reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

urlop wychowawczy, druga ciąża a urlop macierzyński

Dziękuję Pani serdecznie za odpowiedź .:-)
O przerwaniu wychowawczego nawet nie pomyślałam chyba temu , że już go tak mało zostało . O ile rozumiem to musiałabym powiadomić pracodawcę 30 dni wcześniej a później iść na L4 ?

Pozdrawiam
Zawsze to miesiąc.
Informuje Pani pracodawcę 30 dni wcześniej, czyli mniej więcej od końca maja mogłaby Pani być na L4.
 
reklama
Witam bardzo serdecznie i prosze o pomoc.Obecnie przebywam na urlopie wychowawczym na pierwsze dziecko do dnia 30wrzesnia 2011 roku,do tego samego dnia(30wrzesien 2011)mam umowe.Niedawno zaszlam w ciaze.Termin porodu przypada na przelom grudnia i stycznia.Moje pytanie jest takie,czy w zwiazku z tym pracodawca musi przedluzyc mi umowe do dnia porodu czy nie??czy beda mi sie nalezaly swiadczenia,chodzi mi o urlop macierzynski i zasilek??No i jesli musi mi przedluzyc to co mam zrobic po 3owrzesnia?odrazu przejsc na L4??Nie uciekam przed praca,ale to juz bedzie zaawansowana ciaza a moja praca jest fizyczna.Bardzo prosze o pomoc.Z gory dziekuje i pozdrawiam.
 
witam,
mam takie pytanie: aktualnie jestem na urlopie wychowawczym do 16 kwietnia 2013r.. Jezeli nie zajdę w ciąże chciałabym wrócić do pracy w momencie kiedy moje dziecko pójdzie do przedszkola. Mój pracodawca zatrudnia mnie na umowe o pracę na czas określony tj. do 14 stycznia 2014r. Cyz w związku z powrotem na stanowisko pracy mój pracodawca musi zatrudnić mnie na co najmniej rok czasu? ( chodzi tu o zatrudnienie bez mozliwości zwolnienia). Jezeli nie musi to czy np. lepiej złożyć podanie o skrócenie czasu pracy do 7/8 etatu i czy wtedy pracodacwa ma obowiazek zatrudnienia mnie bez możlwości zwolnienia? czy cos takiego istanieje bo wiem tez zmieniły sie przepisy prawa pracy. Prosze o odpowiedź.
 
aktualnie jestem na urlopie wychowawczym do 16 kwietnia 2013r.. Jezeli nie zajdę w ciąże chciałabym wrócić do pracy w momencie kiedy moje dziecko pójdzie do przedszkola. Mój pracodawca zatrudnia mnie na umowe o pracę na czas określony tj. do 14 stycznia 2014r. Cyz w związku z powrotem na stanowisko pracy mój pracodawca musi zatrudnić mnie na co najmniej rok czasu? ( chodzi tu o zatrudnienie bez mozliwości zwolnienia)
Jesli Pani umowa przewiduje możliwość jej wypowiedzenia (zapis w umowie) to oczywisćie może być wypowiedziana.

Jezeli nie musi to czy np. lepiej złożyć podanie o skrócenie czasu pracy do 7/8 etatu i czy wtedy pracodacwa ma obowiazek zatrudnienia mnie bez możlwości zwolnienia?
Ale w jakim wieku bedzie dziecko w chwili składania tego wniosku (czyli jak rozumiem w dniu powrotu do pracy? Ile urlopu wykorzysta Pani do momentu powrotu?
 
dziecko w chwili składania wniosku bedzie miało (rocznikowo 3 lata) a dokładniej 2 lata i 11 miesięcy. Do tego czasu miałabym wykorzystane ok.28 miesiecy (urlop wychowawczy wywnioskowałam na 36 miesięcy).
 
dziecko w chwili składania wniosku bedzie miało (rocznikowo 3 lata) a dokładniej 2 lata i 11 miesięcy. Do tego czasu miałabym wykorzystane ok.28 miesiecy (urlop wychowawczy wywnioskowałam na 36 miesięcy).

Coś tu mi się mocno nie zgadza.
Rozumiem, że chce Pani wrócic do pracy 16 kwietnia 2013.
1) Ile w tym dni dziecko będzie miało lat?
3) Prosze podać datę rozpoczęcia urlopu wychowawczego.
 
nie, do pracy chciałabym wrócić 1 września 2012 r. i w tym dniu zakończyć urlop wychowawczy, wtedy dziecko bedzie miało 2 lata i 11 miesiecy. Urlop wychowawczy rozpoczełam 17 kwietnia 2010.
 
reklama
Do góry