reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• O tym, dlaczego warto robić usg w ciąży? O pani, która nieoczekiwanie dowiedziała się, że zostanie mamą bliźniąt. O tym co wspólnego ma żel do usg z dźwiękiem rozmawiam z dr Filipem Dąbrowskim. Obejrzyj, bo rozwiewamy wątpliwości

Opowiedz, jak to jest zobaczyć pierwszy raz maleństwo w brzuszku. Dziękuję Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Wada letalna mojej córeczki....

Martya

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
@Itsaris nie myśl o tym co może być tylko o tym co jest. Tosieńka jest silną dziewczynką i jak sama widzisz po ubrankach rośnie. Jak brzuszek znosi podawanie żelaza, nadal źle?
Tosia będzie miała wspaniałe urodziny Ja z tej okazji bardzo chętnie podarowała bym jej wykonaną przeze mnie opaskę :)

reklama

mamaelaela

Rozwiązania
5
Itsaris ferrytyna faktycznie bardzo słabo. A czy Tosia może dostać żółtko jajka do zupki?

Mamaminionka

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
@Itsaris - albo szpinak? Można dać do zupy.
Żelazo lepiej przyswaja się z witaminą c. Spróbuj Tosi ugotować zupę - kawałek mięska, do tego ziemniak, pomidor i szpinak. Wszystko zblenduj. Możesz doprawić odrobiną bazylii - dobrze łagodzi problemy z brzuszkiem.

Ostatnia edycja:

_agnieszka_

Moderatorka
Członek załogi
Rozwiązania
2
Że źródeł roślinnych zamiast szpinaku dużo lepszym źródłem jest natka pietruszki, no i łatwiej ją "przemycić"

tita82

Rozwiązania
0
Dokładnie, dobrym źródłem będzie natka pietruszki, a buraczki także są źródłem żelaza. I najlepiej się wchłania żelazo z wit c. Kai kupuje witaminę c w kroplekach. Niestety problem zaparć przy żelazie to dość częsty problem. Podajesz może Tosi jabłka? U mnie dzieci zajadały się jabłkiem które było ugotowane w wodzie, starte na papkę czyli dość mocno rozgotowane i Czasami podawałam samo a czasami z kaszką kukurydzianą. Jest to bardzo dobry sposób na problemy brzuszkowe, u nas szybko działa Też jeśli mogę poradzić gdy karmiłam syna a miał problem z bólem brzuszka to ja jadłam jabłka i jego szybko to ruszyło.

Itsaris

Miasto
Olsztyn
Rozwiązania
0
Zmieniłam żelazo z innofer baby na Actiferol. Zobaczymy. Dzisiejszej nocy znowu budziła się z wielkim placzem. Mocny masaz brzucha jej pomógł.
Zaparć nie ma, podaję lactulose, dużo owoców, na razie tym jest ok.

Czasami podaję żółto jajka.
Problem z obiadkami jest taki, że Tosia nie chce jeść tego co ja zrobię. Tylko sloiczki. Nie mam też na to czasu, ale jak robię mam warzywa na parze, to miksuje dla Tosi. Niestety, nie chce tego jeśc. Dziś w ogóle wybrzydzala. Piła tylko czyste mleko - gdzie ostatnio nim pluła.... Nie ogarniam Tośki czasami :)

Szpinaku, buraków, pietruszki nie próbowałam.
Jabłuszka ma w każdych owocach :)
Tosia je jak wróbelek. Pół małego sloiczka, to wyczyn - który i tak podaję kilka razy w ciągu dnia.
Szkoda mi czasu, na wymyślne gotowanie, skoro Tosia tego nie zje.... Wiem, że idę na łatwiznę podając sloiczki, ale naprawdę przy tym też muszę się nagimnastykowac żeby coś zjadła. Dziś obudziła się o 13. Obiadek łyżeczką, butelka, zmieniłam konsystencję, do dawałam inne warzywa. Potem mleko, kaszka, owocki. Żeby cokolwiek zjadła. 16.30. A ja nadal w tym samym miejscu na kanapie z Tosią, próbując karmić.... Z przerwą na zabawy.....

@krolcia a jakich wymiarów potrzebujesz?
@Martya opaska? Moze akurat byłaby na urodzinki, albo utrzymalaby Tosi aparaty na miejscu :) cudownie :)
@unana szkoda, że to tak daleko... Jeżeli masz kogoś znajomego zapytaj :)
Dziękuję Wam ❤

BARDZO miło nam będzie jak Tosia dostałaby na urodziny kartkę od Was z życzeniami :) nie chodzi o prezenty. A o pamiątkę, dla mnie, dla Tosi, dla nas :) jesteście bardzo ważną częścią naszej historii ❤

Ka.2606

Rozwiązania
0
Zmieniłam żelazo z innofer baby na Actiferol. Zobaczymy. Dzisiejszej nocy znowu budziła się z wielkim placzem. Mocny masaz brzucha jej pomógł.
Zaparć nie ma, podaję lactulose, dużo owoców, na razie tym jest ok.

Czasami podaję żółto jajka.
Problem z obiadkami jest taki, że Tosia nie chce jeść tego co ja zrobię. Tylko sloiczki. Nie mam też na to czasu, ale jak robię mam warzywa na parze, to miksuje dla Tosi. Niestety, nie chce tego jeśc. Dziś w ogóle wybrzydzala. Piła tylko czyste mleko - gdzie ostatnio nim pluła.... Nie ogarniam Tośki czasami :)

Szpinaku, buraków, pietruszki nie próbowałam.
Jabłuszka ma w każdych owocach :)
Tosia je jak wróbelek. Pół małego sloiczka, to wyczyn - który i tak podaję kilka razy w ciągu dnia.
Szkoda mi czasu, na wymyślne gotowanie, skoro Tosia tego nie zje.... Wiem, że idę na łatwiznę podając sloiczki, ale naprawdę przy tym też muszę się nagimnastykowac żeby coś zjadła. Dziś obudziła się o 13. Obiadek łyżeczką, butelka, zmieniłam konsystencję, do dawałam inne warzywa. Potem mleko, kaszka, owocki. Żeby cokolwiek zjadła. 16.30. A ja nadal w tym samym miejscu na kanapie z Tosią, próbując karmić.... Z przerwą na zabawy.....

@krolcia a jakich wymiarów potrzebujesz?
@Martya opaska? Moze akurat byłaby na urodzinki, albo utrzymalaby Tosi aparaty na miejscu :) cudownie :)
@unana szkoda, że to tak daleko... Jeżeli masz kogoś znajomego zapytaj :)
Dziękuję Wam

BARDZO miło nam będzie jak Tosia dostałaby na urodziny kartkę od Was z życzeniami :) nie chodzi o prezenty. A o pamiątkę, dla mnie, dla Tosi, dla nas :) jesteście bardzo ważną częścią naszej historii
@itsaris, napisz tylko gdzie słać kartki

Martya

Rozwiązania
0
@Itsaris jeśli Tosia woli słoiczki to jej po prostu je podawaj. A z czasem może Tosia przekona się do ugotowanych przez Ciebie zupek ale nic na siłę.
Mój syn od urodzenia przyjmował żelazo także wiem jak to jest. U niego najgorsze były zaparcia na które nic nie pomagało. Także całe szczęście, że Tosię choć to ominęło.
W sprawie opaski napisałam wiadomość :)

reklama

Nowe wątki

reklama

Konkursy i testy

Konkurs

Instakonkurs! Świętuj z Befado urodzinowy koniec wakacji!

Zgłoszenia przyjmujemy do 15/09/2019

Konkurs

Wygraj zestawy od Pampers! Konkurs fotograficzny - To już umiem!

Zgłoszenia przyjmujemy do 24/09/2019

Konkurs

Konkurs: Mój czas na sok, moja chwila na sok

Zgłoszenia przyjmujemy do 22/09/2019

Nowe pytania

Do góry