reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga w czasie ciąży oraz powrót do formy po niej :-)

Ja na nieszczęście przed ciążą swoje już ważyła ( ze względu na spore problemy z tarczycą), na początku schudłam 5 kilko, ale już nadrobiłam 4kg, więc w sumie w 21 tygodniu mogę stwierdzić, że na razie mam -1 kg. Niestety mam teraz wilczy apetyt, więc pewnie nadrobię swoje :/ ale mój M. (małżonek) cały czas mówi, że jestem w ciąży i żebym się tym nie przejmowała :)
I ma rację wiadomo trzeba jeść rozsądnie ale ja tam sobie nie żałuję zbytnio niczego jak urodzę będe sporo rzeczy musiała sobie odmówić a i przy maluszku będzie co robić więc się większość-jak nie wszystko-zrzuci!
 
reklama
ja w 22 tc jestem jakieś 5,5 do przodu czuję się coraz cięższa zaczyna mnie już przybywać wszędzie nie tylko w pasie nogi pupa ręce buzia jak księżyc w pełni.... nie jest dobrze ;D
no to ja mam identycznie:) dzis rano sie wazylam:)

No i sie ciesze ze skoczyla waga bo znaczy ze dziecko dokarmiane:) no i gin kazal wiecej jesc i dolozyc wiecej bialka:) no to jem co dwie trzy godziny:))

a co dosmarowania to ja sobie kupilam tez w rossmanie ale krem wlasnie i uwazam ze jest super i bardzo fajnie nawilza. Oliwka wysusza mi skore niestety i swedzi mnie po niej.

Wokol pepka popekaly mi naczynka i na brzusiu tez, ale najwazenijesze jest dziecko:)
 
Jeśli mogę się "pochwalić", to u mnie również 5 kg na plusie. Ostatnio chyba sporo jem i wstręt do słodyczy również mi nieco przeszedł... :-D Ale co mi tam, dzidzia jest najważniejsza. :-) A jeśli chodzi o rozstępy, to ja używam kremu Mustela, bardzo polecanego i przez kolezanki i ginekologa.

mustela-500.jpg
 
Ja używam pharmaceris. Mustela są podobno bardzo dobre, ale mają też swoją cenę, niestety, a wydatków teraz nie mało. Staram się smarować 2x dziennie i mam nadzieję, że dotychczasowe znikną a nowe się nie pojawią. Ale cóż, opinię o rozstępach powiem Wam po porodzie ;)
 
Propo rozstepow dodam jeszcze ze gin w pierwszej ciazy uznal oliwki za najbardziej skuteczne i obojetne jakiej firmy. Wtedy mi pomogly, ale brzuszek rosnol powoli. Tym razem rosnie szybko i juz mam zaczerwienienia na brzuszku. tak czy inaczej oliwka przynosi mi olbrzymia ulge na swedzacy brzuszek ;) Lepszy efekt niz po kremie.
 
Zamiast oliwki używam balsam oliwkowy Ziaji, niestety nie lubię oliwki- to rano a wieczorem przeciwko rozstępom Gerbera. Niestety o Musteli mogę tylko pomarzyć....
 
Zamiast oliwki używam balsam oliwkowy Ziaji, niestety nie lubię oliwki- to rano a wieczorem przeciwko rozstępom Gerbera. Niestety o Musteli mogę tylko pomarzyć....
ja stosowałam Mustele jakiś czas i choć wtedy brzuszek nie rósł tak prędko jak teraz to powiem szczerze że szału ten krem nie robil... brzuch często swędział... i miała uczucię dość mocno napiętej skóry... uzywam raz dziennie balsam nivea bo nim smaruję ciałko a do tego ze 3-4 razy smaruję kremem bambino takim najzwyklejszym tłuściutkim do tego delikatnie masuję skórę brzuszka by była przygotowana na dalsze rozciąganie i czuję się o 100% bardziej komfortowo niż po tym drogim specyfiku.oliwkę na razie sobie odpuszczam bo jakoś nie przepadam za nią choć może dała by jeszcze lepszy efekt ;D
 
reklama
Bryszka po kremach brzuszek moze nadal swedziec ;) ja tez tak czuje po kremie na rozstepy, dopiero po oliwce czuje ulge i brak swedzenia skory ;) Warto miec jakies tłuściutkie kosmetyki tak jak piszesz. To one chyba najlepiej przynosza ulge w swędzeniu, a nie te ktore łatwo sie wchłaniaja.
 
Do góry