wniosek miałam taki,że proszę o udzielenie mi urlopu na syna Maksymiliana ur.09.12.2009r. w celu sprawowania opieki na w/w dziecko w okresie od .... do ....( w tym miejscu nic nie wpisałam tylko na kartce napisałam daty bo nie wiedziałam jak to jest z urlopem na drugie dziecko a moje daty były takie od 11.02.2011 do 09.12.2013r.).Wtedy zadzwoniły do mnie Panie z kadr i poweidziały mi tak jak na początku Pani napisałam.Przed chwilą dzwonił mąż i był u mnie w pracy .Panie sie upieraja tak mi mówił,że data jest taka jak mi obliczyły czyli do 27.04.2013r i emam juz zatwierdzony wniosek z ta datą.Powiedziały mężowi,że w środę będzie ich radca prawny i się dowiedzą a mąż próbuje się dodzwonić do PIPu.Wiec już nie wiem jak to będzie -boje się,że mogę mieć nieprzyjemności :-(
 
wniosek miałam taki,że proszę o udzielenie mi urlopu na syna Maksymiliana ur.09.12.2009r. w celu sprawowania opieki na w/w dziecko w okresie od .... do ....( w tym miejscu nic nie wpisałam tylko na kartce napisałam daty bo nie wiedziałam jak to jest z urlopem na drugie dziecko a moje daty były takie od 11.02.2011 do 09.12.2013r.).Wtedy zadzwoniły do mnie Panie z kadr i poweidziały mi tak jak na początku Pani napisałam.Przed chwilą dzwonił mąż i był u mnie w pracy .Panie sie upieraja tak mi mówił,że data jest taka jak mi obliczyły czyli do 27.04.2013r i emam juz zatwierdzony wniosek z ta datą.Powiedziały mężowi,że w środę będzie ich radca prawny i się dowiedzą a mąż próbuje się dodzwonić do PIPu.Wiec już nie wiem jak to będzie -boje się,że mogę mieć nieprzyjemności :-(

Jesli złożyła Pani wniosek bez dat to wszystko zalezy od tego co pracodawca sobie w te luki wpisał.
 
kochana Pani wiec juz piszę co wyszło:
kadrowa się upierała przy dacie 27.04.2013 ale mąż zadzwonił do PIPu i rzeczywiscie należy mi się do grudnia -wiec moge złozyć wniosek o wydłuzenie do grudnia a nie do kwietnia.Mąz poszedł jeszcze raz do mojej kadrowej i powiedział co sie dowiedział -przeproszono mnie i ustalono,ze do grudnia jednak sie należy.Dziękuję serdecznie za pomoc dziękuje Kasia
 
ślicznie dziękuję za porade :-* mam jeszcze jedno pytanie /moja bratowa jest za mnie na umowie na zastepstwo.We wrześniu 29.09.2010 urodziła córeczkę po urlopie macierzyńskim ma do wykorzystania urlop wypoczynkowy a po nim chce uzyskać urlop wychowawczy jak to jest?czy na umowie na zastępstwo przysługuje wychowawczy i w jakim wymiarze czasu?Bratowa niby ma dostać wychowawczy do kwietnia 2013roku t do daty ,którą mnie przypisano 27.04.2013r na czas mojego rzekomego wychowawczego.Czy teraz jeżeli ja mam prawo do urlopu do grudnia jej wychowawczy też sie wydłuzy?z góry dziekuję za opowiedź Kasia
 
Jaka jest data zakończenia pracy wskazana w umowie? Umowa jest na okres od.... do... . Musze znać te daty.

włąsnie pisałam do bratowej i odpisała mi tak,ze umowe ma do dn.11.02.2011(to czas konca mojej umowy na pierwsze dziecko)a,ze ona urodziła we wrześniu 29.09.2010 to ma do skonczenia urlopu macierzyńskiego czyli do 29.02.2011.Dalej nie dostała narazie zadnego pisemka ani przedłuzenia umowy na piśmie.Powiedziałą mi tylko tyle,że po tym czasie ma do wykorzystania urlop wypoczynkowy i potem ma pisać o wychowawczy bo jest rzekomo tak długo jak trwa moja nieobecnośc choć pisma takiego nie ma?i jak mi obliczono w/g starego obliczenia 27.04.2013 tak do tej daty ma trwać jej wychowawczy?Ja mam takie pytanie czy ogólnie należy jej sie wychowawczy jeżeli taki ma termin umowy a pisemnego przedłuzenia narazie niema?nie rozumiem całej sytuacji-powiem szczerze ona za mnie na zastępstwie za nią kolejna osoba na zastępstwie dziwne to ale pytanie jeszce czy w takim razie jeżeli jej przedłużą to też do grudnia?Boże aż tak się rozpisałąm ale dziękuje za odpowiedzi i cierpliwośc do mojej osoby?;-(
 
włąsnie pisałam do bratowej i odpisała mi tak,ze umowe ma do dn.11.02.2011(to czas konca mojej umowy na pierwsze dziecko)a,ze ona urodziła we wrześniu 29.09.2010 to ma do skonczenia urlopu macierzyńskiego czyli do 29.02.2011.
Bratowej przysługuje 20 tygodni (140 dni) podstawowego urlopu macierzyńskiego. Na urlopie bratowa powinna być zatem do 15.02. Niemniej na chwilę obecną bratowa jest zatrudniona do dnia 11 lutego, a potem umowa wygasa. Oznacza to że z dniem zakończenia umowy bratowa staje się bezrobotna, ale wypłatę zasiłku macierzyńskiegodo tego 15.02 przejmuje ZUS. Potem bratowa moze wykorzystać dodatkowy urlop macierzyński (2 tygodnie). Po tym czasie będzie osobą bezrobotną.

Dalej nie dostała narazie zadnego pisemka ani przedłuzenia umowy na piśmie.Powiedziałą mi tylko tyle,że po tym czasie ma do wykorzystania urlop wypoczynkowy i potem ma pisać o wychowawczy bo jest rzekomo tak długo jak trwa moja nieobecnośc choć pisma takiego nie ma?
Umowa zawarta jest na czas wskazany w umowie czyli do dn. 11.02.2011. Oczywiscie nie ma przeszkód by bratowa podpisała kolejną umowę z pracodawcą lub aneksowała tę. Nie wystarczy jednak "pisemnko" od pracodawcy. Konieczne jest wyrażenie woli przez obie strony.
i jak mi obliczono w/g starego obliczenia 27.04.2013 tak do tej daty ma trwać jej wychowawczy?
Na dzięń dzisiejszy umowa bratowej wygasa w trakcie jej macierzyńskiego. Nie ma zatem mowy o urlopie wypoczynkowym czy wychowawczym po macierzyńskim.
Prawo do urlopu przysługuje pracownikom, a Pani bratowa będzie po urlopie macierzyńskim bezrobotna.

Ja mam takie pytanie czy ogólnie należy jej sie wychowawczy jeżeli taki ma termin umowy a pisemnego przedłuzenia narazie niema?
W świetle obecnej umowy-nie.
nie rozumiem całej sytuacji-powiem szczerze ona za mnie na zastępstwie za nią kolejna osoba na zastępstwie dziwne to ale pytanie jeszce czy w takim razie jeżeli jej przedłużą to też do grudnia?
To zalezy od woli pracodawcy i zaakceptowania warunków przez pracownika.
 
reklama
Witam!,mam pytanie,jak obliczyc urlop wychowawczy?.Urodzilam synka 26.11.2010roku,do 28.04.2011,jestem na urlopie macierzynskim i teraz od kiedy do kiedy nalezy mi sie urlop wychowawczy?.Jestem zatrudniona na czas nieokreslony.Dziekuje z gory za pomoc.
 
Do góry